HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Po velkém boji prohra v Děčíně

S cílem navázat na středeční výhru s Klatovy jeli Buldoci do severočeského Děčína, kde se utkali s místními Medvědy. Rychle se sice dostali do vedení, domácí celek ale dokázal zvrátit nepříznivý stav a tři body tedy zůstaly v Děčíně.

HC Děčín – TJ HC Řisuty 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
: 12. Sýkora (Krliš), 47. Krliš (Volráb), 52. Navarra (Kaltenböck, Volke) – 2. Rod (Urbanec, Patyk), 6. Vyskočil (Kolářík, Kos)
Rozhodčí: Jaroš – Toman, Goltsch Vyloučení: 4:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 357

HC Děčín: Volke – Hříbal, Heš, Kaltenböck (A), Loukota, Vaněk, Zdvořáček, Balcar – Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb ©, Bárdoš, Krliš, Faigl, Petráš, Kordule, Sýkora, Navarra
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Kučera J., Kolářík, Chládek, Potěchin, Rudovský, Šíma, Novák – Piovarči, Kos ©, Vyskočil – Urbanec, Patyk, Rod (A) – Náprstek, Hampl, Fortelka – Kučera M.

V posledních zápasech Buldoci v začátcích převážně branky dokázali, tentokrát se ale rychle dostali do dvoubrankového vedení. Už po minutě a půl se Řisuty natlačily před branku soupeře a k odraženému puku se jako první dostal Tomáš ROD, který jej dostal za brankáře Volkeho – 0:1!. Minutu poté sice byl vyloučen Matěj Kos, v oslabení se ale Buldoci ubránili. Po pěti minutách hry to bylo už dva góly. Václav Kolářík zavezl puk do třetiny hostů, přihrál na pravou stranu Davidu VYSKOČILOVI, jehož střela byla přesná – 0:2! V početní nevýhodě po trestu Fortelky poté zasahoval Jan Ilašenko, když lapačkou zneškodnil střelu Zajana. Na další akci domácích ale už byl krátký. Sám Ilašenko chybně rozehrál a Medvědi se dostali do útočného pásma a po kombinaci u branky zakončoval přesně do pravého horního rohu Ondřej Sýkora – 1:2. Řisutského brankáře ale chyba nepoložila, ba naopak, po zbytek zápasu byl téměř bezchybný. V rychlém sledu totiž vychytal únik Korduleho a nebezpečnou střelu od modré. V přesilové hře v 18. minutě zápasu pálil Václav Kolářík, Volke byl ale pozorný.

Po třech minutách druhého dějství měli Buldoci přesilovku, v té se ale do velké šance nedostali. Naopak domácí Krliš se Zajanem se dostali do úniku, druhý jmenovaný ale po pasu Krliše branku minul. Další početní výhodu měly Řisuty na přelomu poloviny zápasu, ale i tentokrát měli šanci Děčínští. Ránu Zajana znovu kryl Ilašenko. Chvíli po skončení trestu Sýkory se Medvědi dostali do dvou šancí rychle za sebou, ale Ilašenko se nedal a stále držel svůj tým nad vodou. V čase 37:42 zůstal po srážce se soupeřem u mantinelu ležet na zemi Jakub Kučera, kterému musel z hrací plochy pomoci bratr Michal. Jakub utrpěl lehký otřes mozku a ze zápasu musel odstoupit.

Z kraje třetí třetiny byl vyloučen Kolářík, jako ostatní přesilové hry v tomto zápase ale z přesilovky domácí neudeřili. Tak se stalo až v čase 46:35, když se kotouč dostal k Václavu Krlišovi, jenž vystřelil a trefil se přesně do vinglu hostující branky – 2:2. Vedení na stranu Děčína mohl ztrhnout o dvě minuty později Štěpán Kuchynka, ten ale trefil jen břevno. Po vyloučení Matěje Kosa zůstala sice přesilovka Medvědů nevyužita, kapitán Řisut ale ani nestačil vystřídat a domácí vedli. Roman Navarra dostal přihrávku, objel branku a dokázal najít mezeru mezi Ilašenkem a tyčkou – 3:2. Pár minut před koncem byl poslán za katr Zdeněk Petráš a v následné přesilovce byli hosté blízko vyrovnání, Volke ale střelu od modré uklidil do lapačky. V posledních desítkách sekund Děčín nepouštěl Řisuty z obranného pásma, ty tedy nemohly sáhnout po powerplay. Utkání tedy končilo 3:2 pro HC Děčín.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák