HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Bílina byla nad síly Buldoků

V prvním domácím zápasu ostré sezóny se hokejisté Řisut střetli s HC Draci Bílina. Nejdříve prohrávali 0:2, poté skóre otočili na 3:2, nakonec ale soupeři, kterému v posledním vzájemném zápase dali výprask 7:0, podlehli 4:8.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina (3:4, 1:2, 0:2)
: 4. Potěchin (Krpata, Dostál), 10. Urbanec (Krpata), 12. Řepka (Potěchin, Krpata), 22. Dostál (Vyskočil) – 1. Procházka (Šimeček, Novák), 4. Baránek (TS), 14. Mašek (Šmejc, Gnusin), 16. Letiner (Komínek), 34. Mašek (Gnusin, Šmejc), 37. Šmejc (Kobes, Gnusin), 41. Urban (Procházka, Jungvirt), 44. Šimeček (Urban, Procházka)

TJ HC Řisuty: Ilašenko, od 16. min. Stahl – Kolářík, Rudovský, Potěchin, Dostál, Šíma, Chládek, Kučera J., Veber – Urbanec, Kos ©, Rod (A) – Krpata (A), Řepka, Vyskočil – Fortelka, Hampl, Náprstek – Piovarči, Patyk, Kučera M.
HC Draci Bílina: Pavlát – Vološin, Cikánek, Delmarche, Remněv, Novák, Dvořák, Jungvirt – Vošta, Gnusin (A), Komínek, Procházka (A), Leitner, Kobes, Urban ©, Mašek, Kubišta, Baránek, Havlíček, Šmejc

Domácí do utkání nevstoupili vůbec dobře, ani se nestihli rozkoukat a prohrávali. Hned po jedenácti sekundách Šimeček vybojoval kotouč a posunul ho na Jakuba Procházku, jehož následná střela skončila za Ilašenkem. Po třech minutách domácí obraně ujel Baránek, kterého zahákoval Václav Kolářík, hostující hráč tedy jel trestné střílení. Martin Baránek si počínal zkušeně a překonal tak brankáře. Dvoubrankové vedení Draků ale trvalo pouze dvacet sekund. Poté totiž po přihrávce od Ondřeje Krpaty pálil Michail POTĚCHIN jehož tvrdá přízemní střela se otřela o tyčku a zapadla do sítě. V desáté minutě bylo vyrovnáno. To se totiž k vyraženému pokusu Krpaty dostal Josef URBANEC, který se prosadil ve druhém zápasu v řadě. Buldoky dokonce o další dvě minuty později poslal Pavel ŘEPKA. Od modré totiž znovu střílel Potěchin, Řepka ale kotouč tečoval a brankář na něj nedosáhl, 3:2. To bylo ale naposledy, co Řisuty v tomto zápase vedly. Skóre totiž v čase 13:42 dorovnal Petr Mašek. Poté po pasu Potěchina jel sám na brankáře Ondřej Krpata, ten ale backhandem Pavláta v brance nepřekonal. Severočechy poté do vedení poslal Marek Leitner. Tento gól navíc znamenal střídání v bráně domácích, Jan Ilašenko neměl svůj den, toho nahradil David Stahl.

Ze začátku druhého dějství zápasu napřáhl ke střele od modré čáry Jiří DOSTÁL, jehož pokus skončil mezi betony brankáře. Tento gól se ale zároveň ukázal jako poslední domácího týmu. Minutu na to sice mohl vyrovnat Ondřej Hampl, který měl k dispozici trestné střílení, Pavláta ale neprostřelil. Neprosadil se poté ani Ondřej Krpata, který se ve vlastním oslabení dostal to brejku, který neskončil gólem. Ke konci druhé třetiny hosté prakticky rozhodli zápas. Nejdříve na jednom konci neproměnil na jednom konci jasnou gólovou šanci Šimon Náprstek, na druhé straně se potom prosadil Petr Mašek. O tři minuty později dali hosté kontroverzní gól, kdy byli na ledě v šesti, překrásná střela Filipa Šmejce do šibenice ale platila, 4:6.

Už téměř definitivně bylo rozhodnuto po třech minutách poslední periody. Po necelé minutě se prosadil Tomáš Urban, který se dostal k dorážce a překonal Stahla. V čase 43:09 vstřelil poslední gól zápasu Jaroslav Šimeček. Devět minut před koncem se ještě porval Krpata s exbuldokem Hanušem Petržílkou, oba hráči dostali 5+OK. Šanci na snížení měla potom první formace Řisut, ale kombinace, která šla po ose Urbanec – Rod – Kos, gólem neskončila.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák