HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Čas na odplatu. Do Slaného přijedou MOSTEČTÍ LVI

Řisuty se ve středu utkají v rámci dvanáctého kola druhé ligy s týmem z Mostu. Tomuto soupeři totiž mají rozhodně co vracet. Utkaly se s ním sice jen jednou, z toho zápasu si ale přivezli výprask po prohře 4:11. Druhý vzájemný zápas těchto týmů se odehraje ve středu 23. 10. od 18:00 na Zimním stadionu ve Slaném.

Představení soupeře
MOSTEČTÍ LVI vstoupili do sezóny silně a také proto jsou aktuálně na druhém místě. Šestkrát zvítězili v základní hrací době, z toho jednou v prodloužení. Celkově prohráli třikrát, z toho dvakrát po šedesáti minutách. S 21 body a skóre 60:32 mají nejlepší útok ve skupině a tříbodový odstup na třetí Klatovy a čtyři body mezeru na první Sokolov.
Lvi hodně těží ze zkušeností svých hráčů. Do Extraligy nakoukli Pavel Smolka či Martin Mical, v 1. lize působili například František Bakrlík, Vladimír Kýhos či Aleš Havlůj.
Nejvíce bodů v dosavadním průběhu soutěže má právě Pavel Smolka, který si za pouhých devět zápasu připsal hned 22 bodů za 10 gólů a 12 asistencí. Nejlepším střelcem je s 11 zásahy Martin Mical, ten má na svém kontě i sedm gólových nahrávek. V brance severočechů se zatím představili dva brankáři. Převážně chytá Miroslav Hanuljak, ten naskočil do 8 zápasů a za 320 minut na ledě vychytal šest vítězství. Jemu kryje záda Dominik Chabr, ten si zatím zachytal 99 minut a má na svém kontě jednu výhru.

Forma týmů
Řisuty jsou na páté pozici pouze o skóre za čtvrtým Děčínem a tři body před šestou Bílinou. Mohly ale být už na čtvrtém místě, to by ale v minulém utkání nesměly po vyrovnání v poslední minutě podlehnout 5:6 po prodloužení na ledě Bíliny. Předtím ale Buldoci třikrát zvítězili, pokaždé v domácím prostředí. Právě v tabulce domácích zápasů jsou se ziskem 11 bodů na čtvrtém místě, první je právě Most, který doma posbíral bodů 12. Před zmíněním zápasem v Bílině totiž Řisuty porazily Sokolov 5:4 po nájezdech, soupeře z vedlejší skupiny, Jablonec, a také tuto sezónu trápící se Kobru Praha, která je na chvostu tabulky.

MOSTEČTÍ LVI v posledních pěti zápasech prohráli pouze jednou, a to v sobotním utkání o první místo se Sokolovem doma 1:4. Předtím ale měli Lvi šňůru hned šesti zápasu bez prohry, která mimochodem také začala po prohře s Baníkem. Most navíc vyhrál poslední dva venkovní zápasy bez ztráty bodu a bez inkasovaného gólu. Poradil si totiž s Kobrou 7:0 a v Bílině 3:0.

18.08. První příprava - Výsledek prvního přípravného utkání: TJ HC Řisuty - HK Lev Slaný 10:4 (4:0, 3:3, 3:1)

16.08. První příprava - První přípravné utkání odehrají v Řisuty v neděli, 18. 8., proti HK Lev Slaný. Začátek už ve 14:30

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. HK Lev Slaný - Řisuty 14:30