Po sezónní odmlce Řisuty vyzvou Klatovy

Před patnácti dny to byl přesně rok a půl, co se ve druhé lize utkaly týmy Řisut a Klatov. Po sezóně 2016/17 došlo k odřazení Klatov do skupiny Střed a od té doby se tyto dva celky neutkaly. První zápas od února 2017 odehrají tito dva soupeři dnes, 26. 9. 2018 od 18:00 na zimním stadionu ve Slaném.

Představení soupeře
V uplynulé sezóně se farma extraligového týmu HC Škoda Plzeň umístila na sedmé pozici po základní části, dostala se tak z předposlední postupové pozice do playoff. V následném osmifinále Klatovy nestačily SKLH Žďár nad Sázavou a sezóna jim tedy skončila už na začátku března.
Nejlepším střelcem Klatov v této sezóně je Richard Kristl, který se trefil třikrát. Nejlepšími asistenty jsou Jakub Houfek a Vojtěch Tulačka, oba tito hráči si připsali dvě gólové přihrávky. Do branky Klatov se v této sezóně zatím postavil jen Adam Beran, který ve třech zápasech inkasoval osm branek.

Forma týmů
Řisuty, i přes slušné předsezónní období vstoupily do sezóny podobně, jako v loňském ročníku. Po třech zápasech jsou totiž na dně tabulky a jako poslední tým ze své skupiny jsou bez bodu. Nejprve jeli Buldoci do Sokolova, kde prohráli s Baníkem 3:7. Poté si chtěli spravit chuť na Dracích z Bíliny, ani tentokrát to ale nevyšlo.

SHC má ve svém kádru řadu hráčů z extraligového HC Škoda Plzeň, kteří tvoří velkou část kádru. V prvních dvou zápasech sezóny Klatovy zvítězily shodně, 4:2. Nejdříve si na svém vlastním ledě poradily s Děčínem a poté vyloupily stadion Kobry Praha, kde vyhrály stejným rozdílem. V posledním kole do Klatov přijel vedoucí tým tabulky, Baník Sokolov, Který také v čele zůstal. Souboj prvního s druhým skončil 4:0 ve prospěch západočechů, kteří zvítězili 4:0. Klatovy po tomto zápase klesly na třetí příčku se ziskem šesti bodů.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák