TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Michal Fortelka po výhře s Klatovy

Ve středečním utkání vstřelil Michal Fortelka (na snímku uprostřed) rozhodující gól zápasu. 23letý útočník ve 28. minutě po levém křídle vjel do třetiny a zakončil přesně, čímž zařídil vítězný gól. Co měl na mysli po výhře 3:0 nad Klatovy?

Porazili jste Klatovy a poprvé v sezóně jste vyhráli. Jak velká to je úleva?
Úleva to byla obrovská. Sice je to začátek sezóny, ale mít po 4. zápase 0 bodů by nebylo pro tým vůbec ideální. Těžko bychom se dostávali ze dna tabulky, ale naštěstí jsme se probrali a ukázali, že se dá hrát s každým.

Co jste změnili oproti minulým zápasům?
V první řadě určitě chci zmínit Stahlíka (David Stahl, pozn. red.) v bráně! Včera nás neskutečně podržel a mohli jsme se na něj naprosto spolehnout.
My jsme se už od minulé středy, kdy jsme po tragickém výkonu prohráli s Bílinou doma 4:8, scházeli s trenérem dříve a řekli jsme si pár věcí ohledně naší hry. A je vidět, že když se chce, tak to jde.

V posledních zápasech jste často dostávali góli ze začátku třetin, je to něco, na čem jste zapracovali?
Jak říkám, už týden se v kabině bavíme o tom co musíme hrát. Nesmíme myslet na to, že začne třetina a my hned ujedeme a dáme 3 góly. V posledních zápasech jsme to byli právě my, kteří hned ty góly dostali. S Klatovy jsme šli do zápasu, každé třetiny, s tím, abychom ty góly nedostali. K tomu nám, ale pomohl už již zmiňovaný Stahl v bráně.

Dal si svůj první gól v sezóně, ulevilo se ti?
Už bylo na čase. Jsem ale hlavně rád, že jsme vyhráli. A to, že mi to tam padlo už je jen takový bonus.

V sobotu hrajete v Děčíně, který taky má jen tři body. S čím tam pojedete?
Určitě tam pojedeme pro body. Jen musíme navázat na zápas s Klatovy, to znamená soustředit se na obranu. Děčín je velmi nepříjemný soupeř s plno zkušenými hráci. Musíme hrát chytře a počkat si na jejich chyby.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák