HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Poprvé proti MOSTECKÝM LVŮM

V sobotu se poprvé utkají Řisuty s týmem MOSTEČTÍ LVI. Řisuty jdou do zápasu po dvou porážkách, tým z Mostu má na svém kontě čtyři body po jedné výhře, prohře po nájezdech a prohře po třech třetinách. Dokáží Řisuty vybojovat první body v letošní sezóně? To se dozvíme dnes večer, utkání v Mostě začíná v 17:30, online přenos bude k dispozici na serveru onlajny.com.

Z kabiny Řisut
Oproti zápasu s Bílinou nastoupí Řisuty v Mostě v trochu pozměněné sestavě. Poprvé v této sezóně se představí Jiří KallaVojtěchem Novákem, ti z týmu vystrčili Michala Kučeru, respektive Václava Vebera. Je možné, že nenastoupí Tomáš Rod, který si pravděpodobně bude muset plnit pracovní povinnosti. Na včerejším tréninku byli přítomni všichni hráči, až na Tomáše Libovického, který je nemocný. Trénoval také Martin Kašák.

Představení soupeře
Tým z Mostu byl totiž založen až v roce 2017 poté, co se HC Most, který v ten rok sestoupil z WSM ligy (nyní Chance ligy), přesunul do Slaného, tam ale po půl roce odhlásil 2. ligu. MOSTEČTÍ LVI mezitím bojoval v krajské lize. Tu svou nakonec vyhrál a jelikož žádný jiný z týmů neměl zájem o postup do druhé ligy, tak postoupil. V létě výrazně posílil, nejvíce tomu „pomohla“ Bílina, ze které Lvi získali Miroslava Poláka, Miroslava Kuncla, Romana Fučíka, Lukáše Hrdličku, Vladimíra Kýhose, Milana Böhma a hlavně Františeka Málu. V týmu působí také Dominik Chabr, který má na svém kontě 19 zápasu v dresu Řisut.

Forma týmů
V prvních třech zápasech si Most nevedl špatně. V prvním kole zvítězil na ledě nepříjemného Děčína 9:4. Poté prohrál po nájezdech na domácím ledě proti Kobře Praha. No a nyní ve středu podlehl Baníku Sokolov, který to vůbec neměl lehké. Po první třetině sice vedl 4:0, hosté se ale poté zvedli a nakonec prohráli pouze o gól, 5:6.

Naopak Řisuty po celkem povedené přípravě nevstoupily do nového ročníku druhé ligy pravou nohou. V prvním zápase sice očekávaně prohrály 3:7 v Sokolově, poté ale přišel domácí výbuch s Bílinou. Poté, co stejnému soupeři o dva týdny dříve dali výprask 7:0 Buldoci na domácím ledě prohráli 4:8.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák