TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod
8. KOLO // 18:00 16.10., ZS Slaný

Buldoci dostali od Kobry deset branek

Buldoci dostali od Kobry deset branek

Řisuty se ke druhému přípravnému utkání vydaly do nedaleké Prahy, kde se utkaly s místním HC Kobra. Buldoci polovinu utkání domácím statečně vzdorovali, nakonec ale odpadli a po šesti gólech domácích v poslední periodě prohráli 2:9. V jejich dresu nastoupili i další zkoušení hráči, konkrétně tedy David Holub (na snímku, Karlovy Vary), Jakub Zderadička (Slavia) či Matěj Zika (Kladno).

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 9:2 (1:1, 2:0, 6:1)
Branky a nahrávky
: 14. Hlinka (Heldák, Novák), 23. Antoš (Netolický), 34. Knesl (Novák, Valík), 42. Netolický (Smejkal), 43. Bříška (Tondr, Drahorád), 46. Šťastný (Knesl, Drahorád), 52. Hrubý (Smejkal, Šefl), 52. Šťastný (Bříška, Drahorád), 59. Hrubý (Antoš, Netolický) – 2. Vyskočil (Krpata, Huml), 41. Formánek (Náprstek, Fortelka) Rozhodčí: Škrobák – Hrdlička, Nekvapil. Vyloučení: 7:6, navíc Heldák (KOB) – 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 51. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 9:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek (54. Langer) – Drahorád, Šteiner, Knesl, Valík, Šefl, Antoš – Tondr, Bříška, Šťastný – Novák, Hlinka, Heldák – Smejkal, Netolický, Petrov – Hrubý.
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Potěchin, Dostál, Zika, Novák F., Zderadička, Vencovský, Rudovský, Novák V. – Formánek, Fortelka „C“, Náprstek – Krpata, Huml, Vyskočil – Řepka, Danov, Okegawa – Holub, Šilhan, Pašakov.

První útok zápasu sice zahájila Kobra, přesto rychlý gól padl na druhé straně. Po nenápadném protiútoku umístil kotouč za záda překvapeného Sochůrka David VYSKOČIL. Braničtí ale mohli velmi rychle srovnat díky početní výhodě. Ta se s krátkou přestávkou držela až do osmé minuty, přičemž téměř devadesát vteřin ve dvojnásobné přesilovce.

Buldoci ale celou situaci přestáli a kolem desáté minuty se hra vyrovnala. Postupem času se ale i Kobra dostávala do větších šancí, což pramenilo i v gólovou trefu. O tu se postaral po souhře s Heldákem a Novákem Filip Hlinka. Do konce třetiny se hra přenášela z jednoho konce na druhý a velkou práci měli před sebou defenzivy obou celků. Gólový stav se ale již nezměnil, do kabiny tak týmy odcházely za vyrovnaného stavu.

Druhá perioda začala tlakem Řisut na branku Lukáše Sochůrka. Záhy se ovšem oba týmy přetahovaly ve střeleckých příležitostech. Gólově se ale jako první projevila Kobra, která se tím pádem poprvé ujala vedení v utkání. Po nahrávce od Lukáše Netolického se vydal do brejku Milan Antoš, který neomylně poslal kotouč za záda gólmana Ilašenka.

Řisutským se ale tento stav nelíbil a snažili se o vyrovnání. Lukáš Sochůrek si připsal pár famózních zákroků, přesto Kobru držel nad vodou. Naproti tomu i Kobra se dostávala častěji do předbrankového prostoru. Pražany nezbrzdila ani početní nevýhoda, ve které pokračovali v narušování buldočích akcí. Vylučování ale pokračovalo střídavě na obou stranách.

Pomohlo to ale spíše Kobře. Po rychlém průniku od vlastní branky se dostal do zakončení Aleš Knesl, který z mezikruží navýšil vedení domácího týmu. Vysoké tempo vyloučení na obou stranách ale pokračovalo i nadále. Na konci se Kobra i Řisuty přetahovaly v útočných situacích, díky čemuž museli být ve střehu oba gólmani. Na střeleckou listinu se ale nikdo již nezapsal, Kobra měla před závěrečnou periodou dvoubrankový náskok.

Počátek třetí třetiny přinesl rychlý gól Řisut. Trochu překvapivě z hranice brankoviště obloukem překonal Sochůrka Roman FORMÁNEK po přechodové kombinaci buldoků. Vstřelený gól hosty ještě více nabudil, ti se nějaký čas drželi těsně před domácí svatyní. Naproti tomu ale Kobra dokázala rychle vybruslit a po výjezdu přes pravé křídlo se prosadil Lukáš Netolický.

Útočný vzdor tak pokračoval před Janem Ilašenkem. To navíc pramenilo v rychlý další gól Branických. Odražený puk o betony gólmana převzal Kamil Břiška, před kterým již nestál těžký úkol, neboť měl zcela odkrytý prostor u levé tyče, do něhož kotouč přesně umístil. A následoval po delší době další gól domácích. Od modré vypálil nováček v kobřím dresu Tomáš Šťastný, který neomylně nasměroval puk k pravé tyči řisutské svatyně.

Byly to ale Řisuty, které dostaly svého soupeře pod tlak. Z něho se snažily vytěžit maximum, leč Sochůrkova branka byla neprostupnou tvrzí. Proto i síla Kobry nabírala na otáčkách, tak oba gólmani museli být v permanenci. Domácí to celé korunovali další trefou. Už téměř z polosedu dokázal kotouč poslat k pravé tyči Matyáš Hrubý. A po vhazování rychlou kombinací překvapil Ilašenka svou druhou trefou v utkání Tomáš Šťastný. Kobra tak vedla již o šest branek.

Do poslední sedmiminutovky nastoupil do branky Kobry Lukáš Langer, který musel hned čelit přesilovkovému tlaku, čtrnáct vteřin dokonce dvojnásobnému. Ten ale, spolu s obranou přečkal a záhy Kobra vstřelila již devátou branku. Již podruhé se v utkání prosadil Matyáš Hrubý. Branickým ještě pomohla přesilovka, díky které se usadili nastálo v prostoru před Ilašenkem. Na gólovém stavu se ovšem nic nezměnilo, Kobra dokázala zlomit vývoj utkání a po vyrovnané první třetině zvítězit nakonec vysoko 9:2.

24.08. v 13:22 | Vít Trubička, hckobra.cz

Aktuality

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER ABAS Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák