TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Oto Rudovský: Dali jsme do toho 120%

K prvnímu zápasu sezóny zajížděli hokejisté Řisut do Sokolova, kde se utkali s místním Baníkem. Proti silnému soupeři dvě třetiny drželi krok, v poslední třetině ale soupeř rozhodl. Jedním ze střelců Řisut byl Oto Rudovský, kterému jsme se položili na pár otázek.

V Sokolově jste prohráli 3:7, jak hodnotíš ten zápas?
Sokolov je silý soupeř, který má v kádru jak zkušené hráče, tak i ty mladé, pohyblivé, takže to byl náročný zápas. S klukama jsme do toho dali 120%, proto jsme taky hráli první dvě třetiny vyrovnaně.

Se silnějším soupeřem jste do poslední třetiny drželi krok, co potom ten zápas zlomilo?
Jak jsem říkal, za každou cenu jsme se chtěli o ty body porvat, ale bohužel jsme v poslední třetině polevili. Sokolov toho využil a dal nám rychlé góly, což nás položilo.

Ty si vstřelil svůj první gól v Řisutech, jak bys ho popsal?
Sokolov vedl 2:1 a hráli jsme přesilovku. Stál jsem tam, kde jsem měl a dostal jsem výbornou nahrávku od Tomáše Roda mezi kruhy a to byla moje šance, kterou jsem proměnil.

Co musíte do příštího zápasu zlepšit?
Určitě bychom měli zlepšit zakončení. V Sokolově jsme měli hodně šancí, které jsme neproměnili. To nás stálo body.

V příštím zápase hrajete doma s Bílinou, kterou jste v přípravě dokázali dvakrát porazit. Jak se na ní budete připravovat?
Ikdyž jsme Bílinu dvakrát porazili, tak je nesmíme podcenit. Chceme být na špičce tabulky, takže budeme chtit výhru za tři body. Do zápasu máme ještě pár tréninků, takže zapracujeme na chybách a vlítnem na ně!

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák