TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

V sobotu proti Letňanům

Po týdenní pauze po utkání s Kolínem se Řisuty vrací do zápasového tempa. Čeká je tým, který je na tom zatím nejhůře ze všech týmů v soutěži – HC Letci Letňany. Zápas v letňanské ICE Aréně začíná v 17:00.

Představení soupeře
Letňany aktuálně prožívají druhou sezónu v druhé hokejové lize. V loni si připsaly svou debutovou sezónu po odkoupení licence od Techniky Brno a po základní části skončily na devátém místě, tedy o jednu pozici před Řisuty. Playoff Letcům uniklo o tři body.
V aktuální sezóně se Pražanům hrubě nedaří a v dosavadním průběhu soutěže si připsali pouhopouhé tři výhry. Ve skupině Střed jim tak patří s devíti body poslední, sedmá příčka. Letci se také zatím prosadili pouze 38 krát, v tomto ohledu jsou také na chvostu soutěže.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jaroslav Chlouba s jedenácti kanadskými body. Připsal si tři góly a osm asistencí. Na paty mu ale šlape Tomáš Fabiánek s desíti body za čtyři branky a šest gólových nahrávek. V brankovišti Pražanů se navíc vystřídalo hned sedm brankářů, což se jen tak nevidí. Nejvíce si zachytal Michal Žingor, ten za 254 minut dostal 16 gólů.

Forma týmů
Řisuty neprožívají vůbec dobré období, z posledních osmi zápasů dokázaly jen jednou zvítězit. Stalo se tak v zápase v Nymburku, kde zvítězily 5:4 po prodloužení. Poté ale přišly porážky na Kobře a v Sokolově, v posledním zápase Buldoci podlehli Kolínu vysoko, 1:8.
Letňany na tom jsou ještě hůře, v posledních jedenácti zápasech si připsaly jen jednu výhru a deset porážek. Na domácí půdě porazily Trutnov 6:3, Letci ale nedokázali na tento triumf navázat a poté prohráli v Sokolově a ve Dvoře Králové

Vzájemná utkání
Oba celky se spolu za poslední rok utkaly šestkrát a bilanci mají vyrovnanou. Třikrát se radovali Buldoci a třikrát Letci. První dvě utkání v uplynulé sezóně ovládly Letňany (11:4, 3:2), ve zbylých dvou utkáních na domácí půdě zvítězily Řisuty (3:2, 8:2). Tyto týmy se utkaly i v přípravě. Ve Slaném zvítězily Letňany, v ICE Aréně pro změnu Řisuty. Toto utkání bylo například prvním pro Josefa Urbance, který svému týmu pomohl k výhře 3:2.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky
: 26. Hejda, 48. Beran – 5. Patyk, 8. Urbanec, 47. Vyskočil

HC Letci Letňany: Surf – Keller, Hejda, Beran, Gebell, Hanuš, Brabec, Švarc, Procházka, Dyrynk, Bílek, Fabiánek, Kejdana, Horák, Nedorost, Uhlíř, Heldák, Šergl, Šteiner
TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Potěchin, Dostál, Libovický, Kučera J., Rudovský– Rod, Kos „C“, Vyskočil – Krpata, Patyk, Urbanec – Fortelka, Hampl, Netolický

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák