HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Souboj o čtvrté místo proti Děčínu

Po třech prohrách v řadě budou chtít Buldoci konečně zvítězit. Ve středu totiž na jejich led přijede Děčín, který je o jednu pozici pod nimi. Oba týmy mají i stejný bodový zisk, půjde tedy o souboj o čtvrtou příčku v tabulce. Zápas na zimním stadionu ve Slaném začíná ve středu, 31. 10. v 18:00.

Představení soupeře
Děčínští Medvědi patři mezi stálice druhé ligy, kde působí už od roku 1993. Největším úspěchem klubu bylo probojování se do finále 2. ligy, kde padl HC Klášterec nad Ohří v roce 2012. Od té doby Medvědi okupují převážně spodní příčky tabulky.
V minulé sezóně se jim ale překvapivě dařilo docela slušně, když parádně vstoupili do nového ročníku, poté sice jejich forma trochu upadla, i tak ale skončili na skvělém čtvrtém místě. V následném playoff se Děčín dostal přes Trutnov, ve čtvrtfinále ale vypadl s BK Havlíčkův Brod.
V aktuálním soutěžním ročníku je Děčín po jedenácti odehraných zápasech na pátém místě. Na svém kontě má, stejně jako Řisuty, 12 bodů a skóre 41:51. Medvědi také v průběhu letošní sezóny změnili trenéra. Tým totiž opustil Tomáš Mareš, který přijal nabídku prvoligového Ústí nad Labem. Na lavičce severočechů tedy nově stojí Jaroslav Hašek, ten ještě v loni hájil barvy Děčína přímo na kluzišti. Tomu bude jako asistent pomáhat Jaromír Carvan.
Nejproduktivnějším hráčem Medvědů v této sezóně je Pavel Kordule, který zatím posbíral bodů za devět branek a šest asistencí, nejvíce gólových nahrávek má veterán Michal Oliverius, ten přihrál na osm gólů svého týmu.

Forma týmů
Buldoci si z posledních pěti utkání užili pocit vítězství jen dvakrát. Nejdříve porazili Jablonec 5:2 a poté Baník Sokolov 5:4 po samostatných nájezdech. Poté sahali po všech bodech v Bílině, tam ale nakonec padli 5:6 po prodloužení. V domácím prostředí poté nestačili na Mostecké Lvy, kteří je přestříleli poměrem 7:6. No a v posledním kole svěřenci Martina Procházky nestačili na Klatovy, ve kterých padli 3:5.

Děčín je na tom ještě hůře než Řisuty, z posledních pěti zápasů totiž zvítězil pouze jednou. Stalo se tak po prodloužení na domácí půdě proti Dvoru Králové, který Medvědi přehráli poměrem 4:3. Poté ale přišly čtyři porážky v řadě. V Mostě 5:6 po prodloužení, doma s Klatovy (3:4) a se Sokolovem (4:8), padli dokonce i na půdě Kobry Praha, která díky výhře 3:2 protrhla šňůru osmi zápasů bez bodu.

18.08. První příprava - Výsledek prvního přípravného utkání: TJ HC Řisuty - HK Lev Slaný 10:4 (4:0, 3:3, 3:1)

16.08. První příprava - První přípravné utkání odehrají v Řisuty v neděli, 18. 8., proti HK Lev Slaný. Začátek už ve 14:30

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. HK Lev Slaný - Řisuty 14:30