HC Rodos Dvůr Králové VS. TJ HC Řisuty
34. KOLO // 17:00 26.1., ZS Dvůr Králové n.L.

Nová sezóna je tady, Řisuty jedou do Sokolova

Nová sezóna je tady, Řisuty jedou do Sokolova

Nová sezóna je tady! Po více než půlroční pauze se Řisuty představí v soutěžním zápase. Stane se tak už dnes, když v 18:00 odehrají první zápas 2. ligy skupiny Sever na půdě Baníku Sokolov.

Do zápasu za Řisuty nastoupí pouze jedenáct hokejistů, kteří za ně nastupovali až v loni. Jde o Ilašenka, Potěchina, Dostála, Kosa, Patyka, Krpatu, Vyskočila, Fortelku, Náprstka, Hampla a Roda. Zbytek hráčů tvoří většinou hráči z Kladna. Do zápasu nastoupí také Václav Kolářík, který vloni absolvoval štaci ve Skotsku a do Řisut se vrací po dvou letech. V dresu Buldoků odehrál už 46 zápasů. Naopak poprvé se představí 19letý Václav Veber, ten v posledních dvou letech nasbíral 17 zápasů v A-týmu Rytířů Kladno. V sezóně 2013/14 dokonce v Řisutech nastupoval jeho bratr Jiří.

Předpokládaná sestava Řisut: Stahl, Ilašenko – J. Kučera, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Rudovský, Veber – Kos ©, Patyk, Urbanec, Krpata, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, M. Kučera, Rod.

Do prvního zápasu sezóny půjdou Řisuty po poměrně vydařeném předsezónním období, ve kterém odehrály šest zápasů, z toho první dva prohrály a poslední čtyři vyhrály, navíc v generálce si připsaly výhru 7:0 v Bílině. Nejlepším střelcem v těchto zápasech se stal Michal Kučera, ten nastoupil pětkrát a dal čtyři góly.

HC Sokolov půjde do sezóny ještě s většími ambicemi i přesto, že v minulé sezóně ovládl skupinu o devět bodů. Poté sice vyřadil Rodos Dvůr Králové, poté ale nestačil na Moravské Budějovice, kterým podlehl 1:3 na zápasy. K případnému postupu dál, či do konce do WSM ligy má pomoci nový trenér Karel Mlejnek a řada nových hráčů. Mezi ně patří například Martin Čurda z Kobry či Jan Tomeček a Marek Švec z Karlových Varů. Do kádru Baníku se probojoval také Vincent Keszi, který vloni odehrál 12 zápasů za Řisuty.

V posledních deseti zápasech mají Řisuty se Sokolovem naprosto vyrovnanou bilanci. Čtyřikrát zvítězily, čtyřikrát prohrály a dvakrát se šlo do prodloužení, ve kterém jednou zvítězil Sokolov a jednou Buldoci. Když se ale podíváme na posledních pět vzájemných utkání, tak už to tak růžové není. Řisuty totiž prohrály všechny zápasy v minulé sezóně a předtím dokázaly zvítězit jen v prodloužení.

Dnes od 18:00 se rozhodně budou snažit vylepšit tuto bilanci, kdo nebude na zimáku v Sokolově, tak může sledovat pomocí textového přenosu.

12.09. v 07:00 |

Aktuality

21.01. Nová posila - Vedení klubu reaguje na odchody útočníků angažováním Vincenta KESZIHO. Mladý útočník v aktuální sezóně nastupoval za Sokolov a Bílinu, ve 26 zápasech si připsal 19 bodů. Vítej v týmu!

17.01. Hampl odchází do Kralup - Po sezóně a půl končí v Řisutech útočník Ondřej Hampl.

18.12. Kalla odchází do Kralup - Po čtyřech letech mění své působiště Jiří Kalla, který bude nově nastupovat v Krajské lize za Kralupy.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák