TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

I ve třetím utkání bez bodu

Ani ve třetím zápasu v letošním ročníku druhé ligy hokejisté Řisut nedokázali bodovat. Tentokrát prohráli na půdě týmu MOSTEČTÍ LVI 4:11, kdy dokonce prohrávali 0:7.

MOSTEČTÍ LVI – TJ HC Řisuty 11:4 (4:0, 4:2, 3:2)
: 1. Smolka (Polák), 11. Havlůj (Nedrda, Böhm), 15. Mála (Kýhos), 17. Bakrlík (Smolka), 21. Kýhos (Mála, Kuncl), 24. Mála (Polák, Kuncl), 25. Smolka (Bakrlík, Mical), 39. Mála (Polák, Kuncl), 43. Kuncl (Nedrda), 54. Urbánek (Nedrda, Böhm), 60. Kýhos (Nedrda) – 32. Hampl (Dostál), 40. Urbanec (Kos), 52. Chládek (Krpata), 58. Kolářík (Kos)

MOSTEČTÍ LVI: Hanuljak – Urbánek, Polák, Havlůj ©, Fučík, Plichta, Kuncl – T. Přeučil (A), Hrdlička, Bakrlík, Kýhos, Böhm, Smolka, V. Nedrda, Mical, Čmolík, Mála
TJ HC Řisuty: Stahl, od 24. min. Ilašenko – Rudovský, Kolářík, Dostál, Potěchin, Chládek, Šíma, Novák, Kučera J. – Kos ©, Patyk, Urbanec, Krpata (A), Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, Kučera M., Kalla

V minulém utkání s Bílinou Řisuty dostaly gól už v první minutě a to samé se stalo i nyní. Trvalo to 56 sekund a Lvi vedli 1:0 díky trefě Pavla Smolky. Právě Smolka mohl o tři minuty později zvýšit skóre, branku Stahla ale o kousek minul. V čase 6:48 byl brankářem Hanuljakem podražen v úniku Milan Piovarči a Josef Urbanec poté jel samostatný nájezd, který namířil na pravou stranu, brankář puk schoval do lapačky. S góly se roztrhl pytel po polovině první třetiny. V jedenácté minutě se po vyloučení Rudovského v přesilové hře trefil Aleš Havlůj. další vyloučení přišlo o čtyři minuty později, i tentokrát domácí dokázali početní výhodu využít, trefil se František Mála. No a čtvrtý gól MOSTECKÝCH LVŮ vstřelil čtyři minuty před sirénou František Bakrlík.

Řisuty tedy podruhé v řadě inkasovaly v první třetině čtyři góly a tím to bohužel nekončilo. Neuběhlo ani 15 sekund a domácí znovu zvýšili skóre, na 5:0 dával Vladimír Kýhos. Následovala dvě vyloučení Buldoků a to druhé, kdy byl za katr poslán Michal Fortelka, domácí tým využil. Svůj druhý gól v utkání vsítil František Mála. Po tomto gólu bylo navíc střídání brankářů, Davida Stahla nahradil v brance Jan Ilašenko. Ten se ale ani nestačil rozkoukat a 36 sekundách, co byl v brance, také lovil ze sítě puk. Druhý gól v zápasu vstřelil také Pavel Smolka. Následovala sedmiminutová pasáž bez gólu, kterou ukončili prvním gólem v zápasu Řisuty. Jiří Dostál ve středním pásmu vypíchl puk, kterého se zmocnil Ondřej HAMPL. Ten se dostal přes obránce a zakončil přesně. Tři minuty před koncem druhé třetiny mohli Buldoci znovu snížit, v přečíslení ale Krpata volil střelu, se kterou si poradil Hanuljak. Poté zafungovalo staré dobré pravidlo nedáš, dostaneš. Hattrick si totiž na své konto připsal kanonýr František Mála. Deset sekund před koncem třetiny byl vyloučen domácí hráč a ještě před sirénou Řisuty snížily. Vyražený puk si našel Josef URBANEC a uklidil ho do sítě.

Tři minuty po začátku posledního dějství domácí celek dokázal odpovědět, Miroslav Kuncl prostřelil brankáře a zvýšil na 9:2. Po vyloučení Matěje Kosa to vypadalo, že se Řisuty budou muset bránit, opak byl ale pravdou. Buldoci ujeli domácím v oslabení a na konci rychlé akce byl David CHLÁDEK, který trefil přesně. Bohužel ale i na tento gól si Most našel odpověď. Desátý gól Lvů vsítil v čase 53:21 Štěpán Urbánek. Přesně dvě minuty před koncem se na střeleckou listinu zapsal také Václav KOLÁŘÍK, který sice korigoval na 4:10 z pohledu Řisut, ale i na tuto trefu si dnes skvělý domácí tým našel odpověď. Deset sekund před koncem poslední střelou v zápase dal svůj druhý gól Vladimír Kýhos – 11:4.

Řisuty se tak po slibné přípravě v druhé lize stále trápí, po třech zápasech jsou se skóre 11:26 na posledním místě tabulky. Další zápas je čeká ve středu 26. 9. od 18:00 na zimním stadionu ve Slaném, soupeřem jim bude SHC Klatovy.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák