TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Nová sezóna je tady, Řisuty jedou do Sokolova

Nová sezóna je tady! Po více než půlroční pauze se Řisuty představí v soutěžním zápase. Stane se tak už dnes, když v 18:00 odehrají první zápas 2. ligy skupiny Sever na půdě Baníku Sokolov.

Do zápasu za Řisuty nastoupí pouze jedenáct hokejistů, kteří za ně nastupovali až v loni. Jde o Ilašenka, Potěchina, Dostála, Kosa, Patyka, Krpatu, Vyskočila, Fortelku, Náprstka, Hampla a Roda. Zbytek hráčů tvoří většinou hráči z Kladna. Do zápasu nastoupí také Václav Kolářík, který vloni absolvoval štaci ve Skotsku a do Řisut se vrací po dvou letech. V dresu Buldoků odehrál už 46 zápasů. Naopak poprvé se představí 19letý Václav Veber, ten v posledních dvou letech nasbíral 17 zápasů v A-týmu Rytířů Kladno. V sezóně 2013/14 dokonce v Řisutech nastupoval jeho bratr Jiří.

Předpokládaná sestava Řisut: Stahl, Ilašenko – J. Kučera, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Rudovský, Veber – Kos ©, Patyk, Urbanec, Krpata, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, M. Kučera, Rod.

Do prvního zápasu sezóny půjdou Řisuty po poměrně vydařeném předsezónním období, ve kterém odehrály šest zápasů, z toho první dva prohrály a poslední čtyři vyhrály, navíc v generálce si připsaly výhru 7:0 v Bílině. Nejlepším střelcem v těchto zápasech se stal Michal Kučera, ten nastoupil pětkrát a dal čtyři góly.

HC Sokolov půjde do sezóny ještě s většími ambicemi i přesto, že v minulé sezóně ovládl skupinu o devět bodů. Poté sice vyřadil Rodos Dvůr Králové, poté ale nestačil na Moravské Budějovice, kterým podlehl 1:3 na zápasy. K případnému postupu dál, či do konce do WSM ligy má pomoci nový trenér Karel Mlejnek a řada nových hráčů. Mezi ně patří například Martin Čurda z Kobry či Jan Tomeček a Marek Švec z Karlových Varů. Do kádru Baníku se probojoval také Vincent Keszi, který vloni odehrál 12 zápasů za Řisuty.

V posledních deseti zápasech mají Řisuty se Sokolovem naprosto vyrovnanou bilanci. Čtyřikrát zvítězily, čtyřikrát prohrály a dvakrát se šlo do prodloužení, ve kterém jednou zvítězil Sokolov a jednou Buldoci. Když se ale podíváme na posledních pět vzájemných utkání, tak už to tak růžové není. Řisuty totiž prohrály všechny zápasy v minulé sezóně a předtím dokázaly zvítězit jen v prodloužení.

Dnes od 18:00 se rozhodně budou snažit vylepšit tuto bilanci, kdo nebude na zimáku v Sokolově, tak může sledovat pomocí textového přenosu.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák