I přes slibný průběh z Klatov bez bodů

Řisuty měly v Klatovech zápas s místním SHC velice dobře rozehraný. Jejich první vedení domácí dotáhli, díky dvěma brankám Vincenta Kesziho se Buldoci dostali do vedení 3:1. To jim ale Klatovy v posledních minutách vzaly a strhly vedení na svou stranu. Řisutští se už nedokázali vzpamatovat a tak nebrali ani bod po prohře 3:6.

SHC Klatovy – TJ HC Řisuty 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
: 19. Kristl (Michel), 35. Švarc (Rubner, Vavřička), 39. Michel (Kristl), 40. Švarc (Houfek, Rubner), 43. Uhlík (Michel, Kristl), 49. Roubal J. (Vavřička, Roubal D.) – 11. Kos (Krpata, Potěchin), 23. Keszi, 26. Keszi (Patyk, Rod) Rozhodčí: Micka – Rubáš, Zimmermann. Střely na branku: 39:24. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3. Nejlepší hráči utkání: David Roubal (KLT), Vincent Keszi (RIS).

SHC Klatovy: Kuchař (od 22. Čech) – Slavík „C“, Váchal, Štěpánek, Leština, Houfek, Sysel – Kristl, Rubner, Červenka, Hanzlík, Markov, Reitspies, Michel, Roubal J., Uhlík, Švarc, Roubal D. „A“, Vavřička.
TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Rudovský, Kašák, Libovický – Kos „C“, Patyk, Keszi, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Kučera, Rod.

Buldoci vstoupili do utkání poměrně aktivně a v prvních deseti minutách musel domácí brankář několikrát zasahovat. V 11. minutě se Ondřej Krpata prodral přes soupeře a poslal puk před branku. Tam byl připravený Matěj KOS, který střelou překonal brankáře – 0:1! Domácí tým ve zbytku třetiny zvýšil tempo a minutu a půl před první sirénou vyrovnal. Richard Kristl svým pokusem překonal Stahla – 1:1.

Klatovský tým v prvních minutách druhé části hry přistihla nepříjemná situace. Ondřej Kuchař vyjel pro puk a přitom si poranil pravou nohu, tudíž musel střídat. Do branky se postavil Karel Čech, který si připsal pouze jeden zákrok předtím, než musel lovit puk ze sítě. U mantinelu vybojoval kotouč Jakub Kučera a do úniku se dostal Vincent KESZI. Ten mohl přihrávat na Patyka, ale rozhodl se to vzít na sebe. První střelu gólman vyrazil, na dorážku už byl krátký – 1:2! Tři minuty poté šli Buldoci do dvoubrankového vedení. Byla to znovu dvojice Patyk – Keszi, která jela sama na brankáře. Puk měl v moci Patyk, který naznačil střelu a perfektně přenechal puk na Vincenta KESZIHO, jehož úloha už byla snadná – 1:3! To však bylo poslední slovo Řisut. Ty sice měly k dispozici dvě přesilové hry, které ale neproměnily. Naopak tým domácích Klatov využil obě přesilovky, které mu byly poskytnuty. Tu první využil Milan Švarc prudkou střelou z mezikruží – 2:3. Klatovy skvěle zvládly konec druhé třetiny a v posledních dvou minutách se ještě dvakrát prosadily. Vyrovnávací branku vstřelil David Michel, do vedení svůj celek poslal Milan Švarc – 4:3.

Buldoci se už nedokázali vzpamatovat a v poslední periodě se ještě dvakrát prosadili domácí. Ve 43. minutě překonal Stahla Jiří Uhlík a po vyloučení Řepky napřáhl ke střele Josef Roubal, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 6:3.

Řisuty čekají ve druhé lize dvě utkání, které budou chtít uhrát se ctí. Navíc je čekají dva soupeři, se kterými se perou o playoff. Pokud obě utkání zvítězí tak musí doufat, že Děčín nevyhraje v Bílině, což je hodně nepravděpodobné, a Kobra v Sokolově.

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák