HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Petr Patyk: Tři body jsou doma!

Ve středečním utkání Řisuty porazily Kobru 6:3. Hlavním mužem zápasu byl Petr PATYK, který nejen, že vstřelil první gól v sezóně, ale rovnou také hattrick. „Když dáte hattrick, je to parádní pocit. O to lepší, když se vyhraje,“ řekl dvacetiletý centr.

Buldoci si tedy připsali další tři body do tabulky, které je vyšvihly na páté místo v tabulce před Bílinu a právě před Kobru Praha. „Tři body jsou doma! Byla to důležitá výhra, díky které jsme stále na dostřel týmům na vyšších pozicích,“ dodal rodák z Ústí nad Labem, který za Řisuty nastupoval již vloni. To si za dvanáct zápasů připsal 11 bodů. Letos má za šest utkání body čtyři.

Patyk proseděl první výhru v sezóně proti Klatovům jen na lavičce jako náhradní útočník, už do sobotního zápasu v Děčíně ale nastoupil ve druhé formaci po boku Tomáše Roda a Josefa Urbance. A ve středu to byla právě druhá lajna, která se podílela hned na čtyřech brankách Buldoků. „Hrát s takovými hráči je lahůdka. Je dost, co si od nich můžu vzít a jsem jen rád, že mohu právě já mít dvě taková křídla, jako jsou oni!“

Řisuty sice vedly po polovině poslední třetiny 6:1, poté ale ubraly a hosté ucítili naději, dokázali se ale dostat jen na rozdíl tří branek. „Nemyslím si, že nám došly síly, spíše jsme si mysleli, že už je po zápase. Nedodržovali jsme systém, takhle to nejde. Naštěstí jsme měli dost velký náskok,“ dodal Patyk.

Patyka a spol. budete moci vidět znovu v akci tuto sobotu, 6. 10., na zimním stadionu ve Slaném. V dalším domácím utkání totiž Řisuty přivítají od 17:00 prvního protivníka ze skupiny Střed, Jablonec nad Nisou.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák