HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Řisuty padly v Sokolově

Na půdě Sokolova se Řisuty už potřetí v této sezóně přestavily proti místnímu Baníku. Do zápasu šli Buldoci jako jasní outsideři a to se potvrdilo už v první třetině, kterou prohráli 0:4. Poté sice trochu srovnali krok, stačilo to ale jen na celkovou prohru 2:6.

HC Baník Sokolov – TJ HC Řisuty 6:2 (4:0, 0:2, 2:0)
: 1. Rohan (Stříbrný, Přindiš), 7. Kuběna (Vrána, Kovařík), 13. Bečvář (Přindiš, Rulík), 20. Vrána (Stříbrný, Vracovský), 49. Kuběna (Kovařík, Kvapil), 52. Trapl (Vodička, Čejka) – 22. Potěchin (Rod, Náprstek), 36. Náprstek (Řepka, Rod) Rozhodčí: Hucl – Fiala, Zimmermann. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení 0:0. Diváci: 678. Střely na branku: 55:10. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

HC Baník Sokolov: Fečo – Vodička, Kvapil, Tomeček, Rulík, Přindiš „A“, Šik „A“ – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, D. Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Rohan „C“.
HC Řisuty: Ilašenko – J. Kučera, Potěchin, Dostál, Kolařík, Šíma, Novák, Rudovský, Libovický – Kos „C“, Patyk, Urbanec, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Piovarči, Náprstek, Hampl. M. Kučera, Rod „A“.

A nástup do zápasu měl Baník parádní. Hned v první minutě totiž mezi kruhy zůstal nekrytý Tomáš Rohan a nemýlil se – 1:0. Následovala přesilová hra, kterou Baník nevyužil, ale brzy to bylo o dva góly. Po kombinaci druhého útoku zakončoval Pavel Kuběna – 2:0. Sokolov měl v první třetině mohutnou převahu a hrálo se v podstatě na jednu bránu. Ve 13. minutě pak Přindiš zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Janu Bečvářovi a zároveň odtáhnul obránce. Mladá posila Baníku svou šanci využila a vymetla pavouky v bráně Ilašenka – 3:0. Bečvář tak zaznamenal první gól hned při prvním startu v mužské kategorii. A domácí měli i další šance, ale Ilašenko odolával až do 20. minuty, kdy se prosadil Jakub Vrána – 4:0.

Úvod druhé třetiny patřil Řisutům, které využily svou jedinou přesilovku v zápase. Úspěšným střelcem byl Michail POTĚCHIN – 4:1. Celkově pak druhá třetina byla mnohem vyrovnanější. Sokolov v ní i přes několik šancí neskóroval. A naopak ve 36. minutě snížil Šimon NÁPRSTEK na rozdíl dvou gólů – 4:2. Za tohoto stavu ještě navíc hosté trefili břevno Fečovo brány. Třetí třetina však i tak byla stále otevřená.

Do třetího dějství vstoupil Baník aktivně, ale zpočátku se nemohl proti Ilašenkovi prosadit. Až ve 49. minutě se k dorážce dostal Pavel Kuběna a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 5:2. V 51. minutě pak svůj tým uklidnil Martin Trapl, který překvapil Ilašenka – 6:2. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a Baník si tak do tabulky zapsal další tři body. A zaslouženě. Například jen na střely zvítězil Sokolov 55:10.

Autor: hcsokolov.cz

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. China Golden Dragon - Řisuty 14:30
středa 21.8. Řisuty - Draci Bílina 19:00
pátek 23.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
pátek 30.8. Řisuty - Kobra Praha 19:00
čtvrtek 5.9. Draci Bílina - Řisuty 18:00

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák