HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
11. KOLO // 17:30 20.10., ZS Bílina

Michail Potěchin: Dostat 8 gólů proti takovému soupeři, jakým Bílina je, je extrém

První domácí zápas druhé ligy hokejisté Řisut tvrdě nezvládli. Už po první třetině prohrávali 3:4, nakonec dostali od Bíliny osm gólů a po prohře 4:8 jsou stále bez bodu. Co k zápasu řekl střelec první branky, Michail Potěchin, se dozvíte v krátkém rozhovoru.

V utkání s Bílinou jste prohráli 4:8, proč jste nedokázali navázat na drtivou výhru z generálky?
V přípravě jsme Bílinu sice porazili 7:0, ale mistrák je úplně něco jiného. Měli jsme dnes jiné hráče, ale to nic nemění na tom, že jsme do zápasu vstoupili strašidelně. Čtyři góly v první třetině v prvním domácím zápase nemůžeme dostat, obzvláště proti takovému soupeři.

Rychle jste prohrávali 0:2, potom jste skóre otočit na 3:2, nakonec jste ale prohráli. Co ten zápas zlomilo?
Když jsme vedli 3:2 tak už jsem myslel, že se hra uklidní a my ještě nějaké goly přidáme a bude vystaráno. Poté ale přišla naše hrubá chyba a dostali jsme čtvrtý gól, pak jsme sice vyrovnali, ale hra dozadu byla z naší strany špatná z toho pramenily jejich góly. Ale zase, jak říkám, 8 gólů proti takovému soupeři, jakým Bílina je, je extrém.

Ty jsi se prosadil tvrdou střelou k levé tyčce, jak si se do té situace dostal?
V naší přesilovce mi to dobře nahrál Krpy (Ondřej Krpata) a já byl v dobré střelecké pozici, kde ještě náš hráč stínil před jejich gólmanem, tak už to stačilo jen trefit k tyči, kam neviděl.

Jak těžké bude vyresetovat hlavy po takovémto nevydařeném utkání?
Doufám, že na tenhle zápas co nejdříve zaponeme. Sezóna je ještě dlouhá a hlavní bude trénovat na 100%. Z toho se potom odvíjí výsledky zápasů.

Co musíte do zápasu s Mostem změnit?
Musíme zlepšit obranou hru a proměňovat šance. Věřím, že to bude jen a jen lepší.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák