HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Michail Potěchin: Dostat 8 gólů proti takovému soupeři, jakým Bílina je, je extrém

První domácí zápas druhé ligy hokejisté Řisut tvrdě nezvládli. Už po první třetině prohrávali 3:4, nakonec dostali od Bíliny osm gólů a po prohře 4:8 jsou stále bez bodu. Co k zápasu řekl střelec první branky, Michail Potěchin, se dozvíte v krátkém rozhovoru.

V utkání s Bílinou jste prohráli 4:8, proč jste nedokázali navázat na drtivou výhru z generálky?
V přípravě jsme Bílinu sice porazili 7:0, ale mistrák je úplně něco jiného. Měli jsme dnes jiné hráče, ale to nic nemění na tom, že jsme do zápasu vstoupili strašidelně. Čtyři góly v první třetině v prvním domácím zápase nemůžeme dostat, obzvláště proti takovému soupeři.

Rychle jste prohrávali 0:2, potom jste skóre otočit na 3:2, nakonec jste ale prohráli. Co ten zápas zlomilo?
Když jsme vedli 3:2 tak už jsem myslel, že se hra uklidní a my ještě nějaké goly přidáme a bude vystaráno. Poté ale přišla naše hrubá chyba a dostali jsme čtvrtý gól, pak jsme sice vyrovnali, ale hra dozadu byla z naší strany špatná z toho pramenily jejich góly. Ale zase, jak říkám, 8 gólů proti takovému soupeři, jakým Bílina je, je extrém.

Ty jsi se prosadil tvrdou střelou k levé tyčce, jak si se do té situace dostal?
V naší přesilovce mi to dobře nahrál Krpy (Ondřej Krpata) a já byl v dobré střelecké pozici, kde ještě náš hráč stínil před jejich gólmanem, tak už to stačilo jen trefit k tyči, kam neviděl.

Jak těžké bude vyresetovat hlavy po takovémto nevydařeném utkání?
Doufám, že na tenhle zápas co nejdříve zaponeme. Sezóna je ještě dlouhá a hlavní bude trénovat na 100%. Z toho se potom odvíjí výsledky zápasů.

Co musíte do zápasu s Mostem změnit?
Musíme zlepšit obranou hru a proměňovat šance. Věřím, že to bude jen a jen lepší.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák