HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Ve středu přijedou ve formě hrající Klatovy

Ve středu 11. 12. se Řisuty představí na domácí půdě proti týmu Klatov. Ten hraje ve velké pohodě a dostal se až na druhou příčku tabulky. To Řisuty začínají dohánět příčky zaručující playoff. Zápas na slánském zimním stadionu začíná v 18:00.

Řisuty jsou na šestém místě se ziskem 22 bodů a skóre 79:103. Se zmíněnými 79 brankami mají navíc třetí nejlepší útok ve skupině. Na čtvrtý Děčín mají ztrátu tří bodů a na poslední Bílinu šest bodů náskok. Buldoci se v posledních utkáních mohou spolehnout na Petra Patyka, který si v posledních pěti zápasech připsal 7 bodů za čtyři góly a tři asistence. Celkově má na svém kontě 19 kanadských bodů, což ho řadí na třetí místo v týmu. První je Ondřej Krpata, který se po minulém utkání odpoutal od Matěje Kosa a má 24 bodů za 12 gólů a 12 asistencí. Řisutský kapitán je letos hlavně v roli nahrávače, přihrál totiž na 16 gólů a sám jich vstřelil pět.

Klatovy hrají ve velké pohodě a také díky 12 výhrám z posledních 15 zápasů se vyšplhaly na druhé místo v tabulce. Mají 43 bodů a na vedoucí Baník Sokolov ztrácí bodů 8. Mají pevnou obranu, průměrně dostávají tři branky na zápas. Klatovský Jiří Uhlík odehrál v této sezóně 21 zápasů a připsal si 28 bodů, což ho řadí na první místo v týmu, ve kterém působí od sezóny 2016/17. Nejlepším asistentem týmu je Vojtěch Tulačka s 16 asistencemi. Tulačka působí v Klatovech už od sezóny 13/14, v soutěžním ročníku 2016/17 si navíc připsal deset startů za pražskou Slavii.

Forma týmů
Buldoci se po špatné vlně výsledků dostávají do větší herní pohody. V posledních pěti zápasech totiž hned třikrát zvítězili. Nejdříve si poradili s Letňany 6:4 a s Bílinou 4:3 po prodloužení. Poté přišly dvě prohry 2:4, Řisuty nestačily na Dvůr Králové a Mostecké Lvy. V posledním kole si ale spravily chuť v Trutnově, kde sice prohrávaly 1:3, nakonec skóre otočily a braly tři body po výhře 7:5.

Klatovy mají aktuálně nejlepší formu ze skupiny Sever. Z posledních 5 zápasů si totiž odnesly hned 13 bodů. Druhý nejlepší tým v tomto období, Sokolov, posbíral bodů 8. Jediná prohra Klatov přišla možná trochu překvapivě na půdě Kobry Praha, kde jihočeši podlehli 1:2 po nájezdech. Zvítězili ale proti Vrchlabí, Jablonci, Sokolovu a v posledním kole také v Nymburku

Vzájemná utkání
Řisuty a Klatovy se v této sezóně zatím utkaly dvakrát. Poprvé zvítězili na domácí půdě Buldoci 3:0, v Klatovech už takové štěstí neměli a prohráli 3:5, když marně dotahovali čtyřgólový náskok soupeře.

27. 10. 2018
SHC Klatovy – TJ HC Řisuty 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
: 8. Uhlík (Švarc, Kristl), 12. Krliš (Váchal), 28. Krliš (Vavřička, Hanzlík), 29. D. Roubal (Markov, Vlček), 35. Krliš – 13. Krpata (Kos, M. Kučera), 53. Krpata (Kos, Rod), 55. Kolářík (Kos, Krpata) Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Sedláček Vyloučení: 5:4 Využití: 0:1 V oslabení: 1:0 Diváci: 230

SHC Klatovy: Beran – Staněk, Slavík, Váchal, Leština, Houfek, Sysel, Kristl, Vlček, Červenka, Hanzlík, Markov, Krliš, Uhlík, Švarc, D. Roubal, Vavřička
TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Kučera J., Šíma, Dostál, Chládek, Potěchin, Rudovský – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Rod „A“, Patyk, Fortelka – Vyskočil, Hampl, Řepka – Piovarči

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák