HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Po bojovném výkonu prohra s Mostem

Třikrát vedli, i přesto ale Buldoci nedokázali odplatit Mosteckým Lvům prohru z úvodu sezóny. Nepředvedli sice vůbec špatný výkon, na druhý tým skupiny to ale nestačilo.

TJ HC Řisuty – MOSTEČTÍ LVI 6:7 (2:1, 2:5, 2:1)
: 15. Kos (Kučera M., Kučera J.), 19. Patyk (Fortelka, Rod), 25. Fortelka (Rod, Patyk), 28. Kalla (Vyskočil, Patyk), 43. Kos (Řepka, Kučera M.), 54. Patyk (Fortelka, Rod) – 11. Polák (Kuncl, Přeučil T.), 24. Mála (Kýhos, Kuncl), 25. Čmolík (Havlůj, Urbánek), 31. Mical (Šmolka, Fučík), 35. Kýhos (Přeučil T., Mála), 37. Bakrlík (Smolka, Kunrt), 44. Smolka (Mical, Bakrlík) Rozhodčí: Jílek – Horažďovský, Štěpánek Vyloučení: 1:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 72

TJ HC Řisuty: Ilašenko (od 41. Stahl) – Kolářík, Kučera J., Šíma, Libovický, Potěchin, Chládek, Rudovský, Dostál – Krpata „A“, Kos „C“, Kučera M. – Rod „A“, Patyk, Fortelka – Vyskočil, Hampl, Kalla – Řepka, Náprstek
MOSTEČTÍ LVI : Hanuljak – Polák, Urbánek, Sklenička, Kunrt „A“, Havlůj „C“, Kuncl, Fučík – Přeučil T. „A“, Kýhos, Mical, Bakrlík, Beran, Mála, Čmolík, Smolka, Nedrda

V úvodních minutách hráli s pukem na svých hokejkách převážně hosté. Ale i Buldoci se dostali k několika střelám, Hanuljak byl ale zatím dobře připraven. Na konci 10. minuty utkání bylo jako jediný hráč Řisut v zápasu vyloučen Michal Fortelka a Lvi ze své jediné přesilové hry dali svůj první gól. Miroslav Polák vypálil od modré čáry a prostřelil Ilašenka – 0:1. O dvě minuty později byl vyloučen hostující hráč a do první gólovky Buldoků se dostal Ondřej Krpata. Ten střílel po vyražené střele Matěje Kosa, zamířil ale jen do ochranné sítě. Řisuty se nevzdaly a útočily dál. To se jim vyplatilo, Michal Kučera totiž potáhl kotouč po pravé straně a posunul ho na Matěje KOSA, který si najel před brankáře a zakončil mezi jeho betony – 1:1! Ještě do konce první třetiny už Buldoci vedli! Po střele jednoho z domácích útočníků vznikla poněkud nepřehledná situace u branky Hanuljaka. Puk byl na pár chvil schován někde pod brankářem hostů a do sítě jej poté doklepl Petr PATYK – 2:1!

Druhá část hry se už ale Řisutům příliš nevyvedla. Po necelých čtyřech minutách třetiny branku objel Vladimír Kýhos a posunul kotouč na Františka Málu a ten se z předbrankového prostoru nemýlil. Nerozhodný stav ale vydržel jen 46 sekund. Po skvělé akci domácího druhého útoku totiž Tomáš Rod přihrál na Michala FORTELKU, který dokázal přes několik bránících hráčů zakončit přesně – 3:2! S góly jakoby se roztrhl pytel a toto vedení vydrželo Buldokům pouhých devět vteřin. Jakub Čmolík totiž prostřelil Ilašenka – 3:3. Lvi se zanedlouho poté mohli dostat do vedení, Tomáš Přeučil totiž dostal přihrávku před téměř prázdnou branku, Ilašenko ale parádně zasáhl holí, a z následného protiútoku domácí skórovali. David Vyskočil našel před brankou úplně volného Jiřího KALLU, jehož úloha byla jednoduchá, jelikož musel puk dopravit do odkryté klece – 4:3! Vedení mohl zdvojnásobit o minutu později Pavel Řepka, ten ale po přihrávce domácího kapitána o malý kus minul levou tyčku hostující svatyně. Po přelomu poloviny zápasu bylo znovu srovnáno. Po odrazu z rohu puk nešťastně propadl Janu Ilašenkovi a toho využil dorážkou do prázdné Martin Mical – 4:4. Ve zbytku druhé periody ze Most prosadil ještě dvakrát. Vladimír Kýhos nejdříve zakončil přesně z blízkosti branky, František Bakrlík se naopak prosadil tvrdou střelou z pravého kruhu – 4:6.

Do poslední třetiny Řisuty vstoupily s Davidem Stahlem v brance, který nahradil Jana Ilašenka. A Buldoci se nevzdali a po dvou minutách se dostali na dostřel jedné branky. Po vyražené střele Michala Kučery se ke kotouči dostal Matěj KOS, ten zachoval chladnou hlavu a zakončil přesně pod břevno – 5:6! Domácí ale znovu propadli po vstřeleném gólu a inkasovali po sedmé. Pavel Smolka si narazil se spoluhráčem a následně vstřelil gól střelou o tyč – 5:7. V 52. minutě Potěchin na pravé straně našel Petra Patyka, ten ale z první netrefil branku. Právě Petr PATYK ale vykřesal naději pro Buldoky v čase 53:50. To dostal přihrávku před branku, ke které ale byl zády. To mu ale nevadilo, s pukem se totiž dokázal rychle otočit a zakončit přesně a snížit na rozdíl jedné branky – 6:7! Řisuty to poslední dvě minuty zkoušely s prázdnou brankou, to jim ale nevyšlo a tak s Mostem prohrály i ve druhém vzájemném střetnutí.

18.08. První příprava - Výsledek prvního přípravného utkání: TJ HC Řisuty - HK Lev Slaný 10:4 (4:0, 3:3, 3:1)

16.08. První příprava - První přípravné utkání odehrají v Řisuty v neděli, 18. 8., proti HK Lev Slaný. Začátek už ve 14:30

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. HK Lev Slaný - Řisuty 14:30