TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod

V sobotu první domácí utkání

Už zítra, tedy v sobotu 14. 9., čeká na hokejisty Řisut první domácí utkání v aktuálním ročníku druhé ligy. Soupeřem jim bude nováček soutěže, BK Nová Paka. Dokáží Řisuty vybojovat první body do tabulky? Utkání na Zimním stadionu ve Slaném začíná v 17:00, online přenos zde.

Představení soupeře
Jak již bylo zmíněno, tak BK Nová Paka je nováčkem letošního ročníku třetí nejvyšší soutěže. V minulém ročníku se totiž stal mistrem Královéhradeckého kraje a získal tak právo na postup o stupeň výše. Kádr trenéra Aleš Půlpána před sezónou posiloval hlavně ze svých místních rivalů – Vrchlabí a Trutnova. Z prvního jmenovaného celku přišli například Aleš a Tomáš Půlpánovi, z Trutnova dorazil do Nové Paky hráč s ruskými kořeny, Yaroslav Ukhin, či David Smékal. Z rozpadajícího se Jablonce přišel brankář Jakub Jelínek a obránce Lukáš Abraham.

První zápas sezóny odehráli Východočeši na domácí půdě proti dalšímu celku z podkrkonoší – HC BAK Trutnov. V utkání sice prohrávali, skóre ale otočili a dokázali zvítězit 3:2, když hosté korigovali na rozdíl jediné branky až v samotném závěru utkání. V tomto střetnutí se blýskli bratři Půlpánové. Alespoň jeden z nich měl podíl na každém gólu.

BK Nová Paka – HC BAK Trutnov 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
: 28. Půlpán A. (Abraham), 51. Nevyhoštěný (Bezděk, Půlpán T.), 52. Půlpán A. (Hidveghy).

Soupiska:
Brankáři: David Mašek, Denis Vacek, Jakub Dressler, Michal Mahdal.
Obránci: Alexander Suvorov, David Malík, Lukáš Abraham, Lukáš Bezděk, Marek Mlčoch, Michal Svoboda, Samuel Dotter, Tomáš Müller.
Útočníci: Aleš Půlpán, Tomáš Půlpán, Andrej Moravčík, David Smékal, Erik Dvořák, František Hnik, Jan Kerekanič, Lukáš Kloutvor, Michal Nevyhoštěný, Miroslav Vasilev, Patrik Hidveghy, Petr Foerster, Tibor Hric, Viktor Martínek, Yaroslav Ukhin.

Řisutům se první zápas sezóny moc nevydařil. Ve Dvoře Králové je hodně srážela častá vyloučení. Nakonec prohrály 2:7, když hned šestkrát přesilová hra soupeře znamenala branku soupeře. Ve hře pět na pět byli Buldoci vyrovnaným soupeřem, když ale téměř celou jednu třetinu odehráli v oslabení, tak neměli moc šancí.

HC Dvůr Králové n. L. – TJ HC Řisuty 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
: 21. Patyk (Formánek, Bernáth), 43. Holub (Hovsepjan, Patyk)

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner