TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

K dalšímu utkání Řisuty míří do Děčína

K pátému utkání letošního ročníku druhé ligy míří hokejisté Řisut do Děčína, kde se utkají s místním HC. Do zápasu jdou po první výhře v sezóně, jestli se jim to povede se dozvíme v sobotu ve večerních hodinách, utkání začíná v 18:00.

Z kabiny Řisut
Oproti poslednímu zápasu jsou v týmu lehké změny. Místo Jiřího Kally nastoupí David Vyskočil a v brance nastoupí Jan Ilašenko. Poté také došlo k upravením útočných formací, například do prvního útoku se dostal Milan Piovarči.

Představení soupeře
V minulé sezóně Děčín překvapil a od prvních kol se řadil do nejlepších celků skupiny. Hrál dobrý hokej, který přinášel výsledky. Letos se už ale severočechům tolik nedaří. Po čtyřech odehraných zápasech mají Medvědi na svém kontě, stejně jako Řisuty, tři body. Po minulé sezóně ukončila sezónu opora Děčína, Jaroslav Hašek.
Nejvíce bodů v týmu nasbíral Roman Navarra, kmenový hráč Ústí nad Labem, který v uplynulém ročníku Chance ligy nastoupil k 33 zápasům. Letos si zatím připsal dva góly a čtyři asistence. Na druhém místě v bodování Děčína jsou dva hráči, Daniel Volráb a Pavel Kordule. Oba mají na svém kontě jednu branku a tři gólové přihrávky.

Forma týmů
Řisuty nevstoupily do sezóny ideálně a třikrát vřadě prohrály, přičemž inkasovaly hned 26 branek. Nejdříve podlehly Sokolovu 3:7, Bílině 4:8 a MOSTECKÝM LVŮM 4:11. V posledním kole ale zabraly a po povedeném výkonu si připsaly tři body. Na domácím ledě přehrály Klatovy poměrem 3:0.

Děčín, jak již bylo zmíněno, také nevstoupil do soutěžních zápasů ideálně. Nejprve prohrál doma s nováčkem soutěže, s týmem MOSTEČTÍ LVI prohrál 4:9. Následoval výjezd do Klatov, který také neskončil dobře po prohře 2:4. Poté ale přijela na sever Čech Kobra Praha, která na Medvědy nestačila, severočeši zvítězili 7:4. V posledním utkání Děčín jel na půdu vedoucího týmu tabulky do Sokolova, kde prohrál 0:5.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák