Třetí prohra v řadě

V Klatovech chtěli Buldoci podruhé v sezóně porazit místní tým a po dvou porážkách si připsat tři body. To se jim ale nepovedlo hlavně kvůli špatné druhé třetině, na jihozápadu Čech nakonec padli 3:5.

SHC Klatovy – TJ HC Řisuty 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
: 8. Uhlík (Švarc, Kristl), 12. Krliš (Váchal), 28. Krliš (Vavřička, Hanzlík), 29. D. Roubal (Markov, Vlček), 35. Krliš – 13. Krpata (Kos, M. Kučera), 53. Krpata (Kos, Rod), 55. Kolářík (Kos, Krpata) Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Sedláček Vyloučení: 5:4 Využití: 0:1 V oslabení: 1:0 Diváci: 230

SHC Klatovy: Beran – Staněk, Slavík, Váchal, Leština, Houfek, Sysel, Kristl, Vlček, Červenka, Hanzlík, Markov, Krliš, Uhlík, Švarc, D. Roubal, Vavřička
TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Kučera J., Šíma, Dostál, Chládek, Potěchin, Rudovský – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Rod „A“, Patyk, Fortelka – Vyskočil, Hampl, Řepka – Piovarči

Buldoci vstoupili do utkání docela aktivně, jako první se ale prosadili domácí. Střelu Jiřího Uhlíka totiž nedokázal vytěsnit David Stahl v brance – 1:0. O necelé dvě minuty poté mohl vyrovnat Michal Šíma, který dostal skvělou přihrávku z pravé strany a měl dost času vystřelit, to také udělal, brankář ale obránce Řisut vychytal. V 11. minutě byl vyloučen domácí Leština a Buldoci mohli útočit, přitom ale nechali za sebou volného Václava Krliše. Ten si počkal za obranou, dostal přihrávku a v samostatném úniku prostřelil brankáře – 2:0. Přesně v čas, ve kterém se vracel Leština z trestné lavice, se Řisuty dokázaly prosadit. Matěj Kos našel v levém kruhu zcela osamoceného Ondřeje KRPATU, který už měl úlohu celkem lehkou a dokázal tak snížit – 2:1!

Řisuty měly ze začátku třetiny k dispozici početní výhodu, proměnit jí v gól ale nedokázaly. Naopak domácí Klatovy navýšily své vedení, a to hned dvojnásobně v rychlém sledu. Nejprve se k odraženému puku před Stahlem dostal Václav Krliš, který jej uklidil k pravé tyčce. O 17 sekund později se prosadil také David Roubal – 4:1. Buldoci poté znovu měli přesilovku, ani tuhle ale nevyužili. Skóre navíc poté navýšil Václav Krliš, který vstřelil hattrick – 5:1.

Hned z kraje poslední periody měly Klatovy téměř minutovou přesilovku 5 na 3, Buldoci se ale dokázali ubránit. V čase 52:30 se konečně prosadily také Řisuty. Podruhé v utkání se prosadil Ondřej KRPATA – 5:2! I Buldoci poté hráli v dvojnásobné přesilové hře, tu už proměnili díky přesné střele od modré čáry v podání Václava KOLÁŘÍKA – 5:3! Řisuty to poté ještě poslední dvě minuty zápasu zkoušely bez brankáře, do gólové šance se ale nedostaly a tak na jihozápadu Čech padly s Klatovy 3:5.

28.10. v 10:16 |