HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Ve středu doma s Bílinou

Po dvou týdnech se Řisuty znovu představí v zápase i ve středu. V 18:00 přivítají na Zimním stadionu Slaný tým HC Draci Bílina, který jim v tabulce dýchá na záda. Porazí Draky a odtrhnou se od nich v tabulce?

Řisuty v posledním kole zabraly a konečně zvítězily za tři body. V Letňanech sice prohrávaly 0:3, nakonec zvítězily 6:4, poprvé od začátku října tak braly všechny body. V tabulce jim tak patří šestá pozice a na pátou Kobru Praha ztrácí pět bodů, Buldoci ale mají utkání k dobru.
Kanadské bodování týmu ve Matěj Kos, ten se zatím trefil jen pětkrát, k tomu ale přidal hned 15 asistencí. Nejlepší střelec je Ondřej Krpata s devíti góly, sedmkrát se trefil čerstvě 21letý Petr Patyk.

Představení soupeře
Draci jak již je poměrně zvykem okupují spíše dolní příčky tabulky, aktuálně jsou na posledním, sedmém místě. Po 18 zápasech mají tři výhry za tři body, tři za dva a 12 porážek. Se 17 body mají jednobodovou ztrátu na Buldoky, kteří mají navíc zápas k dobru.
Největší oporou Bíliny je bezesporu útočník Jakub Procházka. Ten si v 15 zápasech připsal rovnou 27 bodů za 16 gólů a 11 asistencí. 27. 10. hrála Bílina na ledě Mostu, kde prohrála 6:11 a všech šest branek severočechů vstřelil právě Procházka. V kolonce asistencí je ale až na druhém místě, protože o jednu gólovou nahrávku navíc má Tomáš Urban. V brance Bíliny se vystřídalo už pět brankářů, nejvíce toho odchytal Richard Běhula. Ten za 435 dostal 42 gólů a z 9 zápasů vychytal 3 výhry.

Forma týmů
Buldoci z posledních pěti utkání brali pět bodů za výhru v prodloužení a v základní hrací době. Výhru za dva body vystřelil v Nymburku Josef Urbanec, vítězný gól proti Letňanům vsítil Jiří Dostál.
Bílina na tom je ještě o bod hůře než Řisuty, za posledních šest zápasů zvítězila jen dvakrát, ani jednou ale za plný počet bodů. Obě výhry severočechů přišly po nájezdech, poprvé v Děčíně a Draci uspěli i na druhý pokus, tentokrát na stadionu Kobry.

Vzájemná utkání
Řisutům se na Bílinu v posledních letech příliš nedaří. V této a předchozí sezóně ji totiž dokázaly v soutěžním utkání porazit pouze jednou, a to v prosinci minulého roku. Tehdy sice prohrávaly už v první minutě 0:1, vývoj ale dokázaly otočit a zvítězit 7:2.
V posledním utkání Buldoci vedli 2:0, vedení ale ztratili a museli dohánět dvougólové manko. To ale dokázali dohnat a ještě minutu před koncem vedli 5:4, Draci ale šťastným gólem vyrovnali a díky trefě Kesziho v prodloužení prali bod navíc.

20. 10. 2018

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 6:5(PP) (2:2, 2:1, 1:2 – 1:0)
: 18. Urban (Procházka, Jungvirt), 19. Sýkora (Šimeček, Keszi), 34. Urban (Komínek, Procházka), 37. Ilin (Gevorkian, Gnusin), 60. Šimeček, 62. Keszi (Pajk, Komínek) – 14. Nápstek (Hampl, Potěchin), 17. Krpata (Kos), 37. Kučera M. (Kos, Krpata), 46. Krpata (Kučera M., Kos), 48. Kučera J. (Náprstek, Kos) Rozhodčí: Hlinka – Toman, Goltsch Bc. Vyloučení: 7:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 124

HC Draci Bílina: Štěpánek – Jarý, Kochkarev, Jirkovský, Delmarche, Pajk, Novák, Dvořák, Jungvirt – Ilin, Kolíček, Gnusin, Komínek, Procházka, Keszi, Gevorkian, Urban, Mašek, Sýkora, Šimeček, Šmejc
TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Kolářík, Potěchin, Libovický, Šíma, Chládek, Rudovský – Kučera M., Kos „C“, Krpata „A“ – Urbanec, Patyk, Řepka – Náprstek, Hampl, Fortelka – Piovarči

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák