TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

Poprvé proti MOSTECKÝM LVŮM

V sobotu se poprvé utkají Řisuty s týmem MOSTEČTÍ LVI. Řisuty jdou do zápasu po dvou porážkách, tým z Mostu má na svém kontě čtyři body po jedné výhře, prohře po nájezdech a prohře po třech třetinách. Dokáží Řisuty vybojovat první body v letošní sezóně? To se dozvíme dnes večer, utkání v Mostě začíná v 17:30, online přenos bude k dispozici na serveru onlajny.com.

Z kabiny Řisut
Oproti zápasu s Bílinou nastoupí Řisuty v Mostě v trochu pozměněné sestavě. Poprvé v této sezóně se představí Jiří KallaVojtěchem Novákem, ti z týmu vystrčili Michala Kučeru, respektive Václava Vebera. Je možné, že nenastoupí Tomáš Rod, který si pravděpodobně bude muset plnit pracovní povinnosti. Na včerejším tréninku byli přítomni všichni hráči, až na Tomáše Libovického, který je nemocný. Trénoval také Martin Kašák.

Představení soupeře
Tým z Mostu byl totiž založen až v roce 2017 poté, co se HC Most, který v ten rok sestoupil z WSM ligy (nyní Chance ligy), přesunul do Slaného, tam ale po půl roce odhlásil 2. ligu. MOSTEČTÍ LVI mezitím bojoval v krajské lize. Tu svou nakonec vyhrál a jelikož žádný jiný z týmů neměl zájem o postup do druhé ligy, tak postoupil. V létě výrazně posílil, nejvíce tomu „pomohla“ Bílina, ze které Lvi získali Miroslava Poláka, Miroslava Kuncla, Romana Fučíka, Lukáše Hrdličku, Vladimíra Kýhose, Milana Böhma a hlavně Františeka Málu. V týmu působí také Dominik Chabr, který má na svém kontě 19 zápasu v dresu Řisut.

Forma týmů
V prvních třech zápasech si Most nevedl špatně. V prvním kole zvítězil na ledě nepříjemného Děčína 9:4. Poté prohrál po nájezdech na domácím ledě proti Kobře Praha. No a nyní ve středu podlehl Baníku Sokolov, který to vůbec neměl lehké. Po první třetině sice vedl 4:0, hosté se ale poté zvedli a nakonec prohráli pouze o gól, 5:6.

Naopak Řisuty po celkem povedené přípravě nevstoupily do nového ročníku druhé ligy pravou nohou. V prvním zápase sice očekávaně prohrály 3:7 v Sokolově, poté ale přišel domácí výbuch s Bílinou. Poté, co stejnému soupeři o dva týdny dříve dali výprask 7:0 Buldoci na domácím ledě prohráli 4:8.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák