HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Řisuty poprvé ve druhé lize zvítězily, schytaly to Klatovy

Po třech prohrách v druhé lize vřadě chtěli hokejisté Řisut poprvé bodovat. Věděli, že to nebude nic jednoduchého, přijely totiž v té době třetí Klatovy. Buldoci se jich ale nezalekli, podali bojovný týmový výkon a s přispěním skvělého brankáře Davida Stahla mají první tři body.

TJ HC Řisuty – SHC Klatovy 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
: 28. Fortelka (Náprstek, Šíma), 54. Krpata (Kalla, Dostál), 60. Rod (Urbanec)
Rozhodčí: Škrobák – Gabriel, Zmeškal Vyloučení: 5:3 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 95

TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Kolářík, Chládek, Potěchin, Dostál, Šíma, Novák, Rudovský – Urbanec, Kos ©, Rod (A) – M. Kučera, Kalla, Krpata (A) – Náprstek, Hampl, Fortelka – Patyk, Piovarči
SHC Klatovy: Kolář – Houdek, Slavík ©, Slyšel, Šiller, Staněk, Leština – Vlček, Matiášek, Roubal (A), Tulačka (A), Reitspies, Hanzlík, Markov, Uhlík, Vracovský, Křišťál, Vavřička

Zápas začal ve stylu nahoru, dolů a Řisuty si mohly hned ze začátku zápasu trošku oddychnout. Oproti dvěma posledním zápasům s Bílinou a Mostem, kdy dostali gól v první minutě, totiž gól nedostaly. Naopak ho mohly dát, Michal Kučera vyslal do úniku Jiřího Kallu, který ale tváří v tvář proti brankáři Kolářovi selhal. Na přelomu poloviny první třetiny měli Buldoci k dispozici přesilovou hru poté, co byl vyloučen hostující brankář, výhodu ale nezužitkovali. Ve zbytku třetiny měly Klatovy jasné příležitosti ke skórování. Nejdříve ve 13. minutě se dostal k puku před téměř prázdnou brankou Vracovský, brankář Stahl ale předvedl skvělý zákrok a zneškodnil pokus. V čase 15:11 fauloval Jakub Kučera soupeře v úniku a jelo se trestné střílení. Richard Kristl si najel na pravou stranu a zkoušel přehodit beton Stahla, neúspěšně, brankář Řisut zasáhl.

Ve druhé třetině už měly lehce navrch Řisuty. Po necelých dvou minutách si přihrávku Michala Kučery perfektně zpracoval kotouč Ondřej Krpata, z blízkosti branky ale poté nemířil přesně. Ve 25. minutě skončil puk po souhře Hampla s Náprstkem pouze před brankovou čárou svatyně Koláře. Následovalo vyloučení Kristla a v této přesilovce se Buldoci dostali do vedení, rozhodčí ale gól neuznali. Bylo totiž signalizované vyloučení a předtím, než Krpata dopravil puk do branky, hrál obránce. To ale naštěstí Řisuty vůbec mrzet nemuselo. Vracovský totiž usedl na trestnou lavici a po necelé minutě šli domácí do vedení. Michal FORTELKA rozehrál akci od vlastní branky a byl také na jejím konci, když vjel do pásma na levém křídle a zakončil přesně na zadní tyč – 1:0! Po minutě mohly Klatovy vyrovnat, znovu ale byl vidět David Stahl. Tulačka našel před brankou spoluhráče, domácí brankář se ale roztáhl přes celou šířku branky a zamezil tak hostům ve vyrovnání.

V posledním dějství se musely Řisuty bránit ve dvou oslabeních, ukázaly ale svou sílu a ke konci ještě dvakrát pojistily své vítězství. Nejdříve ale musel znovu zasahovat dnes famózní David Stahl a z následného protiútoku Buldoci skóre navýšili. Jiří Kalla zavezl puk do třetiny a přenechal ho spoluhráči, který si najížděl na pravou stranu. Tím hráčem byl Ondřej KRPATA, ten nad ničím moc nerozmýšlel a vystřelil a brankáři Kolářovi puk smolně propadl, 2:0! Třetí gól mohl přidat právě Krpata, ten ale po další souhře s Michalem Kučerou, který se přesunul do druhé formace, brankáře střelou mezi betony neprostřelil. V posledních třech minutách Klatovy zkoušely korigovat skóre hrou bez brankáře, to se ale nakonec ukázalo jako snažení marné. Minutu před koncem se puku zmocnil Josef Urbanec, který našel Tomáše RODA, jehož dělovka zapadla od břevna do prázdné branky – 3:0!

Řisuty si tedy připsaly první tři body a po třech prohrách vřadě vítězí. Hosté naopak prohráli podruhé vřadě, navíc i po zápase v Sokolově ani Buldokům nedokázali dát gól. Příští zápas čeká svěřence Martina Procházky v sobotu 29. 9., kdy zajíždějí na led Děčína.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák