HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Řisuty už vyhlíží první soutěžní zápas

Dlouhé čekání je u konce! Po dlouhých 6 měsících Buldoci znovu zasáhnou do bojů ve druhé lize, už ve středu je totiž čeká zápas na půdě Dvora Králové! Utkání na východu Čech má úvodní buly v 18:00, online přenos zde.

Představení soupeře
Dvůr Králové vstupuje už do své třetí sezóny v řadě. V minulé sezóně se ve skupině Střed umístil, stejně jako Řisuty, na šestém místě a rovněž se tedy do vyřazovacích bojů nedostal. V létě tak posiloval, aby to už letos vyšlo – největšími posilami jsou pravděpodobně navrátilec David Hrazdira, který vloni působil ve slovenské lize, a také Petr Čáslava – jméno, které netřeba představovat. Mistr světa z roku 2010 má na svém kontě přes 600 zápasů v Tipsport Extralize za Pardubice a přes 300 startů za národní tým. Dalšími posilami jsou například obránce Martin Tondr a útočník Tomáš Brokeš, oba přišli z Jablonce nad Nisou. V přípravě východočeši sehráli pět zápasů, ve kterých si připsali dvě výhry a dvě prohry v prodloužení se skóre 18:19.

Přípravné zápasy:
Dvůr Králové – Jablonec 9:7
Nová Paka – Dvůr Králové 3:2pp
Dvůr Králové – Chrudim 6:2
Vrchlabí – Dvůr Králové 2:1pp
Kolín – Dvůr Králové 5:1

Soupiska:

Brankáři: Jan Janský, Josef Čáp.
Obránci: Lukáš Karlík, Petr Mocek, Martin Franc, Petr Čáslava, David Jirásek, Jiří Matějíček, Martin Tondr, Michal Petira.
Útočníci: Milan Valášek, David Hrazdira, Patrik Fořt, Dominik Šedivý, Štěpán Sedláček, Vojtěch Havlas, Jiří Půhoný, Jakub Luštinec, Tomáš Brokeš, Dominik Dušek, Jakbu Hoskovec, Jan Ježek.
Trenér: Jiří Malinský. Asistent: Pavel Marek.

Řisutům se podařilo udržet většinu opor z minulé sezóny. Zůstali například obránci Kolářík, Potěchin a Dostál, či útočníci Fortelka, Řepka a Náprstek, po neúspěšné zkoušce v první lize setrval v kádru také Petr Patyk. Tým poté doplnili brankář Jiroušek, obránce Vencovský nebo útočníci Ivan Huml a Roman Formánek. O kopletním složení týmu na sezónu Vás budeme informovat do prvního zápasu sezóny. V předsezónním období stačili Buldoci poměřit síly jen se třemi soupeři, přičemž s jedním se utkali dvakrát. Hned na úvod porazili Lev Slaný 10:4, poté už zvítězit nedokázali. Ani jednou nezvítězili nad Kobrou (2:9 a 4:7) a v generálce v přestřelce nestačily na Draky Bílina, kterým podlehli výsledkem 6:9.

Přípravné zápasy:
Řisuty – Lev Slaný 10:4
Kobra Praha – Řisuty 9:2
Řisuty – Kobra Praha 4:7
Draci Bílina – Řisuty 9:6

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák