HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

I ve třetím utkání bez bodu

Ani ve třetím zápasu v letošním ročníku druhé ligy hokejisté Řisut nedokázali bodovat. Tentokrát prohráli na půdě týmu MOSTEČTÍ LVI 4:11, kdy dokonce prohrávali 0:7.

MOSTEČTÍ LVI – TJ HC Řisuty 11:4 (4:0, 4:2, 3:2)
: 1. Smolka (Polák), 11. Havlůj (Nedrda, Böhm), 15. Mála (Kýhos), 17. Bakrlík (Smolka), 21. Kýhos (Mála, Kuncl), 24. Mála (Polák, Kuncl), 25. Smolka (Bakrlík, Mical), 39. Mála (Polák, Kuncl), 43. Kuncl (Nedrda), 54. Urbánek (Nedrda, Böhm), 60. Kýhos (Nedrda) – 32. Hampl (Dostál), 40. Urbanec (Kos), 52. Chládek (Krpata), 58. Kolářík (Kos)

MOSTEČTÍ LVI: Hanuljak – Urbánek, Polák, Havlůj ©, Fučík, Plichta, Kuncl – T. Přeučil (A), Hrdlička, Bakrlík, Kýhos, Böhm, Smolka, V. Nedrda, Mical, Čmolík, Mála
TJ HC Řisuty: Stahl, od 24. min. Ilašenko – Rudovský, Kolářík, Dostál, Potěchin, Chládek, Šíma, Novák, Kučera J. – Kos ©, Patyk, Urbanec, Krpata (A), Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, Kučera M., Kalla

V minulém utkání s Bílinou Řisuty dostaly gól už v první minutě a to samé se stalo i nyní. Trvalo to 56 sekund a Lvi vedli 1:0 díky trefě Pavla Smolky. Právě Smolka mohl o tři minuty později zvýšit skóre, branku Stahla ale o kousek minul. V čase 6:48 byl brankářem Hanuljakem podražen v úniku Milan Piovarči a Josef Urbanec poté jel samostatný nájezd, který namířil na pravou stranu, brankář puk schoval do lapačky. S góly se roztrhl pytel po polovině první třetiny. V jedenácté minutě se po vyloučení Rudovského v přesilové hře trefil Aleš Havlůj. další vyloučení přišlo o čtyři minuty později, i tentokrát domácí dokázali početní výhodu využít, trefil se František Mála. No a čtvrtý gól MOSTECKÝCH LVŮ vstřelil čtyři minuty před sirénou František Bakrlík.

Řisuty tedy podruhé v řadě inkasovaly v první třetině čtyři góly a tím to bohužel nekončilo. Neuběhlo ani 15 sekund a domácí znovu zvýšili skóre, na 5:0 dával Vladimír Kýhos. Následovala dvě vyloučení Buldoků a to druhé, kdy byl za katr poslán Michal Fortelka, domácí tým využil. Svůj druhý gól v utkání vsítil František Mála. Po tomto gólu bylo navíc střídání brankářů, Davida Stahla nahradil v brance Jan Ilašenko. Ten se ale ani nestačil rozkoukat a 36 sekundách, co byl v brance, také lovil ze sítě puk. Druhý gól v zápasu vstřelil také Pavel Smolka. Následovala sedmiminutová pasáž bez gólu, kterou ukončili prvním gólem v zápasu Řisuty. Jiří Dostál ve středním pásmu vypíchl puk, kterého se zmocnil Ondřej HAMPL. Ten se dostal přes obránce a zakončil přesně. Tři minuty před koncem druhé třetiny mohli Buldoci znovu snížit, v přečíslení ale Krpata volil střelu, se kterou si poradil Hanuljak. Poté zafungovalo staré dobré pravidlo nedáš, dostaneš. Hattrick si totiž na své konto připsal kanonýr František Mála. Deset sekund před koncem třetiny byl vyloučen domácí hráč a ještě před sirénou Řisuty snížily. Vyražený puk si našel Josef URBANEC a uklidil ho do sítě.

Tři minuty po začátku posledního dějství domácí celek dokázal odpovědět, Miroslav Kuncl prostřelil brankáře a zvýšil na 9:2. Po vyloučení Matěje Kosa to vypadalo, že se Řisuty budou muset bránit, opak byl ale pravdou. Buldoci ujeli domácím v oslabení a na konci rychlé akce byl David CHLÁDEK, který trefil přesně. Bohužel ale i na tento gól si Most našel odpověď. Desátý gól Lvů vsítil v čase 53:21 Štěpán Urbánek. Přesně dvě minuty před koncem se na střeleckou listinu zapsal také Václav KOLÁŘÍK, který sice korigoval na 4:10 z pohledu Řisut, ale i na tuto trefu si dnes skvělý domácí tým našel odpověď. Deset sekund před koncem poslední střelou v zápase dal svůj druhý gól Vladimír Kýhos – 11:4.

Řisuty se tak po slibné přípravě v druhé lize stále trápí, po třech zápasech jsou se skóre 11:26 na posledním místě tabulky. Další zápas je čeká ve středu 26. 9. od 18:00 na zimním stadionu ve Slaném, soupeřem jim bude SHC Klatovy.

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. China Golden Dragon - Řisuty 14:30
středa 21.8. Řisuty - Draci Bílina 19:00
pátek 23.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
pátek 30.8. Řisuty - Kobra Praha 19:00
čtvrtek 5.9. Draci Bílina - Řisuty 18:00

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák