HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Buldoky čeká nejdelší výjezd v rámci své skupiny. Míří do Klatov

Před měsícem a jedním dnem Řisuty zvítězily proti Klatovům 3:0. Teď zajíždí na 150 kilometrů vzdálený stadion právě tohoto soupeře. Řisuty rozhodně budou chtít navázat na výkon s Mostem a se zlepšenou obranou pomýšlet na body. Zápas v Klatovech začíná v 17:30.

Z kabiny Řisut
Sestava Buldoků se dočkala několika změn. Do zápasu nenastoupí Tomáš Libovický a Jiří Kalla, do druhé formace se posunul Jiří Dostál. Vypadá to, že ve druhém útoku nastoupí Tomáš Rod, je ale možné, že bude chybět, v tomto případě by ho zastoupil Milan Piovarči.

Předpokládaná sestava: Stahl (Ilašenko) – Kolářík, Kučera J., Šíma, Dostál, Chládek, Potěchin, Rudovský – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Rod „A“ (Piovarči), Patyk, Fortelka – Vyskočil, Hampl, Řepka.

Představení soupeře
Klatovy v této sezóně zatím příliš bodů neztrácejí. Bodově naprázdno vyšly pouze ze tří utkání, z toho jednou právě proti Řisutům. Také díky tomu jsou na třetím místě s 21 body, ale se záporným skóre, tým z jihozápadu Čech totiž nemá příliš produktivní útok. Vstřelil totiž jen 31 gólů, což je nejméně ve skupině. Klatovy se ale v útoku mohou spolehnout hlavně na trojici Jiří Uhlík (6+7), Vojtěch Tulačka (3+9) a Richard Kristl (5+6). Klatovy mají velice mladý tým. To dokazuje i fakt, že jejich nejstarší brankář je Adam Beran, který odchytal většinu minut a to je mu teprve 19 let. Do branky se dokonce na 15 minut postavil i Karel Čech, který je dokonce ročník 2002.

Forma týmů
Buldoci z posledních třech utkání zvítězili třikrát, z toho jednou v nájezdech. Jednou prohráli po prodloužení a jednou po šedesáti minutách. Nejdříve porazili Kobru Praha 6:3 a poté si vyšlápli na dva favority. Na Vlky z Jablonce, které porazili 5:2 a na Baník Sokolov, ten zdolali v nájezdech. Poté přišla prohra v prodloužení v Bílině a v posledním zápasu těsně padli s Mosteckými Lvi 6:7.

Klatovy mají formu, vyhrály totiž čtyři utkání v řadě. Tomu ale předcházel pořádný výprask, který obdržely v Mostě, kde prohrály poměrem 1:9. Poté se ale nastartovaly zpět k dobrým výsledkům. Postupně zdolaly Letňany 4:2, Děčín 4:3 a Kobru Praha 7:2. V posledním kole nedopřály sokolovské legendě, Milanu Čejkovi, užít si vítěznou rozlučku, Baník totiž zdolaly poměrem 3:2.

27.10. v 07:00 |