HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Proti Nymburku za dva body

Řisutští hokejisté v Nymburku prolomili sérii proher, která trvala čtyři zápasy. Výhru vystřelil v prodloužení Josef Urbanec.

NED Hockey Nymburk – TJ HC Řisuty 4:5(PP) (2:2, 2:1, 0:1 – 0:1)
: 7. Knesl (Bičiště, Kolouch), 16. Josefus (Stehlík, Arnošt), 21. Arnošt (Josefus, Knesl), 35. Stehlík (Josufus, Knesl) – 5. Kučera M. (Krpata), 13. Urbanec (Rod, Kos), 35. Krpata (Libovický, Kučera M.), 44. Řepka (Hampl, Chládek), 62. Urbanec (Chládek, Rod) Rozhodčí: Micka – Gabriel, Zmeškal Vyloučení: 5:5 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 176

NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž, Hroudný, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Bičiště, Josefus, Král, Kuzďas, Arnošt, Kolouch, Smejkal, Wiencek, Kačírek

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Libovický, Šíma, Dostál, Kučera J., Chládek, Rudovský – Krpata, Kos, Kučera M. – Rod, Patyk, Urbanec – Fortelka, Hampl, Vyskočil – Řepka

Buldoci znovu vstoupili do utkání aktivně a to přineslo své ovoce. Po vyloučení domácího Josefuse se totiž pár sekund po skončení přesilové hry trefil Michal KUČERA, který poslal Řisuty do vedení – 0:1! Toto vedení jim ale vydrželo jen pár minut. Vyloučen byl i na druhé straně Fortelka a z početní výhody přesně vystřelil Aleš Knesl – 1:1. O šest minut později ale vrátil hostům vedení Josef URBANEC, rovněž v přesilovce – 1:2! Trend branek v přesilovkách pokračoval i po gólu Urbance, v čase 15:43 se totiž trefil Petr Josefus – 2:2.

Řisuty ale nezachytily začátek druhé třetiny a po necelé minutě poprvé v utkání prohrávaly. Za záda Ilašenka totiž dostal puk Daniel Arnošt – 3:2. Oba týmy v prostřední pasáži měly k dispozici shodně dvě přesilovky, ty ale zůstaly nevyužity. Až v 35. minutě se prosadil Jan Stehlík a poslal tak Nymburk do dvoubrankového vedení – 4:2. Buldoci se ale nevzdali. Ihned po vhazování rozjel útok Řisut z vlastního pásma Tomáš Libovický a po přihrávce Michala Kučery snížil na rozdíl jednoho gólu Ondřej KRPATA – 4:3!

Slušný výkon na straně Buldoků pokračoval a to vyvrcholilo v čase 43:20. To totiž svým druhým gólem v sezóně vyrovnal skóre Pavel ŘEPKA – 4:4! Ve zbytku třetího dějství se Buldoci museli bránit přesilovce soupeře, to zvládli úspěšně a šlo se tedy do prodloužení. V tom zaúřadovala trojice Chládek – Rod – Urbanec. Puk putoval přesně po téhle ose, bod navíc pro Řisuty vybojoval svým druhým gólem v utkání Josef URBANEC – 4:5! Buldokům se tedy poprvé v sezóně podařilo zvítězit na venkovním ledu, i když jen za dva body.

3.11. v 20:23 |