TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Kobra zdolala Buldoky a bodově se na ně dotáhla

Řisuty jely do Prahy na led Kobry s nutností vyhrát, chtějí-li se odpoutat právě od Kobry a zmenšit ztrátu na čtvrtý Děčín. To se jim ale nepovedlo. Nepodaly totiž vůbec dobrý výkon a prohrály tak 1:4, když se jako jediný z Buldoků trefil Šimon Náprstek.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
: 6. Hlinka (Ryzák), 31. Schejbal (Nestrašil, Hlinka), 46. Kysela (Hanták, Ryzák), 52. Šergl (Verbík J., Nestrašil) – 36. Náprstek (Hampl, Vyskočil). Rozhodčí: Horáček – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:6, navíc Ryzák (KOB) 10 min. OT a Schejbal (KOB) 5+OK. Využití: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Kobra Praha: Mouček – Skočovský, Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Mucha, Netolický, Šeba, Kysela, Hanták, Nestrašil, Šergl, Šteiner ©, Slabý, Šmerha, Šťasný, Hlinka.
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Libovický, Kučera J., Dostál, Potěchin, Chládek, Šíma – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Náprstek, Hampl, Vyskočil – Řepka.

Buldoci nevstoupili do zápasu v ideálním rozpoložení a toho chtěl využít Tomáš Šmerha. Ten se prodral do pásma po pravém křídle a z pravého kruhu tvrdě vypálil, Ilašenko byl pozorný a vyrazil puk. Tlak domácích ale pokračoval a to vyústilo v první branku. Po necelých šesti minutách hry se totiž trefil Filip Hlinka – 1:0. Bulodci poté měli k dispozici první z mnoha přesilovek v tomto utkání, využít ji ale nedokázali. Do další šance se poté dostal znovu Tomáš Šmerha, ani tentokrát ale na Ilašenka nevyzrál. V 17. minutě utkání mohl vyrovnat Ondřej Krpata, ten ale trefil jen přesouvajícího se Václava Moučka v domácí brance.

Oba týmy měly v první polovině druhé třetiny početní výhodu. Řisuty ji využít nedokázaly, naopak domácí to dokázali. Jakub Schejbal nahodil puk na branku a Ilašenko měl úplně zakrytý výhled a kotouč mu skončil až v brance – 2:0. Hned pět vteřin po tomto gólu Marek Ryzák ve středním pásmu ošklivě sestřelil Petra Patyka a byl za to vyloučen na 2 + 10 minut. V čase 35:41 se poprvé a naposledy prosadily také Řisuty. Ondřej Hampl se prodral domácí obranou a vystřelil na Moučka, ten vyrazil. Bohužel pro hráče Kobry jen do míst, kde byl úplně volný Šimon NÁPRSTEK, jehož úloha již byla snadná – 2:1! Zanedlouho po této brance přišlo další vyloučení na straně domácích. Jakub Schejbal totiž likvidačním zákrokem u mantinelu sejmul Matěje Kosa a mohl tak předčasně do sprch, domácí navíc museli být 5 minut ve čtyřech. Zároveň byl vyloučen i Ondřej Krpata, který se pomstil za svého kapitána, do rvačky se pustil s Jiřím Kyselou. Pětiminutový početní výhoda Řisut ale skončila už po třech minutách. Jan Ilašenko chtěl rozehrát, byl ale pod tlakem útočníka. Rozhodl se tedy přikrýt puk lapačkou, učinil tak ale mimo brankoviště a byl tak na dvě minuty vyloučen.

Domácí si vzali dvoubrankové vedení zpět po necelých šesti minutách poslední třetiny, když kombinaci Kobry přesně zakončil Jiří Kysela – 3:1. Oba týmy poté měly po jedné přesilové hře, ty ale zůstaly bez využití. To ale domácí mrzet nemuselo, čtvrtý gól do sítě Buldoků totiž vstřelil Jan Šergl – 4:1.

Buldoci tak ztrácí na čtvrtý Děčín stále pět bodů a právě Kobra se na ně bodově dotáhla. Poslední tři celky skupiny (Kobra, Bílina, Řisuty) tak mají po 14 bodech. Řisuty prohrály popáté z posledních šesti zápasů.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák