HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
18. KOLO // 17:30 16.11., ZS Bílina

Proti Kobře i podruhé prohra

Ke třetímu přípravnému utkání před sezónou nastoupili hokejisté Řisut znovu proti pražské Kobře. Zápas začal podobně jako ten na půdě soupeře, ve druhé třetiny ho poté hosté znovu strhli na svou stranu. Poslední třetina už byla vyrovnanější, Pražané ale i přesto slavili výhru. Další špatnou zprávou je, že zápas nedohráli Jiří Dostál, Michal Fortelka a Jiří Dostál. Všem přejeme brzké návrat!

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 4:7 (1:1, 0:3, 3:3)
: 17. Vyskočil (Huml, Náprstek), 46. Hovsepjan (Bernáth), 53. Bernáth (Zavřel), 55. Řepka (Patyk, Formánek) – 4. Keszi (Knesl, Šťastný), 22. Šťastný, 27. Plíhal (Tondr, Bříška), 29. Tondr (Planý), 41. Bříška (Šťastný), 47. Plíhal (Šťastný, Bříška), 60. Bříška (Tondr, Šťastný) Rozhodčí: Čáp – Pokorný, Doskočil. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6, 4:7.

TJ HC Řisuty: Jiroušek – Potěchin, Rudovský, Novák A., Vencovský, Bernáth, Zavřel, Novák F., Dostál – Formánek, Řepka, Fortelka – Náprstek „C“, Huml, Vyskočil – Holub, Patyk, Hovsepyan – Šilhan, Danov, Paršakov
HC Kobra Praha: Langer – Šteiner, Mrkvička, Valík, Knesl, Šmíd, Šefl, Tondr, Bříška, Plíhal, Keszi, Hlinka, Šťastný, Planý, Furch, Brož

Počátek první třetiny přinesl zprvu akce Řisut, které ve všech případech polapil Lukáš Langer. Postupem času se ovšem dostávala i Kobra do hry, což pramenilo v první gól utkání. O ten se postaral bývalý hráč Řisut Vincent Keszi, když dorazil kotouč, několikrát odražený o gólmana Jirouška. Následně se hra vyrovnala a množství nadějných střel bylo k vidění na obou stranách.

Domácím Řisutům posléze pomohly přesilové hry. Tu první sice ještě buldoci nevyužili, leč v té druhé už byl tlak na branku Kobry velký a David VYSKOČIL dorazil střelu Ivana Humla ze vzduchu za bezmocného Langera. Přes další střelecké pokusy na obou stranách se již na skóre nic nezměnilo a po první třetině byl stav nerozhodný – 1:1.

Druhá třetina už přinesla trochu větší tlak na branku Petra Jirouška, který využil svou trefou z počátku třetiny Tomáš Šťastný. Nic se na útočné hře hostujícího celku nezměnilo ani s přibývajícími minutami, ve kterých musel řisutský gólman čelit mnoha střeleckým pokusům ze strany Kobry. Střelecky úspěšný byl ale až Tomáš Plíhal, který dokázal využít přesilovku.

Chvilku po něm padl i další gól Kobry, tentokrát z hole Lukáše Tondra. Posléze se ale do většího množství šancí dostávali i domácí hokejisté. Na kahánku měla Kobra spíše v závěru třetiny po několikerých pokusech Jakuba Šilhana. Přes Lukáše Langera ale Řisutští nedokázali kotouč protečovat ani v jednom případě, tudíž Kobra do závěrečné periody vstupovala s vedením 4:1.

Ve třetí třetině se opět povedlo dát Kobře rychlý gól v podání Kamila Bříšky. Následovala ale vzájemná přestřelka, která byla doplněna mnoha vyloučeními, ať už na jedné, či na druhé straně. Velmi brzy dokázal snížit Norair HOVSEPJAN, na něhož střelecky reagoval Tomáš Plíhal.

V posledních minutách hry ale Řisuty dostaly Kobru pod vysoký tlak, z čehož pramenily trefy Filipy BERNÁTHA a Pavla ŘEPKY. Ty domácí tým nabudily k dalším střeleckým příležitostem, díky čemuž byl také odvolán z branky Petr Jiroušek. Na gól ale domácí již nedosáhli, naopak na konečných 7:4 pro Kobru ještě dokázal upravit skóre Kamil Bříška. Kobra tak zejména po vydařené druhé třetině zaslouženě vyhrála.

30.08. v 21:38 | Vít Trubička, hckobra.cz

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák