Kobra zdolala Buldoky a bodově se na ně dotáhla

Řisuty jely do Prahy na led Kobry s nutností vyhrát, chtějí-li se odpoutat právě od Kobry a zmenšit ztrátu na čtvrtý Děčín. To se jim ale nepovedlo. Nepodaly totiž vůbec dobrý výkon a prohrály tak 1:4, když se jako jediný z Buldoků trefil Šimon Náprstek.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
: 6. Hlinka (Ryzák), 31. Schejbal (Nestrašil, Hlinka), 46. Kysela (Hanták, Ryzák), 52. Šergl (Verbík J., Nestrašil) – 36. Náprstek (Hampl, Vyskočil). Rozhodčí: Horáček – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:6, navíc Ryzák (KOB) 10 min. OT a Schejbal (KOB) 5+OK. Využití: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Kobra Praha: Mouček – Skočovský, Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Mucha, Netolický, Šeba, Kysela, Hanták, Nestrašil, Šergl, Šteiner ©, Slabý, Šmerha, Šťasný, Hlinka.
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Libovický, Kučera J., Dostál, Potěchin, Chládek, Šíma – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Náprstek, Hampl, Vyskočil – Řepka.

Buldoci nevstoupili do zápasu v ideálním rozpoložení a toho chtěl využít Tomáš Šmerha. Ten se prodral do pásma po pravém křídle a z pravého kruhu tvrdě vypálil, Ilašenko byl pozorný a vyrazil puk. Tlak domácích ale pokračoval a to vyústilo v první branku. Po necelých šesti minutách hry se totiž trefil Filip Hlinka – 1:0. Bulodci poté měli k dispozici první z mnoha přesilovek v tomto utkání, využít ji ale nedokázali. Do další šance se poté dostal znovu Tomáš Šmerha, ani tentokrát ale na Ilašenka nevyzrál. V 17. minutě utkání mohl vyrovnat Ondřej Krpata, ten ale trefil jen přesouvajícího se Václava Moučka v domácí brance.

Oba týmy měly v první polovině druhé třetiny početní výhodu. Řisuty ji využít nedokázaly, naopak domácí to dokázali. Jakub Schejbal nahodil puk na branku a Ilašenko měl úplně zakrytý výhled a kotouč mu skončil až v brance – 2:0. Hned pět vteřin po tomto gólu Marek Ryzák ve středním pásmu ošklivě sestřelil Petra Patyka a byl za to vyloučen na 2 + 10 minut. V čase 35:41 se poprvé a naposledy prosadily také Řisuty. Ondřej Hampl se prodral domácí obranou a vystřelil na Moučka, ten vyrazil. Bohužel pro hráče Kobry jen do míst, kde byl úplně volný Šimon NÁPRSTEK, jehož úloha již byla snadná – 2:1! Zanedlouho po této brance přišlo další vyloučení na straně domácích. Jakub Schejbal totiž likvidačním zákrokem u mantinelu sejmul Matěje Kosa a mohl tak předčasně do sprch, domácí navíc museli být 5 minut ve čtyřech. Zároveň byl vyloučen i Ondřej Krpata, který se pomstil za svého kapitána, do rvačky se pustil s Jiřím Kyselou. Pětiminutový početní výhoda Řisut ale skončila už po třech minutách. Jan Ilašenko chtěl rozehrát, byl ale pod tlakem útočníka. Rozhodl se tedy přikrýt puk lapačkou, učinil tak ale mimo brankoviště a byl tak na dvě minuty vyloučen.

Domácí si vzali dvoubrankové vedení zpět po necelých šesti minutách poslední třetiny, když kombinaci Kobry přesně zakončil Jiří Kysela – 3:1. Oba týmy poté měly po jedné přesilové hře, ty ale zůstaly bez využití. To ale domácí mrzet nemuselo, čtvrtý gól do sítě Buldoků totiž vstřelil Jan Šergl – 4:1.

Buldoci tak ztrácí na čtvrtý Děčín stále pět bodů a právě Kobra se na ně bodově dotáhla. Poslední tři celky skupiny (Kobra, Bílina, Řisuty) tak mají po 14 bodech. Řisuty prohrály popáté z posledních šesti zápasů.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák