IHC Králové Písek VS. TJ HC Řisuty
16. KOLO // 18:00 25.11., ZS Písek

Řisuty načínají třetí kolo vzájemných zápasů. Ve středu zajíždějí do Sokolova

Řisuty načínají třetí kolo vzájemných zápasů. Ve středu zajíždějí do Sokolova

Buldoci se už potřetí v této sezóně utkají se sokolovským Baníkem, se kterým tento soutěžní ročník načaly. Sokolov rozhodně má Buldokům co vracet, v posledním vzájemném utkání to byly právě Řisuty, které se radovaly z výhry po nájezdech. Jestli se to Buldokům povede i tentokrát se dozvíme ve středu ve večerních hodinách, zápas na půdě Sokolova začíná v 18:00.

Představení soupeře
Sokolov byl už před sezónou pasován do role jednoho z největších favoritů na postup do Chance ligy a to se zatím potvrzuje. Západočeši jsou totiž na prvním místě ve skupině se šestibodovým náskokem na druhé Mostecké Lvi. Ze 14 zápasů totiž prohráli pouze tři, z toho jednou právě proti Řisutům po nájezdech. Mají jednoznačně nejlepší obranu, když inkasovali jen 35 branek a k tomu jich 74 vstřelili. Konkurenci v útoku má navíc zvýšit Jan Bečvář, juniorský reprezentant, který přišel do Sokolova na střídavé starty z Litvínova.
Kanadskému bodování Baníku vévodí Tomáš Rohan, 29letý útočník si za 14 zápasů připsal pět přesných zásahů a 14 gólových nahrávek. Rohanovi dýchá se 17 body (3+14) Jakub Vrána. Třetí v pořadí lídra skupiny je Tomáš Vracovský. Ten sice za Baník odehrál jen sedm zápasů, dokázal si ale připsat hned 14 bodů!

Forma týmů
Řisutům se zatím nedaří odrazit se k lepším výsledkům. Po špatném vstupu do sezóny se sice výsledkově zvedly, když vyhrály čtyřikrát v řadě, od té doby ale odehrály šest utkání a vyhrály jen jednou. V posledním kole nestačily na Kobru Praha a Pražané se na Buldoky bodově dotáhli. Předtím si připsaly jedinou výhru za poslední měsíc. Stalo se tak v Nymburku, kde zvítězily 5:4 po prodloužení.
Sokolov je naopak na vlně výher. Od zmíněné prohry ve Slaném má Baník naprosto odlišnou bilanci. Pětkrát totiž zvítězil a jednou prohrál. Jediná prohra přišla v rozlučce Milana Čejky na vlastím stadionu, kde s Klatovy prohrál 2:3. Poté si ale postupně poradil s Děčínem (8:4), Kobrou (3:2) a Kolínem (2:0) a zaslouženě je tak na prvním místě tabulky.

Vzájemná utkání
Sokolov má, i přes prohru v posledním vzájemném utkání, stále nad Řisuty navrch. V minulé sezóně a v aktuálním ročníku proti sobě tyto dva týmy odehrály šest zápasů, ze kterých pětkrát vyšel vítězně Sokolov. Řisuty z těchto zápasů vyšly se záporným skóre 16:35.

13. 10. 2018
TJ HC Řisuty – HC Baník Sokolov 5:4(SN) (1:1, 2:1, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky
: 11. Fortelka (Hampl, Kučera J.), 27. Hampl (Šíma, Fortelka), 30. Rod (Dostál, Krpata), 50. Hampl (Chládek, Patyk), rozh. náj. Dostál – 7. Trapl, 28. Vracovský (Rohan, Švec), 52. Rohan (Přindiš, Vracovský), 53. Vracovský Rozhodčí: Škrobák – Gabriel, Zmeškal Vyloučení: 5:9 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 90

TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Libovický, Chládek, Potěchin, Dostál, Šíma – Vyskočil, Kos „C“, Krpata „A“ – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Kalla, Hampl, Fortelka – Kučera M., Řepka
HC Baník Sokolov: Hruška P. – Vodička, Tomeček, Rulík, Michálek, Přindiš „A“, Šik „A“ – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hotěk, Hruška D., Švec, Vrána, Rohan „C“

12.11. v 18:58 |

Aktuality

9.10. David Vyskočil - Z osobních důvodů končí v týmu Řisut po čtyřech letech útočník David Vyskočil.

15.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání v Bílině má nový termín. Na severu Čech se bude hrát 9. 9. od 18:00.

10.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve středu 12. 8. na půdě Bíliny se ruší.

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Partneři
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák