Po třech letech do Nymburka

Už pouze šest hráčů z aktuálního kádru Řisut (Dostál, Fortelka, Ilašenko, Kalla, Kos, Krpata) si pamatuje poslední zápas v Nymburce, který se odehrál v září roku 2015. Řisuty tenkrát vyhrály 5:4 po dvou brankách Kosa, gólu Krpaty a vítězné brance Martina Kašáka. Další souboj těchto dvou týmů v Nymburce se odehraje v sobotu 3. 11. od 17:00.

Představení soupeře
Klub byl založen v roce 1932 pod název SK Polaban Nymburk a ve druhé lize působí nepřetržitě již od roku 1997. Největším úspěchem klubu v novodobé historii je třetí místo ve 2. lize sk. Západ z roku 2005.
V minulé sezóně Nymburk skončil na šesté příčce ve skupině Střed. Postoupil tak do playoff, kde ale už v osmifinále vypadl s nedalekým Kolínem 1:3 na zápasy.
Aktuální sezóna středočechům poměrně vychází. Ve skupině Střed jsou totiž na třetím místě se ziskem 22 bodů a skóre 46:43. Na první Vrchlabí ztrácí šest bodů a na pátý Trutnov mají body čtyři.
Nymburk se v útoku může spolehnout na Ivana Ďurače, který ve svých 21 letech odehrál už 34 zápasů v Extralize. V letošním ročníku druhé ligy posbíral zatím 18 bodů za 9 gólů a 9 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je Jan Stehlík, ten se přesně trefil desetkrát. Hlavním asistentem Nymburka je Ondřej Kříž. Ten se ještě gólově neprosadil, už 13 krát ale svým spoluhráčům na gól nahrál.

Forma týmů
Buldokům začala nadějná forma znovu upadat. Po třech výhrách v řadě totiž už čtyřikrát v po sobě jdoucích zápasech nedokázali zvítězit. Poslední výhru si připsali na domácí půdě v nájezdech proti Baníku Sokolov. Potom ale nestačili na Bílinu, které podlehli v prodloužení, Mostecké Lvy, Klatovy a v posledním kole ani na Děčín. Jsou tak páté se ztrátou tří bodů na čtvrtý Děčín.

Nymburk v této sezóně prožil jen jednu delší sérii proher, stalo se tak od 13. do 20. října, kdy prohrál 3 zápasy v řadě. Od té doby se jeho forma dostala zpět do správných kolejích a od té doby dokázal porazit Dvůr Králové 5:3, Letňany 4:0 a v posledním utkání Kolín 4:1.

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák