TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI
12. KOLO // 18:00 23.10., ZS Slaný

K dalšímu zápasu do Mostu

Ve středu 18. 9. odehrají Řisuty další druholigové utkání. Vydají se směrem na sever, v Mostě na ně totiž čeká celek MOSTEČTÍ LVI. V místní A-BENET Aréně začíná utkání v 18:00.

Představení soupeře
Most v uplynulé sezóně druhé ligy skončil po základní části na velmi slušném třetím místě se třetím nejlepším útokem ze všech čtyř skupin třetí nejvyšší soutěže. A i z tohoto důvodu severočeši moc změn v útok neudělali. Zůstaly opory jako například František Mála, Milan Böhm či Vladimír Kýhos, s úkolem ještě posílit ofenzivu Lvů přišli Michael Čejka (Sokolov) a David Drašar (Litvínov, vloni Děčín). Naopak s obrannou činností týmu přišli vypomoct brankář Lukáš Hosnedl z Jablonce a mladí obránci Marek Havlík (vloni Bílina a Litoměřice) a Tomáš Přibyl (Sokolov).

Po dvou utkáních mají Mostečtí Lvi na svém kontě tři body. V prvním kole totiž narazili na Jablonec, který před sezónou výrazně oslabil a na výsledku to bylo vidět. Most si totiž s chutí zastřílel a zvítězil 10:3. Ke druhému zápasu jeli Lvi do Trutnova. Tam sice už od druhé minuty díky trefě Drašara vedli, poté se ale už neprosadili a domácí jim nastříleli pět branek. V Podkrkonoší tedy svěřenci Vladimíra Machuldy prohráli 1:5.

Poslední zápas
HC BAK Trutnov – MOSTEČTÍ LVI 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branka a nahrávka: 2. Drašar (Řehoř)

Soupiska
Brankáři: Lukáš Hosnedl, Jan Kopýtko, Jakub Kovařík.
Obránci: Marek Havlík, Aleš Havlůj, Roman Fučík, Miroslav Kuncl, Martin Kunrt, Miroslav Polák, Tomáš Přibyl, Štěpán Urbánek.
Útočníci: František Bakrlík, Milan Böhm, Michael Čejka, Jakub Čmolík, David Drašar, Vladimír Kýhos, František Mála, Martin Mical, Vítězslav Nedrda, Tomáš Přeučil, Pavel Smolka, Ivan Řehoř.
Trenér: Vladimír Machulda.

Řisuty měly v sobotu velice dobře našlápnuto ke třetím bodům. V utkání totiž vedly už 4:1 a zdálo se, že už si výhru nenechají utéct. Opak však byl pravdou. Buldoci totiž v posledních sedmi minutách, díky své nekázni, třikrát inkasovali a nakonec prohráli 4:5 po nájezdech.

TJ HC Řisuty – BK Nová Paka 4:5 sn. (2:1, 1:0, 1:3 – 0:0)
: 5. Huml (Zavřel, Formánek), 18. Hovsepjan, 23. Paršakov (Okegawa, Patyk), 45. Hovsepjan

V pondělí poté sehráli přátelské utkání proti UK Praha. Vyrovnané utkání bylo dlouho bezbrankové, než se v prostřední třetině jako první prosadili vysokoškoláci. Skóre poté ze samostatného úniku po přihrávce Rudovského znovu srovnal Fortelka. V poslední třetině se oba týmy trefily ještě dvakrát a po nájezdech zvítězily Řisuty 4:3.

TJ HC Řisuty – UK Praha 4:3 sn. (0:0, 1:1, 2:2)