HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
34. KOLO // 17:00 26.1., ZS Dvůr Králové n.L.

Po třech týdnech venkovní zápas. Řisuty zajíždějí do Bíliny

Poprvé od konce měsíce září vyrazí hokejisté Řisut na venkovní led. Konkrétně tedy do Bíliny, kde rozhodně budou Drakům mít co vracet. V posledním vzájemném utkání totiž prohráli 4:8. Sobotní utkání začíná v 17:30.

Z kabiny Řisut
Do zápasů určitě nezasáhne Jiří Dostál kvůli rodinným povinnostem, Tomáš Rod kvůli práci a David Vyskočil, který je po nemoci. Naopak do sestavy se vrací Šimon NáprstekJanem Ilašenkem.

Představení soupeře
Vstup bílinských hokejistů do sezóny nebyl úplně ideální. Po deseti odehraných kolech jsou totiž na šesté příčce se ziskem sedmi bodů a skóre 36:55. Draci měli na svém kontě po šesti odehraných zápasech pouhé tři body, když dokázali porazit jen právě Řisuty. Poté ale až v prodloužení padli se silným Vrchlabím a poté porazili Kobru. Díky této výhře se také posunuli na již zmíněnou šestou pozici v tabulce druhé ligy sk. Sever.
Nejproduktivnějším hráčem seveřanů je v této sezóně zatím Jakub Procházka, který se trefil sedmkrát a na tři góly nahrál. Nejlepším asistentem týmu je Tomáš Jungvirt, ten se ještě gólově neprosadil, ale hned na sedm branek svého týmu nahrál. V brance Bíliny se vystřídali už tři brankáři. Nejúspěšnější byl Dominik Pavlát, ten totiž vychytal ze dvou zápasů jednu výhru.

Forma týmů
Řisuty v poslední době zabraly a také díky tomu jsou po osmi odehraných zápasech jeden bod od čtvrtého Děčína a na Bílinu, která je pod nimi, mají náskok čtyř bodů. Sbírání bodů Buldoků započalo přesně před pěti zápasy. To si totiž poradili doma s Klatovy, zvítězili 3:0 a odrazili se ode dna tabulky. Poté sice přišla prohra 2:3 v Děčíně, momentálně ale mají Řisuty šňůru tří výher v řadě. Postupně porazily Kobru Praha 6:3, Jablonec 5:2 a v posledním utkání také jednoho z adeptů na postup do Chance Ligy, Baník Sokolo poměrem 5:4 po nájezdech.

Bílina z posledních pěti utkání bodovala jen dvakrát. Nejprve prohrála 3:4 v Klatovech a potom také doma vysoko 3:7 s Děčínem. Poté se ale Draci vytáhli a doma proti Vrchlabí sahali po výhře, nakonec se ale museli spokojit s jedním bodem po prohře 5:6 v prodloužení. O zápas později to ale vyšlo za tři body. Bílina totiž loupila na ledě Kobry, kde zvítězila 5:4. Na tento úspěch ale navázat nedokázala a ve středu ve svém zatím posledním utkání prohrála doma se Sokolovem 2:8.

21.01. Nová posila - Vedení klubu reaguje na odchody útočníků angažováním Vincenta KESZIHO. Mladý útočník v aktuální sezóně nastupoval za Sokolov a Bílinu, ve 26 zápasech si připsal 19 bodů. Vítej v týmu!

17.01. Hampl odchází do Kralup - Po sezóně a půl končí v Řisutech útočník Ondřej Hampl.

18.12. Kalla odchází do Kralup - Po čtyřech letech mění své působiště Jiří Kalla, který bude nově nastupovat v Krajské lize za Kralupy.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák