HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Buldoci prohráli v Sokolově, rozhodla poslední třetina

K prvnímu soutěžnímu utkání sezóny 2018/19 zajížděli hokejisté Řisut na led Sokolova. Na půdě jednoho z favoritů skupiny Sever do druhé třetiny drželi krok, nakonec ale prohráli 3:7 po třech gólech Baníku v poslední třetině.

HC Baník Sokolov – TJ HC Řisuty 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
: 3. D.Hruška (Stříbrný, Přindiš), 5. Trapl (Čejka, Švec), 31. Zadražil (Šik, Stříbrný), 39. Kovařík (Vrána, Čurda), 43. Zadražil (Přindiš), 49. Stříbrný (T.Rohan, Šik), 52. Čejka (Trapl) – 15. Krpata (Potěchin, Dostál), 19. Rudovský (Rod, Kos), 39. Urbanec (Rod, Kolářík)

HC Baník Sokolov: P. Hruška – Vodička, Pajk, Přibyl, Rulík, Michálek, Přindiš „A“, Šik „A“ – Kovařík, Kuběna, Čejka, Čurda, Keszi, Stříbrný, Trapl, Hotěk, D. Hruška, Švec, Vrána, Zadražil, T. Rohan „C“
TJ HC Řisuty: Stahl – J. Kučera, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Chládek, Rudovský, Veber – Kos „C“, Patyk, Urbanec, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, M. Kučera, Rod „A“

Buldoci jakoby byli ještě v autobuse a už prohrávali o dvě branky. Na konci třetí minuty se trefil v přesilovce po vyloučení Náprstka David Hruška. O minutu a půl později to bylo už 2:0 pro Baník, když se z dorážky po střele Čejky trefil Martin Trapl. Řisuty se ale nehodlaly vzdát a dokázaly vyrovnat ještě do konce třetiny. Oba góly navíc padly v přesilové hře. Nejdříve se prosadil ostrostřelec Ondřej KRPATA. Poté se do úniku dostal Václav Kolářík, který neproměnil, byl při tom faulován. A právě v následné přesilovce se minutu před sirénou trefil přesně také Oto RUDOVSKÝ.

Po čtyřech minutách druhého dějství mohl Baník poslat do vedení Vincent Keszi, ale on, ani jeho spoluhráč Trapl nedokázal překonat Stahla v brance. Baník se přece jen dostal znovu do vedení. Prosadil se Matěj Zadražil – 3:2. Ve 39. minutě navýšil vedení svého týmu Lubomír Kovařík, který se trefil z mezikruží. Dvoubrankové vedení Baníku ale vydrželo pouhou čtvrtminutu, poté se v soutěžní premiéře prosadil Josef URBANEC.

V poslední třetině už ale bohužel Řisuty odpadly a Sokolov se prosadil třikrát, čímž rozhodl o své výhře. Po necelé minutě poslední třetiny byl vyloučen Jiří Dostál, tuto přesilovku domácí nevyužili, ovšem čtyři sekundy poté, co se Dostál vrátil na led, dokázali skórovat. Povedlo se to Matěji Zadražilovi. Po oddechovém čase ve 49. minutě napřáhl ke střele Josef Stříbrný, Stahl kotouč nedokázal vytěsnit. Sedmou branku Sokolova přidal Michael Čejka, který propálil brankáře. Vzápětí mohl po skvělé přihrávce Josefa Urbance vyrovnat kapitán Matěj Kos, ten ale nevyzrál na Petra Hrušku, který ho skvěle vychytal. Ve zbytku utkání měly oba týmy k dispozici přesilové hry, ty ale využít nedokázaly a tak utkání skončilo 7:3 ve prospěch Sokolova.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák