IHC Králové Písek VS. TJ HC Řisuty
16. KOLO // 18:00 25.11., ZS Písek

Michal Fortelka po výhře s Klatovy

Ve středečním utkání vstřelil Michal Fortelka (na snímku uprostřed) rozhodující gól zápasu. 23letý útočník ve 28. minutě po levém křídle vjel do třetiny a zakončil přesně, čímž zařídil vítězný gól. Co měl na mysli po výhře 3:0 nad Klatovy?

Porazili jste Klatovy a poprvé v sezóně jste vyhráli. Jak velká to je úleva?
Úleva to byla obrovská. Sice je to začátek sezóny, ale mít po 4. zápase 0 bodů by nebylo pro tým vůbec ideální. Těžko bychom se dostávali ze dna tabulky, ale naštěstí jsme se probrali a ukázali, že se dá hrát s každým.

Co jste změnili oproti minulým zápasům?
V první řadě určitě chci zmínit Stahlíka (David Stahl, pozn. red.) v bráně! Včera nás neskutečně podržel a mohli jsme se na něj naprosto spolehnout.
My jsme se už od minulé středy, kdy jsme po tragickém výkonu prohráli s Bílinou doma 4:8, scházeli s trenérem dříve a řekli jsme si pár věcí ohledně naší hry. A je vidět, že když se chce, tak to jde.

V posledních zápasech jste často dostávali góli ze začátku třetin, je to něco, na čem jste zapracovali?
Jak říkám, už týden se v kabině bavíme o tom co musíme hrát. Nesmíme myslet na to, že začne třetina a my hned ujedeme a dáme 3 góly. V posledních zápasech jsme to byli právě my, kteří hned ty góly dostali. S Klatovy jsme šli do zápasu, každé třetiny, s tím, abychom ty góly nedostali. K tomu nám, ale pomohl už již zmiňovaný Stahl v bráně.

Dal si svůj první gól v sezóně, ulevilo se ti?
Už bylo na čase. Jsem ale hlavně rád, že jsme vyhráli. A to, že mi to tam padlo už je jen takový bonus.

V sobotu hrajete v Děčíně, který taky má jen tři body. S čím tam pojedete?
Určitě tam pojedeme pro body. Jen musíme navázat na zápas s Klatovy, to znamená soustředit se na obranu. Děčín je velmi nepříjemný soupeř s plno zkušenými hráci. Musíme hrát chytře a počkat si na jejich chyby.

9.10. David Vyskočil - Z osobních důvodů končí v týmu Řisut po čtyřech letech útočník David Vyskočil.

15.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání v Bílině má nový termín. Na severu Čech se bude hrát 9. 9. od 18:00.

10.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve středu 12. 8. na půdě Bíliny se ruší.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák