HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 11.9., ZS Dvůr Králové

Michail Potěchin: Dostat 8 gólů proti takovému soupeři, jakým Bílina je, je extrém

První domácí zápas druhé ligy hokejisté Řisut tvrdě nezvládli. Už po první třetině prohrávali 3:4, nakonec dostali od Bíliny osm gólů a po prohře 4:8 jsou stále bez bodu. Co k zápasu řekl střelec první branky, Michail Potěchin, se dozvíte v krátkém rozhovoru.

V utkání s Bílinou jste prohráli 4:8, proč jste nedokázali navázat na drtivou výhru z generálky?
V přípravě jsme Bílinu sice porazili 7:0, ale mistrák je úplně něco jiného. Měli jsme dnes jiné hráče, ale to nic nemění na tom, že jsme do zápasu vstoupili strašidelně. Čtyři góly v první třetině v prvním domácím zápase nemůžeme dostat, obzvláště proti takovému soupeři.

Rychle jste prohrávali 0:2, potom jste skóre otočit na 3:2, nakonec jste ale prohráli. Co ten zápas zlomilo?
Když jsme vedli 3:2 tak už jsem myslel, že se hra uklidní a my ještě nějaké goly přidáme a bude vystaráno. Poté ale přišla naše hrubá chyba a dostali jsme čtvrtý gól, pak jsme sice vyrovnali, ale hra dozadu byla z naší strany špatná z toho pramenily jejich góly. Ale zase, jak říkám, 8 gólů proti takovému soupeři, jakým Bílina je, je extrém.

Ty jsi se prosadil tvrdou střelou k levé tyčce, jak si se do té situace dostal?
V naší přesilovce mi to dobře nahrál Krpy (Ondřej Krpata) a já byl v dobré střelecké pozici, kde ještě náš hráč stínil před jejich gólmanem, tak už to stačilo jen trefit k tyči, kam neviděl.

Jak těžké bude vyresetovat hlavy po takovémto nevydařeném utkání?
Doufám, že na tenhle zápas co nejdříve zaponeme. Sezóna je ještě dlouhá a hlavní bude trénovat na 100%. Z toho se potom odvíjí výsledky zápasů.

Co musíte do zápasu s Mostem změnit?
Musíme zlepšit obranou hru a proměňovat šance. Věřím, že to bude jen a jen lepší.

27.06. Připravná utkání 19/20 -
neděle 18.8. China Golden Dragon - Řisuty 14:30
středa 21.8. Řisuty - Draci Bílina 19:00
pátek 23.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
pátek 30.8. Řisuty - Kobra Praha 19:00
čtvrtek 5.9. Draci Bílina - Řisuty 18:00

28.04. Oznámení - S lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 4. 2019 navždy opustil MUDr. Pavel HOROVIČ, klubový doktor TJ HC Řisuty. Čest jeho památce.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák