Do nového roku vkročí Řisuty netradičně až ve čtvrtek

Své první utkání v roce 2019 odehrají Buldoci netradičně až ve čtvrtek, 3. 1. v 18:00. Soupeřem jim bude HC Kobra Praha, která je o místo nad nimi a v posledních zápasech se výsledkově trápí.

Řisuty jsou na šestém místě tabulky se ziskem 22 bodů. Na Kobru, která je před nimi, ztrácí dva body. Pražané mají ale navíc jeden zápas k dobru, stejně jako čtvrtý Děčín, který je na poslední příčce zaručující postup do playoff.
Kanadské bodování Buldoků vede Ondřej Krpata s 12 brankami a 12 asistencemi. Druhý je Matěj Kos, nejlepší asistent týmu se 17 nahrávkami. Třetí příčku okupuje Petr Patyk s 11 přesnými zásahy a devíti asistencemi.

Kobra Praha je momentálně na pátém místě se ziskem 24 bodů a skóre 73:106. Pražané měli ze začátku sezónu velice špatnou formu, nebodovali totiž v osmi zápasech za sebou. Poté se zlepšili a začali sbírat body. V posledních utkáních už se jim tak nedaří a jsou na šňůře pěti prohraných zápasů v řadě.
Nejproduktivnějším hráčem Kobry je Viktor Nestrašil s 23 body za devět gólů a 14 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Šťastný s 15 zásahy.

Forma týmů
Buldoci V posledních utkáních nehráli tak špatně, jak naznačují jejich výsledky. Poslední výhru si připsali na začátku prosince v Trutnově, kde otočili nepříznivý stav a zvítězili 7:5. Následující dvě utkání, které Řisuty odehrály proti Klatovům a Vrchlabí, směřovala do prodloužení, v obou případech ale Buldoci inkasovali v posledních sekundách utkání a zůstali tak bez bodu. Následovala prohra v Děčíně 2:6. Poslední zápas odehráli svěřenci Martina Procházky v Jablonci, kde ve velice osekané sestavě prohráli 2:4.

Kobra nebrala body od konce listopadu, kdy si poradila s Klatovy 2:1 po nájezdech. Následně totiž nestačila na Vrchlabí (0:1), Jablonec (2:5), Nymburk (2:4), Sokolov (1:7) a v posledním utkání roku 2018 nezvládla ani utkání v Kolíně, kde podlehla 3:6.

Vzájemná utkání
Tyto dva týmy se v této sezóně utkaly dvakrát a mají nerozhodnou bilanci. Utkání ve Slaném totiž ovládly Řisuty poměrem 6:3, z utkání hrané v Praze na Braníku brali všechny body hráči Kobry.

10. 11. 2018
HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
: 6. Hlinka (Ryzák), 31. Schejbal (Nestrašil, Hlinka), 46. Kysela (Hanták, Ryzák), 52. Šergl (Verbík J., Nestrašil) – 36. Náprstek (Hampl, Vyskočil). Rozhodčí: Horáček – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:6, navíc Ryzák (KOB) 10 min. OT a Schejbal (KOB) 5+OK. Využití: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Kobra Praha: Mouček – Skočovský, Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Mucha, Netolický, Šeba, Kysela, Hanták, Nestrašil, Šergl, Šteiner ©, Slabý, Šmerha, Šťasný, Hlinka.
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Libovický, Kučera J., Dostál, Potěchin, Chládek, Šíma – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Náprstek, Hampl, Vyskočil – Řepka.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák