HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Na ledě Draků prohra v prodloužení

Na ledě Draků prohra v prodloužení

Po třech týdnech se Řisuty vydaly na venkovní led a chtěly navázat na tři domácí výhry v řadě. To se jim ale nepovedlo. V první třetině se Buldoci dostali do dvoubrankového vedení, to ale ztratili. Poté ale otočili skóre a ještě minutu před koncem vedli o gól, Draci ale díky šťastné brance vyrovnali a nakonec brali od bod navíc díky trefě Vincenta Kesziho v prodloužení.

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 6:5(PP) (2:2, 2:1, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky
: 18. Urban (Procházka, Jungvirt), 19. Sýkora (Šimeček, Keszi), 34. Urban (Komínek, Procházka), 37. Ilin (Gevorkian, Gnusin), 60. Šimeček, 62. Keszi (Pajk, Komínek) – 14. Nápstek (Hampl, Potěchin), 17. Krpata (Kos), 37. Kučera M. (Kos, Krpata), 46. Krpata (Kučera M., Kos), 48. Kučera J. (Náprstek, Kos) Rozhodčí: Hlinka – Toman, Goltsch Bc. Vyloučení: 7:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 124

HC Draci Bílina: Štěpánek – Jarý, Kochkarev, Jirkovský, Delmarche, Pajk, Novák, Dvořák, Jungvirt – Ilin, Kolíček, Gnusin, Komínek, Procházka, Keszi, Gevorkian, Urban, Mašek, Sýkora, Šimeček, Šmejc
TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Kolářík, Potěchin, Libovický, Šíma, Chládek, Rudovský – Kučera M., Kos „C“, Krpata „A“ – Urbanec, Patyk, Řepka – Náprstek, Hampl, Fortelka – Piovarči

Domácí sice začali aktivněji, poté ale začali hrozit i Buldoci. Hned ve čtvrté minutě měli k dispozici přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Další takovou možnost ale měli ve 14. minutě a to už se skóre měnilo. Ve hře 4 na 3 tečoval Šimon NÁPRSTEK střelu od modré čáry za záda brankáře – 0:1! O dvě minuty poté byl vyloučen Tomáš Libovický a vypadalo to, že se Řisuty budou muset bránit a na dvě minuty si dají od útočení pauzu. Opak ale byl pravdou. Ondřej KRPATA totiž ujel obranně, dal si puk na backhand a ukázkově překonal ležícího brankáře – 0:2! Dvou brankové vedení ale Buldokům nevydrželo dlouho. Hned po minutě snížil na rozdíl jednoho gólu Tomáš Urban a o 42 sekund později vyrovnal Ondřej Sýkora – 2:2.

Hned z úvodu druhé třetiny mohly Řisuty znovu strhnout vedení na svou stranu. Krpata z pravé strany hledal před brankou Matěje Kosa, ten ale kotouč do branky dopravit nedokázal, neboť jej minul. Protiútok domácích hráčů Šimečka se Sýkorou poté vychytal Stahl a šance byla také na druhé straně. To Michal Kučera našel nebráněného Krpatu, ten ale minul branku Bíliny. Ve 34. minutě byl vyloučen Michail Potěchin a domácí se dostali poprvé v tomto zápasu do vedení. V početní výhodě se prosadil Tomáš Urban a na jeho trefu o dvě minuty později navázal Aleksandr Ilin, který doklepl přihrávku do sítě – 4:2. Netrvalo to ale ani čtvrt minutu a rozdíl byl znovu jen o gól. Svůj první gól v sezóně totiž dal Michal KUČERA – 4:3!

V posledním dějství Řisuty znovu vedly. Nejprve se v signalizované výhodě prosadil svým druhým gólem večera Ondřej KRPATA. Poté Šimon Náprstek přihrál puk na modrou čáru, kde byl Jakub KUČERA. Ten nad ničím nerozmýšlel a dělovkou prostřelil domácího brankáře – 4:5! V 56. minutě mohl Buldoky poslat do dvou brankového vedení Josef Urbanec. Ten ale z velmi slibné pozice minul. Dvě minuty před koncem byli domácí vyloučeni a s jejich šancemi na body to vypadalo marně. Při hře bez brankáře střílel přes celé hřiště Petr Patyk, ten ale branku a fous minul. A minutu před koncem Draci velice šťastně vyrovnali. David Stahl si vyjel z branky, aby vyhodil puk. Trefil ale Jaroslava Šimečka, od kterého se kotouč odrazil, přeskočil řisutského brankáře a skončil v síti – 5:5.

V prodloužení útočili převážně domácí. Nejprve po přihrávce Jungvirta střílel Urban, ten ale šanci zahodil. Vincent Keszi ve druhé minutě se už nemýlil. Ve středním pásmu si přebral puk, najel si na levou stranu a zakončil přesně do odkrytého prostoru – 6:5.

20.10. v 22:23 |

Aktuality

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák