HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Po čtyřech prohrách konečně tři body

V prvním utkání roku 2019 měli proti sobě hokejisté Řisut celek Kobry Praha, tedy souseda z tabulky. A toto utkání zvládli. Nerodilo se ale lehce, Buldoci prohrávali 2:3, nakonec ale skóre otočili a zvítězili 6:3.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
: 2. Patyk (Rod, Kučera J.), 19. Kučera M. (Rod, Patyk), 31. Kučera M. (Rod, Kos), 51. Řepka (Fortelka), 55. Patyk (Kučera M., Rod), 57. Potěchin (Kos) – 8. Šteiner, 18. Šmerha, 29. Schejbal (Šmerha, Hlinka) Rozhodčí: Hlinka – Fiala, Tichý. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 62. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.

TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Rudovský Libovický – Kos ©, Patyk, Krpata (A), Řepka, Vyskočil, Fortelka, Náprstek, Hampl, Kučera M., Rod
HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Chalupa, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Šeba, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner ©, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík

Buldoci vstoupili do utkání ve velkém stylu, když se do vedení dostali už po dvou minutách. Tomáš Rod z levé strany našel Petra PATYKA, jehož střela skončila za zády brankáře – 1:0! Domácí potom trochu polevili a tak mohli útočit hráči Kobry. Ti dokázali vyrovnat skóre v osmé minutě, když hned po vyhraném vhazování prostřelil Stahla Dominik Šteiner – 1:1. Buldoci se i nadále museli bránit a hrozili převážně z protiútoků. Po vyloučení Vyskočila si dvojice Rod – Patyk téměř zopakovala první gól, druhý jmenovaný ale střílel na prázdno. Na začátku 18. minuty dostal těžkou přihrávku Matěj Kos a nedokázal si ji zpracovat. Toho využil Tomáš Šmerha, který obešel tři protihráče, položil si na zem brankáře a zakončil do odkryté klece – 1:2. Kobře toto vedení nevydrželo dlouho, jelikož hned o minutu později se prosadil Michal KUČERA. Ten uspěl poté, co jeho první pokus skončil na tyčce, následná dorážka už skončila za zády brankáře – 2:2!

Ze začátku druhé části hry měly Řisuty k dispozici hned dvě přesilové hry, ty se jim ale vůbec nedařily, jelikož se sotva dokázaly dostat do útočného pásma. S tím ale hosté neměli problémy, jelikož ve čtyřech hráčích na ledech dokázali skórovat. Odražený puk skončil na holi Jakuba Schejbala a jeho dorážka skončila za zády Stahla – 2:3. Toto byl poslední gólový zápis Kobry – ve zbytku utkání se už prosazovali jenom Buldoci! Hned ve 31. minutě se po zmatcích před brankou Pražanů dostal ke kotouči Michal KUČERA, který jej poslal přesně k pravé tyčce – 3:3! Následovala velice divoká dvouminutovka, když se do velkých šancí dostali Krpata, Patyk, znovu Krpata a hostující Filip Hlinka, ani jeden z těchto hráčů nevyzrál na Moučka, respektive Stahla. V závěru třetiny se do protiútoku dva na jednoho ve vlastním oslabení vydali Tomáš Rod a Jakub Kučera, obránce domácích střílel, v pádu ale Václava Moučka nepřekonal.

Ve 48. minutě byl sporně vyloučen Michal Kučera a z následné přesilovky mohl skóre otočit na stranu Kobry Tomáš Šťastný, jeho pokus zastavila tyčka. O dvě minuty později už se skóre měnilo, ovšem znovu na druhé straně. Po vhazování se ke střele dral Michal Fortelka, marně. Puk si poté vzal do své moci Pavel ŘEPKA, ten vystřelil a se štěstím překonal brankáře, – 4:3! Hned po vstřelené brance následovalo další oslabení, které Buldoci znovu ubránili. Druhá formace Řisut následně přidala hned svůj čtvrtý gól v tomto utkání. K odraženému kotouči po střele z levé strany se totiž dostal Petr PATYK, který si obehrál brankáře a zakončil do odkryté klece – 5:3! A aby toho nebylo málo, tak domácí tým přidal ještě šestý gól. Michail POTĚCHIN nejprve z pravé strany minul, ale když dostal přihrávku od Matěje Kosa na střed, tak už se nemýlil – 6:3!

3.01. v 21:27 |