Nová sezóna je tady, Řisuty jedou do Sokolova

Nová sezóna je tady! Po více než půlroční pauze se Řisuty představí v soutěžním zápase. Stane se tak už dnes, když v 18:00 odehrají první zápas 2. ligy skupiny Sever na půdě Baníku Sokolov.

Do zápasu za Řisuty nastoupí pouze jedenáct hokejistů, kteří za ně nastupovali až v loni. Jde o Ilašenka, Potěchina, Dostála, Kosa, Patyka, Krpatu, Vyskočila, Fortelku, Náprstka, Hampla a Roda. Zbytek hráčů tvoří většinou hráči z Kladna. Do zápasu nastoupí také Václav Kolářík, který vloni absolvoval štaci ve Skotsku a do Řisut se vrací po dvou letech. V dresu Buldoků odehrál už 46 zápasů. Naopak poprvé se představí 19letý Václav Veber, ten v posledních dvou letech nasbíral 17 zápasů v A-týmu Rytířů Kladno. V sezóně 2013/14 dokonce v Řisutech nastupoval jeho bratr Jiří.

Předpokládaná sestava Řisut: Stahl, Ilašenko – J. Kučera, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Rudovský, Veber – Kos ©, Patyk, Urbanec, Krpata, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, M. Kučera, Rod.

Do prvního zápasu sezóny půjdou Řisuty po poměrně vydařeném předsezónním období, ve kterém odehrály šest zápasů, z toho první dva prohrály a poslední čtyři vyhrály, navíc v generálce si připsaly výhru 7:0 v Bílině. Nejlepším střelcem v těchto zápasech se stal Michal Kučera, ten nastoupil pětkrát a dal čtyři góly.

HC Sokolov půjde do sezóny ještě s většími ambicemi i přesto, že v minulé sezóně ovládl skupinu o devět bodů. Poté sice vyřadil Rodos Dvůr Králové, poté ale nestačil na Moravské Budějovice, kterým podlehl 1:3 na zápasy. K případnému postupu dál, či do konce do WSM ligy má pomoci nový trenér Karel Mlejnek a řada nových hráčů. Mezi ně patří například Martin Čurda z Kobry či Jan Tomeček a Marek Švec z Karlových Varů. Do kádru Baníku se probojoval také Vincent Keszi, který vloni odehrál 12 zápasů za Řisuty.

V posledních deseti zápasech mají Řisuty se Sokolovem naprosto vyrovnanou bilanci. Čtyřikrát zvítězily, čtyřikrát prohrály a dvakrát se šlo do prodloužení, ve kterém jednou zvítězil Sokolov a jednou Buldoci. Když se ale podíváme na posledních pět vzájemných utkání, tak už to tak růžové není. Řisuty totiž prohrály všechny zápasy v minulé sezóně a předtím dokázaly zvítězit jen v prodloužení.

Dnes od 18:00 se rozhodně budou snažit vylepšit tuto bilanci, kdo nebude na zimáku v Sokolově, tak může sledovat pomocí textového přenosu.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák