TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

K důležitému utkání na Kobru

V sobotu 10. 11. se hokejisté Řisut vydají na pražský Braník, kde se utkají s místním týmem HC Kobra Praha. Půjde o důležitý souboj, v případě výhry by se totiž Buldoci tomuto soupeři mohli vzdálit už na šest bodů, kdyby ale prohráli tak se jim Pražané bodově vyrovnají. Zápas na stadionu Kobry Praha začíná v sobotu 10. 11. v 18:00.

Z kabiny Řisut
Na pátečním tréninku byli Martinu Procházkovi k dispozici všichni hráči, kromě zraněného Jiří Kally. Na utkání do Prahy pojede 17 hráčů do pole s brankářskou dvojicí Ilašenko – Matuna. Do sestavy se po nemocích vrací Šimon Náprstek a Michail Potěchin.
Předpokládaná sestava: Ilašenko (Matuna) – Kolářík, Libovický, Dostál, Kučera J., Chládek, Potěchin, Rudovský – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Náprstek, Hampl, Vyskočil – Řepka.

Představení soupeře
Kobra je letos výrazně za očekáváním a dva roky poté, co ovládla skupinu Západ o 12 bodů, je na chvostu startovního pole. Po 13 odehraných zápasech mají Pražané 11 bodů za tři výhry po 60 minutách a jednu v prodloužení. V ostatních devíti kláních zůstali bez bodu a jsou tak se skóre 41:66 na posledním místě. Vedení se snažilo na vývoj tohoto ročníku zareagovat například angažováním Lukáše Netolického, který za Řisuty v přípravě nastoupil do dvou zápasů, včetně toho prvního, hraného právě proti Kobře.
Kobra se v útoku může opřít zejména na Tomáše Šťastného, ten ještě v minulé sezóně válel za Vrchlabí, když si připsal 45 bodů. V aktuálním ročníku druhé ligy zatím vstřelil sedm gólů a na 5 nahrál. Nejlepším asistentem týmu je Dominik Šteiner, který hájí barvy Kobry už od roku 2014. Letos přihrál na 8 gólů.

Forma týmů
Buldoci v posledních pěti utkáních zvítězili pouze jednou. Stalo se tak v posledním zápase, kdy porazili Nymburk v prodloužení díky vítěznému gólu Urbance. Předtím nedokázali dotáhnout do vítězného konce slušně rozehraný zápas s Děčínem, s Medvědy nakonec prohráli 3:5. Stejným rozdílem podlehli i v Klatovech a v přestřelce Řisuty nestačily na Most, který zvítězil 7:6. Předtím ještě přišla smolná porážka v prodloužení 5:6 v Bílině.

Kobra sice měla sérii osmi zápasů bez bodu, z posledních třech utkání ale dvakrát brala všechny tři body. Naposledy se jí to povedlo v Pražském derby, ve kterém Kobra sestřelila Letňany. Na jejich půdě totiž zvítězila 5:1. Předtím Pražané jen těsně nestačili v Sokolově na místní Baník, tomu podlehli 2:3. Předtím si ale připsali tři body za domácí výhru 3:2 s Děčínem, proti kterému zařídil tři body tři minuty před koncem Filip Hanták.

Vzájemná utkání
Kobra má určitě Buldokům co vracet. Poslední výhra Pražanů proti Řisutům se totiž uskutečnila v únoru 2017. Od té doby jsou Buldoci proti Kobře v soutěžním utkání neporaženi. V minulé sezóně zvítězili jednou v základní hrací době, dvakrát v nájezdech a jednou v prodloužení. Tuto sezónu už se ve druhé lize tito soupeři jednou utkali a úspěšnější byly Řisuty. Ty hlavně díky hattricku Petra Patyka zvítězily 6:3, když hosté vstřelily dvě branky až v závěru utkání.

3. 10. 2018
TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
: 4. Patyk (Urbanec, Rod), 14. Kos (Kolářík), 20. Patyk (Rudovský, Veber), 36. Kos (Vyskočil, Kolářík), 47. Patyk (Urbanec, Kučera J.), 51. Rod (Urbanec, Krpata) – 11. Chlapík (Hanták, Jedlička), 54. Kasík (Drahorád, Chlapík), 57. Šťastný Rozhodčí: Šindel – Marek, Kučera Vyloučení: 8:7 Využití: 2:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 88

Řisuty: Stahl – Kolářík, Kučera J., Chládek, Potěchin, Rudovský, Veber – Vyskočil, Kos ©, Krpata (A) – Urbanec, Patyk, Rod (A) – Kalla, Hampl, Fortelka – Piovarči, Kučera M.
Kobra Praha: Mouček – Drahorád, Skočovský, Semrád, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Pekárek, Kysela, Hanták, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner Do. ©, Slabý, Chlapík, Kasík, Šteiner Da., Šťastný, Hlinka

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák