TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

K důležitému utkání na Kobru

V sobotu 10. 11. se hokejisté Řisut vydají na pražský Braník, kde se utkají s místním týmem HC Kobra Praha. Půjde o důležitý souboj, v případě výhry by se totiž Buldoci tomuto soupeři mohli vzdálit už na šest bodů, kdyby ale prohráli tak se jim Pražané bodově vyrovnají. Zápas na stadionu Kobry Praha začíná v sobotu 10. 11. v 18:00.

Z kabiny Řisut
Na pátečním tréninku byli Martinu Procházkovi k dispozici všichni hráči, kromě zraněného Jiří Kally. Na utkání do Prahy pojede 17 hráčů do pole s brankářskou dvojicí Ilašenko – Matuna. Do sestavy se po nemocích vrací Šimon Náprstek a Michail Potěchin.
Předpokládaná sestava: Ilašenko (Matuna) – Kolářík, Libovický, Dostál, Kučera J., Chládek, Potěchin, Rudovský – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Náprstek, Hampl, Vyskočil – Řepka.

Představení soupeře
Kobra je letos výrazně za očekáváním a dva roky poté, co ovládla skupinu Západ o 12 bodů, je na chvostu startovního pole. Po 13 odehraných zápasech mají Pražané 11 bodů za tři výhry po 60 minutách a jednu v prodloužení. V ostatních devíti kláních zůstali bez bodu a jsou tak se skóre 41:66 na posledním místě. Vedení se snažilo na vývoj tohoto ročníku zareagovat například angažováním Lukáše Netolického, který za Řisuty v přípravě nastoupil do dvou zápasů, včetně toho prvního, hraného právě proti Kobře.
Kobra se v útoku může opřít zejména na Tomáše Šťastného, ten ještě v minulé sezóně válel za Vrchlabí, když si připsal 45 bodů. V aktuálním ročníku druhé ligy zatím vstřelil sedm gólů a na 5 nahrál. Nejlepším asistentem týmu je Dominik Šteiner, který hájí barvy Kobry už od roku 2014. Letos přihrál na 8 gólů.

Forma týmů
Buldoci v posledních pěti utkáních zvítězili pouze jednou. Stalo se tak v posledním zápase, kdy porazili Nymburk v prodloužení díky vítěznému gólu Urbance. Předtím nedokázali dotáhnout do vítězného konce slušně rozehraný zápas s Děčínem, s Medvědy nakonec prohráli 3:5. Stejným rozdílem podlehli i v Klatovech a v přestřelce Řisuty nestačily na Most, který zvítězil 7:6. Předtím ještě přišla smolná porážka v prodloužení 5:6 v Bílině.

Kobra sice měla sérii osmi zápasů bez bodu, z posledních třech utkání ale dvakrát brala všechny tři body. Naposledy se jí to povedlo v Pražském derby, ve kterém Kobra sestřelila Letňany. Na jejich půdě totiž zvítězila 5:1. Předtím Pražané jen těsně nestačili v Sokolově na místní Baník, tomu podlehli 2:3. Předtím si ale připsali tři body za domácí výhru 3:2 s Děčínem, proti kterému zařídil tři body tři minuty před koncem Filip Hanták.

Vzájemná utkání
Kobra má určitě Buldokům co vracet. Poslední výhra Pražanů proti Řisutům se totiž uskutečnila v únoru 2017. Od té doby jsou Buldoci proti Kobře v soutěžním utkání neporaženi. V minulé sezóně zvítězili jednou v základní hrací době, dvakrát v nájezdech a jednou v prodloužení. Tuto sezónu už se ve druhé lize tito soupeři jednou utkali a úspěšnější byly Řisuty. Ty hlavně díky hattricku Petra Patyka zvítězily 6:3, když hosté vstřelily dvě branky až v závěru utkání.

3. 10. 2018
TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
: 4. Patyk (Urbanec, Rod), 14. Kos (Kolářík), 20. Patyk (Rudovský, Veber), 36. Kos (Vyskočil, Kolářík), 47. Patyk (Urbanec, Kučera J.), 51. Rod (Urbanec, Krpata) – 11. Chlapík (Hanták, Jedlička), 54. Kasík (Drahorád, Chlapík), 57. Šťastný Rozhodčí: Šindel – Marek, Kučera Vyloučení: 8:7 Využití: 2:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 88

Řisuty: Stahl – Kolářík, Kučera J., Chládek, Potěchin, Rudovský, Veber – Vyskočil, Kos ©, Krpata (A) – Urbanec, Patyk, Rod (A) – Kalla, Hampl, Fortelka – Piovarči, Kučera M.
Kobra Praha: Mouček – Drahorád, Skočovský, Semrád, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Pekárek, Kysela, Hanták, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner Do. ©, Slabý, Chlapík, Kasík, Šteiner Da., Šťastný, Hlinka

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák