HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Řisuty čeká nejtěžší možný test - přijede Sokolov

Řisuty budou chtít navázat na dobré výsledky v posledních třech utkáních, v cestě jim ale bude stát Sokolov. Úkol to tedy nebude vůbec lehký, ale i Buldoci se tuto sezónu přesvědčili, že se i proti takovému soupeři dá bojovat. Jestli se jim to povede znovu se dozvíme zítra ve večerních hodinách, zápas na zimním stadionu ve Slaném začíná v 18:00.

Řisuty, jak už bylo zmíněno, mají dobrou formu a tak jsou jen dva body za čtvrtým Děčínem, který je na poslední postupové příčce do vyřazovací části soutěže. Buldoci mají na svém kontě 31 bodů a skóre 98:124.
Kanadské bodování týmu nově vede Petr Patyk, který si hned osm bodů připsal v posledních třech utkáních. Druhý v pořadí je kapitán Matěj Kos, ten si ve třech zápasech připsal bodů pět.

Sokolov už od začátku sezóny prokazuje své ambice o postupu do Chance ligy a zatím to vypadá, že je na správné cestě. Má totiž 69 bodů, což je nejvíce ze všech týmů druhé ligy. Skupinu Sever vede o sedm bodů před Klatovy a má rozdíl gólů 86.
Baník má rozprostřené kanadské body, hned osm hráčů totiž překročilo hranici 20 bodů. Nejvíce jich nasbíral Tomáš Vracovský, konkrétně 30 za 16 gólů a 14 asistencí. Rovněž 30 bodů má hráč se zkušenostmi z Extraligy, Tomáš Rohan, ten vstřelil 10 branek a na 20 jich nahrál.

Forma týmů
Řisuty jsou na vlně dobrých výsledků, když slavily vítěství už třikrát za sebou. Postupně porazily Kobru, Nymburk a Kolín. Předtím padly na půdě Jablonce a v důležitém utkání také v Děčíně.

Baník je rovněž na vlně dobrých výsledků, ta je ovšem dvakrát delší, než ta řisutská. Sokolovští totiž vyhráli už šestkrát v řadě. V posledních pěti utkáních postupně porazili Jablonec, Kobra, Nymburk, Kolín a Letňany. V těchto pěti zápasech dokonce inkasovali pouhé čtyři góly.

Vzájemná utkání
Pro tyto týmy je tento zápas posledním vzájemným měřením sil v této sezóně. Bilance z předchozích tří utkání hovoří lépe pro Sokolov. Utkání hrané ve Slaném ovládly po nájezdech Řisuty. Oba zápasy hrané na západě Čech zvládl Baník, když vyhrál 7:3 a 6:2.

14. 11. 2018
HC Baník Sokolov – TJ HC Řisuty 6:2 (4:0, 0:2, 2:0)
: 1. Rohan (Stříbrný, Přindiš), 7. Kuběna (Vrána, Kovařík), 13. Bečvář (Přindiš, Rulík), 20. Vrána (Stříbrný, Vracovský), 49. Kuběna (Kovařík, Kvapil), 52. Trapl (Vodička, Čejka) – 22. Potěchin (Rod, Náprstek), 36. Náprstek (Řepka, Rod) Rozhodčí: Hucl – Fiala, Zimmermann. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení 0:0. Diváci: 678. Střely na branku: 55:10. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

HC Baník Sokolov: Fečo – Vodička, Kvapil, Tomeček, Rulík, Přindiš „A“, Šik „A“ – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, D. Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Rohan „C“.
HC Řisuty: Ilašenko – J. Kučera, Potěchin, Dostál, Kolařík, Šíma, Novák, Rudovský, Libovický – Kos „C“, Patyk, Urbanec, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Piovarči, Náprstek, Hampl. M. Kučera, Rod „A“.

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. China Golden Dragon - Řisuty 14:30
středa 21.8. Řisuty - Draci Bílina 19:00
pátek 23.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
pátek 30.8. Řisuty - Kobra Praha 19:00
čtvrtek 5.9. Draci Bílina - Řisuty 18:00

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák