HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Obrat a konečně výhra

Buldoci se v Letňanech utkali s místními Letci, kteří měli před tímto zápasem na svém kontě pouhých devět bodů. A tuto bilanci si nevylepšili. Řisuty sice prohrávaly 0:3, nakonec se ale vzchopily a otočily skóre na 6:4 ve svůj prospěch. Dvěma góly se blýskl Jakub Kučera, po dvou a půl letech nastoupil Martin Kašák.¨

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 4:6 (3:2, 0:3, 1:1)
: 7. Eliáš (Barbora), 12. Soukup (Uhlíř, Eliáš), 15. Heldák (Fabiánek), 49. Heldák (Eliáš, Uhlíř) – 16. Patyk (Rod), 17. Kučera J. (Kos, Řepka), 36. Kučera J. (Náprstek, Šíma), 37. Krpata (Kolářík, Libovický), 40. Dostál (Rod, Patyk), 42. Libovický (Vyskočil, Kos) Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:3. V oslabení 1:0. Diváci: 101. Průběh utkání: 3:0, 3:6, 4:6.

HC Letci Letňany: Hamalčík – Gebell, Uhlíř, Beran „C“, Eliáš, Keller – Fabiánek, Nedorost, Hanuš, Procházka, Soukup, Barbora, Chlouba, Valdhans, Vobořil, Narovec, Horák, Saňa, Heldák
TJ HC Řisuty: Ilašenko (od 15. Stahl) – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Kašák, Libovický – Kos „C“, Patyk, Urbanec, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Náprstek, Hampl, Kučera M., Rod „A“, Kalla

Buldoci začali poměrně aktivně, první velkou šanci ale měli domácí. S plachtící střelou měl Ilašenko problémy, puk mu vypadl, jeden z obránců ale odvrátil nebezpečí. V přesilové hře se v šesté minutě dostal ke střele z kruhu Petr Patyk, jeho povedená střela ale skončila vedle branky. Hosté potom vyhodili a dokonce se ve vlastním oslabení dokázali prosadit díky průniku Filipa Eliáše, který skončil až za zády brankáře – 1:0. Netrvalo to dlouho a domácí Letňany vedly už o dva góly. Letci šli do přečíslení, které dokončil přesnou střelou Tomáš Soukup – 2:0. Velká efektivita domácího týmu pokračovala v přesilové hře po vyloučení Urbance, když se prosadil Denis Heldák – 3:0 Po tomto gólu se z branky poroučel Jan Ilašenko, kterého nahradil David Stahl. Řisuty ale třetí gól nakopl a dvakrát v rychlém sledu snížily skóre. Nejprve se svým sedmým gólem v sezóně trefil Petr PATYK. V signalizované výhodě o 37 sekund později snížil na rozdíl jediné branky Jakub KUČERA – 3:2!

Vyrovnat mohl z kraje druhé třetiny Ondřej Krpata, jeho střelu z kruhu ale vychytal brankář domácích. V početní nevýhodě jel sám na brankáře Petr Patyk, ten ale nedal. Právě Patyk byl o pár minut později vyloučen, Buldoci se ale ubránili. Ve 31. minutě dostal domácí Eliáš kotouč před prázdnou branku, díky bohu pro Řisuty ale minul. V přesilové hře předvedli hosté parádní souhru, kterou zakončoval Petr Patyk, ten ale Hamalčíka v domácí brance neprostřelil. Ještě ve stejné přesilovce se ale podruhé prosadil Jakub KUČERA. A trvalo to pouhých dvanáct sekund a Řisuty úplně otočily vývoj utkání! Ondřej KRPATA procedil puk přes výstroj brankáře – 3:4! A aby toho nebylo málo, tak se ještě půl minuty před koncem třetiny prosadil Jiří DOSTÁL, který upravil skóre na 3:5!

Ještě v druhé části hry byl vyloučen domácí hráč za faul loktem a tuto početní výhodu Buldoci proměnili. Šlo už o třetí využitou přesilovku v tomto utkání. Tomáš LIBOVICKÝ se dostal k odraženému kotouči a poslal kotouč pod břevno – 3:6! Řisuty poté trochu polevily a pouštěly soupeře do šancí. Po velké chybě na modré šli Letci do přečíslení tři na jednoho, za Stahlem ale zazvonila tyč. Takové štěstí už hosté neměli o dvě minuty později, když se poté, co na trestnou lavici usedl Šimon Náprstek, prosadili. Druhý gól v tomto utkání vstřelil Denis Heldák, který upravil na konečných 4:6.

24.11. v 19:24 |