TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Tomáš Libovický po výhře v Letňanech

Tomáš Libovický před sezónou posílil obranné řady Řisut a poprvé naskočil do zápasu v přípravném utkání právě na půdě Letňan. Na svůj soutěžní debut si ale musel počkat, ze začátku sezóny totiž minul osm zápasů kvůli nemoci. Poté se pomalu zapracoval do mužstva a po devíti zápasech se i poprvé dokázal gólově prosadit. A právě po výhře proti Letcům jsme mu položili pár otázek.

Dokázali jste porazit Letňany 6:4, jak moc se vám ulevilo, že jste konečně vyhráli za tři body?
Spadl nám kámen ze srdce, protože už jsme nutně museli vyhrát, abychom se uklidnili, protože to byla vážně dlouhá série bez výhry za tři body.

Nerodila se ale lehce. Prohrávali jste 0:3, ale dokázali jste to otočit. Jak se vám to povedlo?
Všechno to začalo mojí chybou u prvního gólu. Poté se ještě dvakrát dostali do brejku a to proměnili. My jsme se naštěstí nezhroutili a pokračovali v našem tlaku. To se nám zúročilo a dvěma rychlými góly jsme se vrátili zpátky do hry.

Jak moc si ceníte výhry proti týmu, který je na tom ve vedlejší skupině podobně?
Pro nás je to velmi cenná výhra. My už ty body potřebovali nutně a museli jsme si ukázat, že když chceme, tak můžeme hrát a vyhrávat s každým.

Ty si se poprvé prosadil v dresu Řisut v soutěžním utkání. Jak se ti to povedlo?
Povedlo se mi to úplnou náhodou (usmívá se). Puk se objevil mezi kruhy a já si sjížděl dolů. Před bránou dobře stál David Vyskočil, takže gólman nic neviděl a já už jenom našel místo a nějakým způsobem to prošlo.

Další zápas vás čeká proti Bílině, která je na tom podobně jako vy. S čím do toho zápasu půjdete?
My nesmíme koukat na to, jak jsou na tom ostatní, protože jak sami víme každý dokáže překvapit. My musíme nastoupit do toho to utkání jako do utkání s Letňany, protože tam jsme se semkli, makali a bojovali o každý centimetr ledu, jako jeden tým. Jestli budeme hrát všechny zápasy s takovou mentalitou a s tímhle přístupem, tak můžeme porazit každého.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák