HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Čas na odplatu. Do Slaného přijedou MOSTEČTÍ LVI

Řisuty se ve středu utkají v rámci dvanáctého kola druhé ligy s týmem z Mostu. Tomuto soupeři totiž mají rozhodně co vracet. Utkaly se s ním sice jen jednou, z toho zápasu si ale přivezli výprask po prohře 4:11. Druhý vzájemný zápas těchto týmů se odehraje ve středu 23. 10. od 18:00 na Zimním stadionu ve Slaném.

Představení soupeře
MOSTEČTÍ LVI vstoupili do sezóny silně a také proto jsou aktuálně na druhém místě. Šestkrát zvítězili v základní hrací době, z toho jednou v prodloužení. Celkově prohráli třikrát, z toho dvakrát po šedesáti minutách. S 21 body a skóre 60:32 mají nejlepší útok ve skupině a tříbodový odstup na třetí Klatovy a čtyři body mezeru na první Sokolov.
Lvi hodně těží ze zkušeností svých hráčů. Do Extraligy nakoukli Pavel Smolka či Martin Mical, v 1. lize působili například František Bakrlík, Vladimír Kýhos či Aleš Havlůj.
Nejvíce bodů v dosavadním průběhu soutěže má právě Pavel Smolka, který si za pouhých devět zápasu připsal hned 22 bodů za 10 gólů a 12 asistencí. Nejlepším střelcem je s 11 zásahy Martin Mical, ten má na svém kontě i sedm gólových nahrávek. V brance severočechů se zatím představili dva brankáři. Převážně chytá Miroslav Hanuljak, ten naskočil do 8 zápasů a za 320 minut na ledě vychytal šest vítězství. Jemu kryje záda Dominik Chabr, ten si zatím zachytal 99 minut a má na svém kontě jednu výhru.

Forma týmů
Řisuty jsou na páté pozici pouze o skóre za čtvrtým Děčínem a tři body před šestou Bílinou. Mohly ale být už na čtvrtém místě, to by ale v minulém utkání nesměly po vyrovnání v poslední minutě podlehnout 5:6 po prodloužení na ledě Bíliny. Předtím ale Buldoci třikrát zvítězili, pokaždé v domácím prostředí. Právě v tabulce domácích zápasů jsou se ziskem 11 bodů na čtvrtém místě, první je právě Most, který doma posbíral bodů 12. Před zmíněním zápasem v Bílině totiž Řisuty porazily Sokolov 5:4 po nájezdech, soupeře z vedlejší skupiny, Jablonec, a také tuto sezónu trápící se Kobru Praha, která je na chvostu tabulky.

MOSTEČTÍ LVI v posledních pěti zápasech prohráli pouze jednou, a to v sobotním utkání o první místo se Sokolovem doma 1:4. Předtím ale měli Lvi šňůru hned šesti zápasu bez prohry, která mimochodem také začala po prohře s Baníkem. Most navíc vyhrál poslední dva venkovní zápasy bez ztráty bodu a bez inkasovaného gólu. Poradil si totiž s Kobrou 7:0 a v Bílině 3:0.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák