HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

V sobotu proti Letňanům

Po týdenní pauze po utkání s Kolínem se Řisuty vrací do zápasového tempa. Čeká je tým, který je na tom zatím nejhůře ze všech týmů v soutěži – HC Letci Letňany. Zápas v letňanské ICE Aréně začíná v 17:00.

Představení soupeře
Letňany aktuálně prožívají druhou sezónu v druhé hokejové lize. V loni si připsaly svou debutovou sezónu po odkoupení licence od Techniky Brno a po základní části skončily na devátém místě, tedy o jednu pozici před Řisuty. Playoff Letcům uniklo o tři body.
V aktuální sezóně se Pražanům hrubě nedaří a v dosavadním průběhu soutěže si připsali pouhopouhé tři výhry. Ve skupině Střed jim tak patří s devíti body poslední, sedmá příčka. Letci se také zatím prosadili pouze 38 krát, v tomto ohledu jsou také na chvostu soutěže.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jaroslav Chlouba s jedenácti kanadskými body. Připsal si tři góly a osm asistencí. Na paty mu ale šlape Tomáš Fabiánek s desíti body za čtyři branky a šest gólových nahrávek. V brankovišti Pražanů se navíc vystřídalo hned sedm brankářů, což se jen tak nevidí. Nejvíce si zachytal Michal Žingor, ten za 254 minut dostal 16 gólů.

Forma týmů
Řisuty neprožívají vůbec dobré období, z posledních osmi zápasů dokázaly jen jednou zvítězit. Stalo se tak v zápase v Nymburku, kde zvítězily 5:4 po prodloužení. Poté ale přišly porážky na Kobře a v Sokolově, v posledním zápase Buldoci podlehli Kolínu vysoko, 1:8.
Letňany na tom jsou ještě hůře, v posledních jedenácti zápasech si připsaly jen jednu výhru a deset porážek. Na domácí půdě porazily Trutnov 6:3, Letci ale nedokázali na tento triumf navázat a poté prohráli v Sokolově a ve Dvoře Králové

Vzájemná utkání
Oba celky se spolu za poslední rok utkaly šestkrát a bilanci mají vyrovnanou. Třikrát se radovali Buldoci a třikrát Letci. První dvě utkání v uplynulé sezóně ovládly Letňany (11:4, 3:2), ve zbylých dvou utkáních na domácí půdě zvítězily Řisuty (3:2, 8:2). Tyto týmy se utkaly i v přípravě. Ve Slaném zvítězily Letňany, v ICE Aréně pro změnu Řisuty. Toto utkání bylo například prvním pro Josefa Urbance, který svému týmu pomohl k výhře 3:2.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky
: 26. Hejda, 48. Beran – 5. Patyk, 8. Urbanec, 47. Vyskočil

HC Letci Letňany: Surf – Keller, Hejda, Beran, Gebell, Hanuš, Brabec, Švarc, Procházka, Dyrynk, Bílek, Fabiánek, Kejdana, Horák, Nedorost, Uhlíř, Heldák, Šergl, Šteiner
TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Potěchin, Dostál, Libovický, Kučera J., Rudovský– Rod, Kos „C“, Vyskočil – Krpata, Patyk, Urbanec – Fortelka, Hampl, Netolický

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. China Golden Dragon - Řisuty 14:30
středa 21.8. Řisuty - Draci Bílina 19:00
pátek 23.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
pátek 30.8. Řisuty - Kobra Praha 19:00
čtvrtek 5.9. Draci Bílina - Řisuty 18:00

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák