TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod
8. KOLO // 18:00 16.10., ZS Slaný

Rozhovor s Michalem Fortelkou

Rozhovor s Michalem Fortelkou

Michal Fortelka se v minulé sezóně zařadil mezi tahouny týmu a je jedním ze stavebních kamenů nového týmu Buldoků na nadcházející sezónu. A co řekl po druhém přípravném utkání proti Kobře?

Máte za sebou polovinu přípravy s novým trenérem. Jsou tréninky pod novým koučem hodně odlišné od minulých let?
Odlišné jsou určitě. Dovoluji si říct, že i náročnější. Před začátkem sezóny na našem webu trenér řekl, že začneme tvrdě a budeme přitvrzovat a musím říct, že dostal svého slova. Ale je to potřeba, protože plno lidí nemělo stoprocentní letní přípravu, včetně mě, a čím dříve se dotoho dostnamene, tím lépe.

V týmu je, jako už tradičně, hodně nových tváří. Jak se zatím zapracovávají do týmu?
Úplně ze začátku v kabině bývalo větší ticho, všichni se rozkoukávali, ale postupem času je to lepší a lepší. Vypadá to, že letos budeme znovu dobrá parta.

První přátelák jste odehráli se Slaným. Jaké bylo to porovnání s Krajskou ligou?
Porazili jsme je, což byla povinnost. Kdyby ne, tak by něco bylo špatně. Slaný patří mezi ty lepší týmy ve své soutěži. Jsou to kluci, kteří si jdou po práci, či škole, jen zahrát, protože na více nemají dostatek času.

Proti Kobře jste první polovinu hráli vyrovnanou partii, ale co se stalo potom?
Myslím si, že první 2 třetiny jsme odehráli slušně. 3:1 s letošním favoritem na postup je velmi dobré. Ale to, co se stalo ve 3. třetině, nechápu. Rozhodně to nebylo tím, že by nám došly síly. Všichni jsme se zbláznili, přestali jsme se koncentrovat, dělali jsme chyby v obranném pásmu. Místo toho, abychom šli na jejich polovinu, skončilo to za naší bránou. Honza (Jan Ilašenko, pozn. red.) v bráně s tím už nemohl nic dělat. Byly to naprosté výpadky, kdy se před ním najednou ocitli dva hráči z Kobry. V kabině jsme si hned po zápase řekli, že takhle to v mistrovkých zápasech nepůjde a musíme se nad sebou zamyslet.

Do zápasu jsi vstoupil jako kapitán. Byla to tvoje první zkušenost s touto rolí?
Byla. Dokonce mě to i trochu zaskočilo. Ještě nemamé zvoleného následovníka po Kosákovi (Matěj Kos, pozn. red.) a coach přišel do kabiny s tím, že kdo ještě nebyl kapitán, tak dneska ma příležitost. Behem vteřiny kluci řekli mé jméno a během druhé vteřiny trenér řekl: „Dobře, Forťas,“. Kdo bude ale kapitán v sezóně, to ještě nevíme.

Utkání si odehrál se zraněnou rukou. Jak jsi na tom tom?
Zraněnou ruku mám už od utkání se Slaným, kdy jsem šel do střely a obránce mě trefil do zápěstí. Naštěstí je to jen naraženina, trénuji normálně. Sice je to cítit, ale dá se to zvládnout. Místo šesti přáteláků máme jen 4 a nechci si nechat ujít jedinou příležitost se připravit na sezónu.

26.08. v 16:28 |

Aktuality

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER ABAS Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák