HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Po třech týdnech venkovní zápas. Řisuty zajíždějí do Bíliny

Poprvé od konce měsíce září vyrazí hokejisté Řisut na venkovní led. Konkrétně tedy do Bíliny, kde rozhodně budou Drakům mít co vracet. V posledním vzájemném utkání totiž prohráli 4:8. Sobotní utkání začíná v 17:30.

Z kabiny Řisut
Do zápasů určitě nezasáhne Jiří Dostál kvůli rodinným povinnostem, Tomáš Rod kvůli práci a David Vyskočil, který je po nemoci. Naopak do sestavy se vrací Šimon NáprstekJanem Ilašenkem.

Představení soupeře
Vstup bílinských hokejistů do sezóny nebyl úplně ideální. Po deseti odehraných kolech jsou totiž na šesté příčce se ziskem sedmi bodů a skóre 36:55. Draci měli na svém kontě po šesti odehraných zápasech pouhé tři body, když dokázali porazit jen právě Řisuty. Poté ale až v prodloužení padli se silným Vrchlabím a poté porazili Kobru. Díky této výhře se také posunuli na již zmíněnou šestou pozici v tabulce druhé ligy sk. Sever.
Nejproduktivnějším hráčem seveřanů je v této sezóně zatím Jakub Procházka, který se trefil sedmkrát a na tři góly nahrál. Nejlepším asistentem týmu je Tomáš Jungvirt, ten se ještě gólově neprosadil, ale hned na sedm branek svého týmu nahrál. V brance Bíliny se vystřídali už tři brankáři. Nejúspěšnější byl Dominik Pavlát, ten totiž vychytal ze dvou zápasů jednu výhru.

Forma týmů
Řisuty v poslední době zabraly a také díky tomu jsou po osmi odehraných zápasech jeden bod od čtvrtého Děčína a na Bílinu, která je pod nimi, mají náskok čtyř bodů. Sbírání bodů Buldoků započalo přesně před pěti zápasy. To si totiž poradili doma s Klatovy, zvítězili 3:0 a odrazili se ode dna tabulky. Poté sice přišla prohra 2:3 v Děčíně, momentálně ale mají Řisuty šňůru tří výher v řadě. Postupně porazily Kobru Praha 6:3, Jablonec 5:2 a v posledním utkání také jednoho z adeptů na postup do Chance Ligy, Baník Sokolo poměrem 5:4 po nájezdech.

Bílina z posledních pěti utkání bodovala jen dvakrát. Nejprve prohrála 3:4 v Klatovech a potom také doma vysoko 3:7 s Děčínem. Poté se ale Draci vytáhli a doma proti Vrchlabí sahali po výhře, nakonec se ale museli spokojit s jedním bodem po prohře 5:6 v prodloužení. O zápas později to ale vyšlo za tři body. Bílina totiž loupila na ledě Kobry, kde zvítězila 5:4. Na tento úspěch ale navázat nedokázala a ve středu ve svém zatím posledním utkání prohrála doma se Sokolovem 2:8.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák