HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Po třech letech do Nymburka

Už pouze šest hráčů z aktuálního kádru Řisut (Dostál, Fortelka, Ilašenko, Kalla, Kos, Krpata) si pamatuje poslední zápas v Nymburce, který se odehrál v září roku 2015. Řisuty tenkrát vyhrály 5:4 po dvou brankách Kosa, gólu Krpaty a vítězné brance Martina Kašáka. Další souboj těchto dvou týmů v Nymburce se odehraje v sobotu 3. 11. od 17:00.

Představení soupeře
Klub byl založen v roce 1932 pod název SK Polaban Nymburk a ve druhé lize působí nepřetržitě již od roku 1997. Největším úspěchem klubu v novodobé historii je třetí místo ve 2. lize sk. Západ z roku 2005.
V minulé sezóně Nymburk skončil na šesté příčce ve skupině Střed. Postoupil tak do playoff, kde ale už v osmifinále vypadl s nedalekým Kolínem 1:3 na zápasy.
Aktuální sezóna středočechům poměrně vychází. Ve skupině Střed jsou totiž na třetím místě se ziskem 22 bodů a skóre 46:43. Na první Vrchlabí ztrácí šest bodů a na pátý Trutnov mají body čtyři.
Nymburk se v útoku může spolehnout na Ivana Ďurače, který ve svých 21 letech odehrál už 34 zápasů v Extralize. V letošním ročníku druhé ligy posbíral zatím 18 bodů za 9 gólů a 9 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je Jan Stehlík, ten se přesně trefil desetkrát. Hlavním asistentem Nymburka je Ondřej Kříž. Ten se ještě gólově neprosadil, už 13 krát ale svým spoluhráčům na gól nahrál.

Forma týmů
Buldokům začala nadějná forma znovu upadat. Po třech výhrách v řadě totiž už čtyřikrát v po sobě jdoucích zápasech nedokázali zvítězit. Poslední výhru si připsali na domácí půdě v nájezdech proti Baníku Sokolov. Potom ale nestačili na Bílinu, které podlehli v prodloužení, Mostecké Lvy, Klatovy a v posledním kole ani na Děčín. Jsou tak páté se ztrátou tří bodů na čtvrtý Děčín.

Nymburk v této sezóně prožil jen jednu delší sérii proher, stalo se tak od 13. do 20. října, kdy prohrál 3 zápasy v řadě. Od té doby se jeho forma dostala zpět do správných kolejích a od té doby dokázal porazit Dvůr Králové 5:3, Letňany 4:0 a v posledním utkání Kolín 4:1.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák