Řisuty přestřílely Trutnov a berou tři body

V dalekém Trutnově si Buldoci došli pro tři body. Znovu to ale nebylo bez komplikací, prohrávali totiž 1:3. Skóre ale otočili na 6:3 ve svůj prospěch. Domácí sice dotahovali, v poslední minutě ale výhru definitivně potvrdil Petr Patyk.

HC Trutnov – TJ HC Řisuty 5:7 (1:1, 2:3, 2:3)
: 15. Janoušek (Vacek), 21. Fedulov (Kalla), 23. Semorád (Martinec, Suk), 47. Vacek, 50. Martinec (Semorád, Kubinčák) – 9. Šíma (Hampl), 27. Krpata (Vyskočil, Šíma), 28. Hampl (Krpata), 31. Krpata (Potěchin, Kolářík), 41. Urbanec (Rod, Potěchin), 46. Chládek (Hampl, Řepka), 59. Patyk (Rod, Dostál) Rozhodčí: Pilný – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 3:4, navíc M. Poul (TRU) OT za NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 462. Střely na branku: 29:26. Vhazování: 25:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:6, 5:6, 5:7.

HC Trutnov: Jeschke – Junek, Vácha „A“, Pražák, Suvorov, Poul O., Suk, Kynčl, Bezděk – Chytráček, Kmošek, Martinec, Fedulov, Ukhin, Kalla, Semorád „C“, Kubinčák „A“, Poul M., Janoušek, Vacek, Tatar.
TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Rudovský, Libovický – Kos „C“, Patyk, Urbanec, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Náprstek, Hampl, Rod.

Buldoci otevřeli gólový účet utkání v deváté minutě. Ve vlastním oslabení se dostal do útoku Michal ŠÍMA, který zakončil přesně – 0:1. Domácím se povedlo vyrovnat o šest minut později díky přesné trefě Romana Janouška – 2:1.

Vstup do druhého dějství neměli Buldoci ideální, rychle totiž dostali dvě branky. Trutnov do vedení 3:1 dostali svými góly Pavel Fedulov a Jan Semorád. Řisutští se ale nevzdali a svému soupeři nasázeli do konce druhé třetiny tři góly a otočili tak vývoj utkání. Dvakrát se prosadil Ondřej KRPATA a jednu trefu přidal Ondřej HAMPL – 3:4!

Vstup do posledního dějství už byl daleko lepši a po necelé minutě se prosadil Josef URBANEC a o pět minut později přidal gól na 3:6 David CHLÁDEK. Domácí se sice dostali na rozdíl jedné branky po trefách Davida Vacka a Jakuba Martince, minutu před koncem ale trefou do prázdné branky pečetil výhru Řisut Petr PATYK – 5:7!

8.12. v 20:34 | Foto: Roman Mareš