HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Série výher pokračuje, Řisuty zdolaly i Kolín

Buldoci navázali na předchozí výsledky a zaskočili i Kolín. Na jeho půdě podali vynikající a obětavý výkon, díky kterému stáhli náskok čtvrtého Děčína na pouhé dva body. Tato výhra navíc znamenala první výhru Řisut na půdě Kolína za dobu působení ve druhé lize.

SC Kolín – TJ HC Řisuty 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
: 5. Zumr (Březina), 56. Němec (Jankovský, Semirád) – 17. Chládek (Rod, Patyk), 23. Krpata (Kos, Vyskočil), 35. Kolářík (Kučera J., Patyk), 44. Patyk (Rod, Kučera M.), 60. Patyk (Kučera M.) Rozhodčí: Smitka – Svoboda, Schopf. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 894. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5. Hráč utkání: David Stahl.

SC Kolín: Martínek O. – Bezděk, Jelínek, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták – Kozák, Zumr „A“, Němec, Semirád, Pochobradský, Malý „C“, Martínek R., Hlaváček, Kadlec A., Pešek, Jankovský, Netušil, Pilný.
TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma – Kos „C“, Patyk, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Náprstek, Kučera M., Rod

Buldoci rozhodně chtěli Kozlům oplatit listopadovou porážku 1:8 z vlastního prostředí, což na nich bylo už od začátku vidět. Už po dvou minutách Fortelka našel Náprstka, jeho rána se neujala. O 60 sekund později byla první šance i na druhé straně, když Netušil střílel z otočky, mezi tři tyče ale nezamířil. Do křížku s domácím Němcem se poté dostal Náprstek a oba borci dostali dvě minuty za hrubost. V následující hře čtyři na čtyři vystřelil Marek Březina, Stahl vyrazil jen do míst, kde byl Dominik Zumr, jehož pohotová dorážka skončila za brankovou čarou – 1:0. Na přelomu poloviny třetiny mohl z brejku vyrovnat Patyk, jeho pokus minul branku. Další šanci Řisut měl na hokejce kanonýr Ondřej Krpata, Sejpal zasáhl lapačkou. Buldoci se ale přece jen dočkali a svůj tlak proměnili v branku. K odraženému puku se dostal Patyk, který jej posunul na Roda. Ten ještě našel Davida CHLÁDKA, jehož střela prošla přes hradbu těl před brankou a skončila v pravé šibenici – 1:1!

I do druhé třetiny vstoupili Buldoci s velkým odhodláním strhnout skóre na svou stranu. Krpata ukázal svou bojovnost když se vrhl protihráči pod nohy, aby vybojoval puk pro Matěje Kosa. A netrvalo to dlouho, a aktivita Řisut se proměnila v další gól. Byl to právě Ondřej KRPATA, který objel branku a bekhendem zakončil o tyčku – 1:2! Vzápětí měl vyrovnání na čepeli své hole Petr Pýcha, jeho ránu David Stahl schoval do lapačky. Skóre se znovu měnilo po rychlém protiútoku Buldoků. Vedl ho a také zakončil Václav KOLÁŘÍK, který potáhl puk po levé straně a zamířil přesně – 1:3!

Do poslední periody vstoupili hráči Kolína s výrazně větší aktivitou, ani ta ale nezastavila hokejisty Řisut. Právě jejich přečíslení nejdříve brankou neskončilo, klec domácích ale zůstala odkryta a mezi kruhy dostal přihrávku Petr PATYK, ten si zpracoval kotouč a přes několik hokejek ho poslal do sítě – 1:4! V dalším průběhu poslední části hry měli herní převahu Kozlové. Ti ostřelovali branku Stahla ze všech možných pozic, řisutský brankář úspěšně odolával až do času 55:17, kdy se prosadil Marek Němec – 2:4. Domácí to poté zkoušeli bez brankáře, kombinace v útočném pásmu se jim ale příliš nedařila a na prázdnou branku jezdili Buldoci. Matěj Kos nejdříve netrefil odkrytou klec. Pár sekund před závěrečnou sirénou zavezl puk do třetiny Michal Kučera, ten připravil gól jako na zlatém podnose pro Petra PATYKA a ten se nemýlil – 2:5!

10.01. v 21:09 |