TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI

Skvěle rozehraný zápas jen za bod

Řisuty v prvním domácím utkání vedly proti BK Nová Paka už 4:1, ale v poslední desetiminutovce, zejména kvůli své nekázni, hned třikrát inkasovali a šlo se tedy do prodloužení. V tom branka nepadla a na řadě tedy byly nájezdy, které úspěšně zvládl nováček soutěže.

TJ HC Řisuty – BK Nová Paka 4:5 sn. (2:1, 1:0, 0:3 – 0:0)
: 5. Huml (Zavřel, Formánek), 18. Hovsepjan, 23. Paršakov (Okegawa, Patyk), 45. Hovsepjan – 18. Hric (Mlčoch), 54. Hnik (Nevyhoštěný), 56. Hašek (Půlpán T., Mlčoch), 59. Uchin (Martínek, Půlpán T.), rozh. náj. Foerster. Rozhodčí: Battěk – Svoboda, Kučera. Vyloučení: 11:8, navíc Půlpán A., Malík a Nevyhoštěný (všichni NPA) 10 min. za NESP. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:5.
Nájezdy proměnili:
RIS: Patyk
NPA: Hric, Foerster
Neproměnili:
RIS: Hovsepjan, Huml, Fortelka, Formánek, Patyk, Vyskočil, Holub.
NPA: Půlpán T., Nevyhoštěný, Uchin, Půlpán A., Hnik, Hric.

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Vencovský, Potěchin „C“, Dostál, Novák A., Bernáth, Zavřel, Rudovský – Řepka, Fortelka „A“, Náprstek – Vyskočil, Huml „A“, Formánek – Hovsepjan, Patyk, Holub – Paršakov, Keszi, Okegawa
BK Nová Paka: Vacek – Svoboda, Abraham „C“, Mlčoch, Müller, Malík, Suvorov, Bezděk – Hnik, Kloutvor, Uchin, Hašek, Půlpán A. „A“, Nevyhoštěný „A“, Martínek, Půlpán T., Hric, Hidveghy, Foerster

Řisuty vstoupily do utkání dobře. Měly více ze hry a to vyústilo v rychlý vedoucí gól. Daniel Zavřel s pukem objel branku a našel Ivana HUMLA a ten zakončil přesně – 1:0! V následující desetiminutovce se vylučovalo dvakrát na každé straně, ani jeden tým se ale neprosadil. V čase 15:21 Bernáth fauloval Jakuba Haška a ten měl tak k dispozici trestné střílení, které však vychytal Ilašenko! V 18. minutě už se ale Nová Paka prosadila a to díky trefě Tibora Hrice – 1:1. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho – Přesně půl minuty po inkasované brance využil velkého nedorozumění v obraně hostů Norair HOVSEPJAN a ten vrátil vedení na stranu Řisut, 2:1! V závěru třetiny jel trestné střílení také řisutský Vincent Keszi, ani ten pokusem mezi betony neuspěl.

I vstup do druhé třetiny se Řisutům vydařil. Juja Okegawa si z pravé strany najel před branku a ještě našel vlevo volného Nikolaje PARŠAKOVA, který zamířil přesně – 3:1! Snížit na rozdíl jediné branky z pohledu hostů mohl Michal Nevyhoštěný, ten ale ze samostatného úniku minul a o několik desítek sekund později trefil ze slibné pozice jen boční síť. Šance si ale vytvořili i Buldoci a to když v přesilové hře číhal na zadní tyči Šimon Náprstek, jeho pokus z prvního dotyku se jen otřel o břevno.

Ve 45. minutě byl znovu ve správný čas na správném místě Norair HOVSEPJAN, který využil chyby obrany a poslal Řisuty již do čtyřbrankového vedení – 4:1! Zanedlouho poté šli dva hosté sami na Jana Ilašenka, ten ale skvěle zakročil. V následujících minutách hosté obdrželi 36 trestných minut! Výrazně tomu přispěly desetiminutové tresty pro Aleše Půlpána, Davida Malíka a Lukáše Abrahama. Vykázán z lavičky byl rovněž trenér hostů Aleš Půlpán. Ani poté se ale hráči Nové Paky nevzdali, ba naopak. Zařadili vyšší rychlostní stupeň a donutili domácí faulovat a z následných přesilovek těžili. Nejdříve se v čase 53:03 trefil František Hnik z rychlého protiútoku – 4:2. Poté byli rychle za sebou vyloučeni Michal Fortelka a Roman Formánek a hosté tedy měli dvojnásobnou přesilovku, kterou bleskově proměnili. Z pravého kruhu se totiž trefil Jakub Hašek – 4:3. A aby toho nebylo málo, tak v čase 58:04 stál před brankovištěm Jaroslav Uchin, ke kterému se odrazil puk a útočník hostů už neměl problém vyrovnat skóre – 4:4. Nechybělo moc a Řisuty mohly být úplně bez bodu, když jel Tibor Hric sám na Ilašenka, ten tentokrát uspěl.

V prodloužení Nová Paka pokračovala v tlaku a vytvořila si hned několik gólových šancí. Nejdříve střílel z mezikruží Michal Nevyhoštěný, Ilašenka nepřekonal. Na domácím brankáři si následně vylámali zuby i Aleš Půlpán a Jaroslav Uchin, šlo se tedy na nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, bod navíc jim vystřelil Petr Foerster. Řisuty tedy padly s Novou Pakou 4:5 po nájezdech.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák