HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Po sezónní odmlce Řisuty vyzvou Klatovy

Před patnácti dny to byl přesně rok a půl, co se ve druhé lize utkaly týmy Řisut a Klatov. Po sezóně 2016/17 došlo k odřazení Klatov do skupiny Střed a od té doby se tyto dva celky neutkaly. První zápas od února 2017 odehrají tito dva soupeři dnes, 26. 9. 2018 od 18:00 na zimním stadionu ve Slaném.

Představení soupeře
V uplynulé sezóně se farma extraligového týmu HC Škoda Plzeň umístila na sedmé pozici po základní části, dostala se tak z předposlední postupové pozice do playoff. V následném osmifinále Klatovy nestačily SKLH Žďár nad Sázavou a sezóna jim tedy skončila už na začátku března.
Nejlepším střelcem Klatov v této sezóně je Richard Kristl, který se trefil třikrát. Nejlepšími asistenty jsou Jakub Houfek a Vojtěch Tulačka, oba tito hráči si připsali dvě gólové přihrávky. Do branky Klatov se v této sezóně zatím postavil jen Adam Beran, který ve třech zápasech inkasoval osm branek.

Forma týmů
Řisuty, i přes slušné předsezónní období vstoupily do sezóny podobně, jako v loňském ročníku. Po třech zápasech jsou totiž na dně tabulky a jako poslední tým ze své skupiny jsou bez bodu. Nejprve jeli Buldoci do Sokolova, kde prohráli s Baníkem 3:7. Poté si chtěli spravit chuť na Dracích z Bíliny, ani tentokrát to ale nevyšlo.

SHC má ve svém kádru řadu hráčů z extraligového HC Škoda Plzeň, kteří tvoří velkou část kádru. V prvních dvou zápasech sezóny Klatovy zvítězily shodně, 4:2. Nejdříve si na svém vlastním ledě poradily s Děčínem a poté vyloupily stadion Kobry Praha, kde vyhrály stejným rozdílem. V posledním kole do Klatov přijel vedoucí tým tabulky, Baník Sokolov, Který také v čele zůstal. Souboj prvního s druhým skončil 4:0 ve prospěch západočechů, kteří zvítězili 4:0. Klatovy po tomto zápase klesly na třetí příčku se ziskem šesti bodů.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák