HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Michal Fortelka po výhře s Klatovy

Ve středečním utkání vstřelil Michal Fortelka (na snímku uprostřed) rozhodující gól zápasu. 23letý útočník ve 28. minutě po levém křídle vjel do třetiny a zakončil přesně, čímž zařídil vítězný gól. Co měl na mysli po výhře 3:0 nad Klatovy?

Porazili jste Klatovy a poprvé v sezóně jste vyhráli. Jak velká to je úleva?
Úleva to byla obrovská. Sice je to začátek sezóny, ale mít po 4. zápase 0 bodů by nebylo pro tým vůbec ideální. Těžko bychom se dostávali ze dna tabulky, ale naštěstí jsme se probrali a ukázali, že se dá hrát s každým.

Co jste změnili oproti minulým zápasům?
V první řadě určitě chci zmínit Stahlíka (David Stahl, pozn. red.) v bráně! Včera nás neskutečně podržel a mohli jsme se na něj naprosto spolehnout.
My jsme se už od minulé středy, kdy jsme po tragickém výkonu prohráli s Bílinou doma 4:8, scházeli s trenérem dříve a řekli jsme si pár věcí ohledně naší hry. A je vidět, že když se chce, tak to jde.

V posledních zápasech jste často dostávali góli ze začátku třetin, je to něco, na čem jste zapracovali?
Jak říkám, už týden se v kabině bavíme o tom co musíme hrát. Nesmíme myslet na to, že začne třetina a my hned ujedeme a dáme 3 góly. V posledních zápasech jsme to byli právě my, kteří hned ty góly dostali. S Klatovy jsme šli do zápasu, každé třetiny, s tím, abychom ty góly nedostali. K tomu nám, ale pomohl už již zmiňovaný Stahl v bráně.

Dal si svůj první gól v sezóně, ulevilo se ti?
Už bylo na čase. Jsem ale hlavně rád, že jsme vyhráli. A to, že mi to tam padlo už je jen takový bonus.

V sobotu hrajete v Děčíně, který taky má jen tři body. S čím tam pojedete?
Určitě tam pojedeme pro body. Jen musíme navázat na zápas s Klatovy, to znamená soustředit se na obranu. Děčín je velmi nepříjemný soupeř s plno zkušenými hráci. Musíme hrát chytře a počkat si na jejich chyby.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák