HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Michal Jäger: Začneme naplno a postupně začneme přidávat

Včera jsme informovali o tom, že Řisuty v následující sezóně povede Michal Jäger. S novým koučem Buldoků Vám nyní přinášíme rozhovor.

Proč jste se rozhodl přijmout nabídku Řisut?
Cheb měl zájem, abych pokračoval. Kromě A-týmu mi byla nabídnuta i pozice hlavního trenéra mladšího dorostu. Když přišla nabídka z Řisut, tak jsem se rozhodl ji přijmout z rodinných i sportovních důvodů. Ve 2.lize, s menšími přestávkami, působím od svých 19 let. Soutěž znám a znovu se na ní těším.

Nemrzí Vás trochu, že jste opustil rozdělanou práci v Chebu?
Ano, mrzí. Ne trochu, ale hodně. V Chebu pracují skvělí lidé, za všechny bych chtěl jmenovat pány Davida Speierla, Josefa Krutinu a Josefa Maydla. Tato organizace má dle mého názoru, kromě podpory radních, skvělé podmínky k působení ve 2.lize. Chtěl bych jim poděkovat, že můj odchod pochopili a rozhodně jsme se nerozešli ve zlém. Jak jsem už zmínil, rodinné důvody (dojezdová vzdálenost z Chomutova), vyšší kvalita soutěže a počet zápasů (byl jsem zvyklý na 60–70 zápasů za sezonu) rozhodlo o tom, že jsem kývl na nabídku Řisut.

Můžete fanouškům nastínit, jakým stylem se chcete prezentovat?
Velký důraz dávám na disciplínu. I když jde „pouze“ o 3. nejvyšší soutěž, jsem zastánce tvrdého tréninku, dodržování systému, komunikace a férového jednání každého z týmu. Mým cílem je utvořit zdravou chemii v kabině a i když budou hráči vědět, že je na tréninku čeká dřina, budou se na něj těšit. Chceme se prezentovat dobrým bruslením, dohráváním soubojů, po ztrátě kotouče tlakem na soupeře. Chci, aby i „bába“ z bufetu při pohledu na nás poznala, že nehrajeme na náhodu, ale že jsme organizovaný tým a každý si při utkání plní to, co má.

Jak bude probíhat příprava na sezónu?
Na led vyjedeme 5. srpna, začneme na plno a postupně budeme přidávat (smích). Kromě přípravy na ledě se budeme připravovat i mimo led. Máme naplánované nějaké přátelské utkáni a pokud to dopadne, máme zájem se střetnout i s Čínským týmem.

S jakými cíli půjdete do 2. ligy?
Cílem je, jako pro každý tým, postup do play off. Celou sezonu dřete, abyste si tyhle zápasy mohli užít a my všichni uděláme maximum, aby sezona byla co nejdelší.

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. China Golden Dragon - Řisuty 14:30
středa 21.8. Řisuty - Draci Bílina 19:00
pátek 23.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
pátek 30.8. Řisuty - Kobra Praha 19:00
čtvrtek 5.9. Draci Bílina - Řisuty 18:00

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák