HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Michal Fortelka po výhře s Klatovy

Ve středečním utkání vstřelil Michal Fortelka (na snímku uprostřed) rozhodující gól zápasu. 23letý útočník ve 28. minutě po levém křídle vjel do třetiny a zakončil přesně, čímž zařídil vítězný gól. Co měl na mysli po výhře 3:0 nad Klatovy?

Porazili jste Klatovy a poprvé v sezóně jste vyhráli. Jak velká to je úleva?
Úleva to byla obrovská. Sice je to začátek sezóny, ale mít po 4. zápase 0 bodů by nebylo pro tým vůbec ideální. Těžko bychom se dostávali ze dna tabulky, ale naštěstí jsme se probrali a ukázali, že se dá hrát s každým.

Co jste změnili oproti minulým zápasům?
V první řadě určitě chci zmínit Stahlíka (David Stahl, pozn. red.) v bráně! Včera nás neskutečně podržel a mohli jsme se na něj naprosto spolehnout.
My jsme se už od minulé středy, kdy jsme po tragickém výkonu prohráli s Bílinou doma 4:8, scházeli s trenérem dříve a řekli jsme si pár věcí ohledně naší hry. A je vidět, že když se chce, tak to jde.

V posledních zápasech jste často dostávali góli ze začátku třetin, je to něco, na čem jste zapracovali?
Jak říkám, už týden se v kabině bavíme o tom co musíme hrát. Nesmíme myslet na to, že začne třetina a my hned ujedeme a dáme 3 góly. V posledních zápasech jsme to byli právě my, kteří hned ty góly dostali. S Klatovy jsme šli do zápasu, každé třetiny, s tím, abychom ty góly nedostali. K tomu nám, ale pomohl už již zmiňovaný Stahl v bráně.

Dal si svůj první gól v sezóně, ulevilo se ti?
Už bylo na čase. Jsem ale hlavně rád, že jsme vyhráli. A to, že mi to tam padlo už je jen takový bonus.

V sobotu hrajete v Děčíně, který taky má jen tři body. S čím tam pojedete?
Určitě tam pojedeme pro body. Jen musíme navázat na zápas s Klatovy, to znamená soustředit se na obranu. Děčín je velmi nepříjemný soupeř s plno zkušenými hráci. Musíme hrát chytře a počkat si na jejich chyby.

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. China Golden Dragon - Řisuty 14:30
středa 21.8. Řisuty - Draci Bílina 19:00
pátek 23.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
pátek 30.8. Řisuty - Kobra Praha 19:00
čtvrtek 5.9. Draci Bílina - Řisuty 18:00

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák