HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Buldoci pokračují ve skvělé formě, schytal to i Baník!

Po špatném vstupu do sezóny jsou Buldoci v optimální formě. Před zápasem se Sokolovem vyhráli poslední tři zápasy ze čtyř zápasů a tuto bilanci ještě vylepšili. Na domácím ledě totiž zdolali po bojovném výkonu dva body po výhře v prodloužení.

TJ HC Řisuty – HC Baník Sokolov 5:4(SN) (1:1, 2:1, 1:2 – 0:0)
: 11. Fortelka (Hampl, Kučera J.), 27. Hampl (Šíma, Fortelka), 30. Rod (Dostál, Krpata), 50. Hampl (Chládek, Patyk), rozh. náj. Dostál – 7. Trapl, 28. Vracovský (Rohan, Švec), 52. Rohan (Přindiš, Vracovský), 53. Vracovský Rozhodčí: Škrobák – Gabriel, Zmeškal Vyloučení: 5:9 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 90

TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Libovický, Chládek, Potěchin, Dostál, Šíma – Vyskočil, Kos „C“, Krpata „A“ – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Kalla, Hampl, Fortelka – Kučera M., Řepka
HC Baník Sokolov: Hruška P. – Vodička, Tomeček, Rulík, Michálek, Přindiš „A“, Šik „A“ – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hotěk, Hruška D., Švec, Vrána, Rohan „C“

Hosté měli v dnešním utkání problémy s nedisciplino­vaností. V průběhu utkání byli totiž hned devětkrát vyloučení. Poprvé už na konci třetí minuty, To se ale ubránili. Po sedmi minutách zápasu se poprvé měnilo skóre. Martin Trapl využil chyby domácích ve středním pásmu, najel si před brankáře a prostřelil ho – 0:1. Buldoci se ale nevzdali a po čtyřech minutách srovnali. Ondřej Hampl z pravé strany našel Michala FORTELKU, jehož střela z prvního dotyku zapadla k levé tyčce – 1:1! Zanedlouho mohl hosty znovu do vedení poslat Petr Přindiš, ten ale nevyzrál na skvělého Stahla.

Po necelé čtvrtině prostřední části hry se dostal do velké šance Jiří Kalla, který jel na brankáře, Petr Hruška ho ale vychytal. Domácí se ale přece jen do vedení dostali. Michal Šíma v přesilové hře napřáhl ke střele od modré čáry a po teči Ondřeje HAMPLA musel brankář lovit puk ze sítě – 2:1! To na světelné tabuli svítil čas 26:18. O minutu a půl později ale bylo skóre znovu nerozhodné. Rychlý protiútok Baníku totiž zakončila nová akvizice západočechů, Tomáš Vracovský – 2:2. I na tuto trefu ale Řisuty našly odpověď. Po druhém provinění kvůli příliš mnoho hráčům na ledě hrály totiž přesilovou hru. V té od modré nahodil puk na branku Jiří Dostál a do sítě ho nasměroval Tomáš ROD – 3:2! V přesilové hře se mohli prosadit také hosté, David Hruška ale ze slibné pozice přestřelil. Po skončení svého trestu zůstal na ledě Michail Potěchin a dostal se do samostatného úniku. Ten řešil backhandovou střelou k levé tyči, Petr Hruška vyrazil vyrážečkou.

V polovině poslední třetiny zápasu se Buldoci dostali do velice slibného vedení o dvě branky. Po střele Chládka od modré znovu tečoval kotouč do sítě Ondřej HAMPL. Sokolov ale nepoložil zbraně a během dvou minut vyrovnal. Nejprve se prosadil po přesné teči pod břevno kapitán Tomáš Rohan, o minutu později přidal druhý zásah Tomáš Vracovský – 4:4. Domácí měli na závěr třetiny k dispozici dokonce dvojnásobnou přesilovou hru, tu ale využít nedokázali. Stejně tak hosté, kteří vyloučení Urbance nedokázali potrestat.

V prodloužení byli nejvíce na puku hosté, to ale jen do té doby, než byl vyloučen Adam Rulík. To se domácí snažili o vstřelení rozhodující branky, obrana Sokolova ale zapracovala dobře, a tak se šlo do nájezdů. V těch se Řisuty ujaly vedení 2:0 po prvních dvou sériích díky Petru Patykovi a Matěji Kosovi. Hosté vyrovnali zásluhou Martina Čurdy a Davida Hrušky sice dokázali znovu vyrovnat, bod navíc pro Řisuty ale zařídil přesnou trefou navrátilec do sestavy, Jiří DOSTÁL – 5:4!

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák