TJ HC Řisuty VS. HC Vrchlabí

První domácí zápas sezóny je za dveřmi, přijede Bílina

Ve středu 19. 9. 2018 se ve třetím kole 2. ligy utkají hráči Řisut s Bílinou. Po Buldoky půjde pro první domácí zápas, ve kterém budou chtít odčinit týden starou prohru ze Sokolova. Draci odehrají již třetí utkání a také nemají na svém kontě ani bod. Tento souboj si nenechte ujít, sledovat ho můžete zítra od 18:00 na Zimním stadionu ve Slaném.

Sestava Řisut by měla být z velké části stejná, jako v zápase se Sokolovem. Znovu nenastoupí obránce Tomáš Libovický, kterého trápí nemoc a možná dojde ke změně v brankovišti.

Do zápasu jdou Buldoci po prohře v Sokolově, v sobotu totiž měli volný los. V prvním mistrovském utkání s Baníkem hráli po dvě třetiny vyrovnanou partii, v poslední části ale odpadli a inkasovali 3 góly a vraceli se tedy s prohrou 3:7. Předtím se v generálce utkali právě s HC Draci Bílina. Řisuty si s chutí zastřílely a pomocí skvělého výkonu brankáře Stahla udržely čisté konto a zvítězily 7:0. Předtím si ještě připsaly tři výhry po zápasech doma s Bílinou a Kobrou a v Letňanech, s posledními dvěma týmy si na začátku přípravy připsaly i jednu prohru.

HC Draci Bílina
Bílinští v loňské sezóně skončili na sedmé pozici, tedy předposlední, která jim zajistila postup do vyřazovací části. Tam narazili na Jablonec, se kterým se rvali statečně, nakonec ale prohráli 1:3 na zápasy.
Ještě před začátkem přípravy muselo vedení severočechů řešit problémy. Nováček ve druhé lize, tým MOSTEČTÍ LVI týmu totiž vyfoukl řadu hráčů. Patří mezi ně například Miroslav Polák, Miroslav Kuncl, Roman Fučík, Lukáš Hrdlička, Vladimír Kýhos, Milan Böhm a hlavně František Mála, který v minulé sezóně posbíral mezi základní části a playoff 61 bodů za 41 zápasů.

Do zápasy s Řisuty jde Bílina po dvou porážkách. Nejdříve prohrála v Praze na Braníku, kde se utkala s Kobrou Praha. S Pražany Draci drželi krok a ještě minutu před koncem prohrávali pouze o gól, čtyřicet sekund před koncem je ale gólem srazil Lukáš Tuma, který upravil na konečných 7:5 pro Kobru. V sobotu se snažili napravit prohru z prvního zápasu proti Baníku Sokolov, převelice těžký úkol ale splnit nedokázali. S Baníkem padli, podobně jako Řisuty, 3:8.

Vzájemné duely
V uplynulé sezóně se tito dva soupeři, i s přátelskými zápasy, utkali šestkrát. Hned pětkrát se radovala Bílina, pouze jednou triumfovali hráči Řisut. Nejprve se utkali dvakrát v přípravném období. V zápase ve Slaném vyhrála Bílina 9:7, v odvetném zápase v Bílině potom Draci zvítězili 4:3 po prodloužení. V soutěžním utkání se z prvních dvou vítězství radovali hráči Bíliny. Řisuty jim podlehly na domácím ledě 2:4 a poté 4:6 v Bílině. Pouze jeden hráč, který skóroval za Řisuty v těchto utkání, stále působí v jejich dresu. Tím hráčem je Michal Fortelka. V dalším zápase těmito týmy se odehrál v prosinci loňského roku, kdy Bílina přijela do Slaného k utkání 25. kola. V tomto zápase měli jasně navíc hráči Řisut, kteří zvítězili 7:2. Dvakrát se trefil Vyskočil, jednu trefu přidal i Ondřej Krpata. No a prozatím poslední vzájemný zápas ve druhé lize se hrál 27. ledna, Bílina měla jasně navrch po celý zápas a zvítězila 5:1, když Řisuty dokázaly vstřelit čestnou branku až minutu před koncem.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák