HK Lev Slaný VS. TJ HC Řisuty

Pozor! V sobotu s Trutnovem už ve 14:30

Sobotní utkání 2. ligy odehrají hokejisté Řisut netradičně už ve 14:30. Důvodem je tréninkový kemp reprezentace U 18. Soupeřem Buldoků bude Trutnov, rovněž pátý ve své skupině.

Řisuty si i přes dvě prohry z posledních tří utkání drží pátou příčku a čtyřbodová ztráta na čtvrtý Děčín se, zatím, nezvětšuje. Oba největší konkurenti Řisut před středečním kolem prohráli. Řisutům se na domácí půdě poměrně daří a toho budou chtít využít i v sobotu. Poprvé v této sezóně se v dresu Řisut na zimním stadionu ve Slaném představí i Vincent Keszi. Ten už odehrál svůj první zápas ve Dvoře Králové, kde si i přes nepříliš dobrý výkon celého týmu připsal jednu asistenci.
Nejproduktivnějším Buldokem v této sezóně je kapitán Matěj Kos, který se trefil sedmkrát a na 23 gólů nahrál. Na druhém místě je Petr Patyk s 29 body (15+14) a pomyslnou bronzovou příčku okupuje Ondřej Krpata s 13 góly a 15 asistencemi.

Trutnov je ve skupině Střed na páté příčce. Oproti Řisutům ale má o 11 bodů více a rovněž ztrácí čtyři body na postupovou příčku, na které je Nymburk. Má negativní skóre, vstřelil 96 gólů a 106 jich dostal.
Nejvíce bodů v týmu Trutnova posbíral veterán Jaroslav Kalla se sedmi góly 16 asistencemi. Jan Semorád je nejlepší střelec týmu se 13 zásahy, ke kterým přidal deset asistencí. Branku týmu nejčastěji hájí Patrik Ašenbrenner, ten za 1303 minut pustil za svá záda 62 puků.

Forma týmů
Buldoci z posledních pěti utkání slavili třikrát. Nejprve dvakrát za sebou zvítězili doma proti Nymburku 4:3 a poté senzačně zdolali Kolín 5:2. Poté přišla prohra 1:4 se Sokolovemze které se Řisuty oklepaly a stejným výsledkem porazily Letňany. V posledním kole nepředvedli středočeši přesvědčivý výkon a prohráli 2:6.

Trutnov od prosincového utkání s Řisuty neodešel ze zápasu bez bodu. Od té doby pětkrát zvítězil za tři body, dvakrát za dva a dvakrát prohrál 1:2 po prodloužení. V předminulém kole porazil Kobru 6:5 po prodloužení a před týdnem v sobotu zdolal po prodloužení a velice silný Sokolov.

Vzájemná utkání
Řisutům se na Trutnov příliš nedaří i přesto, že v posledním vzájemném utkání zvítězily. Buldoci v Trutnově prohrávali 1:3, skóre ale pěti góly za sebou otočili a nakonec vyhráli 7:5.

8. 12. 2018

HC Trutnov – TJ HC Řisuty 5:7 (1:1, 2:3, 2:3)
: 15. Janoušek (Vacek), 21. Fedulov (Kalla), 23. Semorád (Martinec, Suk), 47. Vacek, 50. Martinec (Semorád, Kubinčák) – 9. Šíma (Hampl), 27. Krpata (Vyskočil, Šíma), 28. Hampl (Krpata), 31. Krpata (Potěchin, Kolářík), 41. Urbanec (Rod, Potěchin), 46. Chládek (Hampl, Řepka), 59. Patyk (Rod, Dostál) Rozhodčí: Pilný – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 3:4, navíc M. Poul (TRU) OT za NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 462. Střely na branku: 29:26. Vhazování: 25:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:6, 5:6, 5:7.

HC Trutnov: Jeschke – Junek, Vácha „A“, Pražák, Suvorov, Poul O., Suk, Kynčl, Bezděk – Chytráček, Kmošek, Martinec, Fedulov, Ukhin, Kalla, Semorád „C“, Kubinčák „A“, Poul M., Janoušek, Vacek, Tatar.
TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Rudovský, Libovický – Kos „C“, Patyk, Urbanec, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Náprstek, Hampl, Rod.

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák