TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Ve středu doma s Bílinou

Po dvou týdnech se Řisuty znovu představí v zápase i ve středu. V 18:00 přivítají na Zimním stadionu Slaný tým HC Draci Bílina, který jim v tabulce dýchá na záda. Porazí Draky a odtrhnou se od nich v tabulce?

Řisuty v posledním kole zabraly a konečně zvítězily za tři body. V Letňanech sice prohrávaly 0:3, nakonec zvítězily 6:4, poprvé od začátku října tak braly všechny body. V tabulce jim tak patří šestá pozice a na pátou Kobru Praha ztrácí pět bodů, Buldoci ale mají utkání k dobru.
Kanadské bodování týmu ve Matěj Kos, ten se zatím trefil jen pětkrát, k tomu ale přidal hned 15 asistencí. Nejlepší střelec je Ondřej Krpata s devíti góly, sedmkrát se trefil čerstvě 21letý Petr Patyk.

Představení soupeře
Draci jak již je poměrně zvykem okupují spíše dolní příčky tabulky, aktuálně jsou na posledním, sedmém místě. Po 18 zápasech mají tři výhry za tři body, tři za dva a 12 porážek. Se 17 body mají jednobodovou ztrátu na Buldoky, kteří mají navíc zápas k dobru.
Největší oporou Bíliny je bezesporu útočník Jakub Procházka. Ten si v 15 zápasech připsal rovnou 27 bodů za 16 gólů a 11 asistencí. 27. 10. hrála Bílina na ledě Mostu, kde prohrála 6:11 a všech šest branek severočechů vstřelil právě Procházka. V kolonce asistencí je ale až na druhém místě, protože o jednu gólovou nahrávku navíc má Tomáš Urban. V brance Bíliny se vystřídalo už pět brankářů, nejvíce toho odchytal Richard Běhula. Ten za 435 dostal 42 gólů a z 9 zápasů vychytal 3 výhry.

Forma týmů
Buldoci z posledních pěti utkání brali pět bodů za výhru v prodloužení a v základní hrací době. Výhru za dva body vystřelil v Nymburku Josef Urbanec, vítězný gól proti Letňanům vsítil Jiří Dostál.
Bílina na tom je ještě o bod hůře než Řisuty, za posledních šest zápasů zvítězila jen dvakrát, ani jednou ale za plný počet bodů. Obě výhry severočechů přišly po nájezdech, poprvé v Děčíně a Draci uspěli i na druhý pokus, tentokrát na stadionu Kobry.

Vzájemná utkání
Řisutům se na Bílinu v posledních letech příliš nedaří. V této a předchozí sezóně ji totiž dokázaly v soutěžním utkání porazit pouze jednou, a to v prosinci minulého roku. Tehdy sice prohrávaly už v první minutě 0:1, vývoj ale dokázaly otočit a zvítězit 7:2.
V posledním utkání Buldoci vedli 2:0, vedení ale ztratili a museli dohánět dvougólové manko. To ale dokázali dohnat a ještě minutu před koncem vedli 5:4, Draci ale šťastným gólem vyrovnali a díky trefě Kesziho v prodloužení prali bod navíc.

20. 10. 2018

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 6:5(PP) (2:2, 2:1, 1:2 – 1:0)
: 18. Urban (Procházka, Jungvirt), 19. Sýkora (Šimeček, Keszi), 34. Urban (Komínek, Procházka), 37. Ilin (Gevorkian, Gnusin), 60. Šimeček, 62. Keszi (Pajk, Komínek) – 14. Nápstek (Hampl, Potěchin), 17. Krpata (Kos), 37. Kučera M. (Kos, Krpata), 46. Krpata (Kučera M., Kos), 48. Kučera J. (Náprstek, Kos) Rozhodčí: Hlinka – Toman, Goltsch Bc. Vyloučení: 7:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 124

HC Draci Bílina: Štěpánek – Jarý, Kochkarev, Jirkovský, Delmarche, Pajk, Novák, Dvořák, Jungvirt – Ilin, Kolíček, Gnusin, Komínek, Procházka, Keszi, Gevorkian, Urban, Mašek, Sýkora, Šimeček, Šmejc
TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Kolářík, Potěchin, Libovický, Šíma, Chládek, Rudovský – Kučera M., Kos „C“, Krpata „A“ – Urbanec, Patyk, Řepka – Náprstek, Hampl, Fortelka – Piovarči

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák