TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Řisuty poprvé ve druhé lize zvítězily, schytaly to Klatovy

Po třech prohrách v druhé lize vřadě chtěli hokejisté Řisut poprvé bodovat. Věděli, že to nebude nic jednoduchého, přijely totiž v té době třetí Klatovy. Buldoci se jich ale nezalekli, podali bojovný týmový výkon a s přispěním skvělého brankáře Davida Stahla mají první tři body.

TJ HC Řisuty – SHC Klatovy 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
: 28. Fortelka (Náprstek, Šíma), 54. Krpata (Kalla, Dostál), 60. Rod (Urbanec)
Rozhodčí: Škrobák – Gabriel, Zmeškal Vyloučení: 5:3 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 95

TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Kolářík, Chládek, Potěchin, Dostál, Šíma, Novák, Rudovský – Urbanec, Kos ©, Rod (A) – M. Kučera, Kalla, Krpata (A) – Náprstek, Hampl, Fortelka – Patyk, Piovarči
SHC Klatovy: Kolář – Houdek, Slavík ©, Slyšel, Šiller, Staněk, Leština – Vlček, Matiášek, Roubal (A), Tulačka (A), Reitspies, Hanzlík, Markov, Uhlík, Vracovský, Křišťál, Vavřička

Zápas začal ve stylu nahoru, dolů a Řisuty si mohly hned ze začátku zápasu trošku oddychnout. Oproti dvěma posledním zápasům s Bílinou a Mostem, kdy dostali gól v první minutě, totiž gól nedostaly. Naopak ho mohly dát, Michal Kučera vyslal do úniku Jiřího Kallu, který ale tváří v tvář proti brankáři Kolářovi selhal. Na přelomu poloviny první třetiny měli Buldoci k dispozici přesilovou hru poté, co byl vyloučen hostující brankář, výhodu ale nezužitkovali. Ve zbytku třetiny měly Klatovy jasné příležitosti ke skórování. Nejdříve ve 13. minutě se dostal k puku před téměř prázdnou brankou Vracovský, brankář Stahl ale předvedl skvělý zákrok a zneškodnil pokus. V čase 15:11 fauloval Jakub Kučera soupeře v úniku a jelo se trestné střílení. Richard Kristl si najel na pravou stranu a zkoušel přehodit beton Stahla, neúspěšně, brankář Řisut zasáhl.

Ve druhé třetině už měly lehce navrch Řisuty. Po necelých dvou minutách si přihrávku Michala Kučery perfektně zpracoval kotouč Ondřej Krpata, z blízkosti branky ale poté nemířil přesně. Ve 25. minutě skončil puk po souhře Hampla s Náprstkem pouze před brankovou čárou svatyně Koláře. Následovalo vyloučení Kristla a v této přesilovce se Buldoci dostali do vedení, rozhodčí ale gól neuznali. Bylo totiž signalizované vyloučení a předtím, než Krpata dopravil puk do branky, hrál obránce. To ale naštěstí Řisuty vůbec mrzet nemuselo. Vracovský totiž usedl na trestnou lavici a po necelé minutě šli domácí do vedení. Michal FORTELKA rozehrál akci od vlastní branky a byl také na jejím konci, když vjel do pásma na levém křídle a zakončil přesně na zadní tyč – 1:0! Po minutě mohly Klatovy vyrovnat, znovu ale byl vidět David Stahl. Tulačka našel před brankou spoluhráče, domácí brankář se ale roztáhl přes celou šířku branky a zamezil tak hostům ve vyrovnání.

V posledním dějství se musely Řisuty bránit ve dvou oslabeních, ukázaly ale svou sílu a ke konci ještě dvakrát pojistily své vítězství. Nejdříve ale musel znovu zasahovat dnes famózní David Stahl a z následného protiútoku Buldoci skóre navýšili. Jiří Kalla zavezl puk do třetiny a přenechal ho spoluhráči, který si najížděl na pravou stranu. Tím hráčem byl Ondřej KRPATA, ten nad ničím moc nerozmýšlel a vystřelil a brankáři Kolářovi puk smolně propadl, 2:0! Třetí gól mohl přidat právě Krpata, ten ale po další souhře s Michalem Kučerou, který se přesunul do druhé formace, brankáře střelou mezi betony neprostřelil. V posledních třech minutách Klatovy zkoušely korigovat skóre hrou bez brankáře, to se ale nakonec ukázalo jako snažení marné. Minutu před koncem se puku zmocnil Josef Urbanec, který našel Tomáše RODA, jehož dělovka zapadla od břevna do prázdné branky – 3:0!

Řisuty si tedy připsaly první tři body a po třech prohrách vřadě vítězí. Hosté naopak prohráli podruhé vřadě, navíc i po zápase v Sokolově ani Buldokům nedokázali dát gól. Příští zápas čeká svěřence Martina Procházky v sobotu 29. 9., kdy zajíždějí na led Děčína.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák