TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Představení soupeře: Sokolov

Baník před dvěma lety sportovní cestou sestoupil ze třetí nejvyšší soutěže poté, co v základní části získal pouhých 20 bodů a poté neuspěl v baráži. Poté ale odkoupil licenci od Klášterce nad Ohří a v následující sezóně se pohyboval na špici tabulky a nakonec svou skupinu o devět bodů vyhrál.

Do následného playoff tedy Sokolov šel jako jeden z favoritů na postup do kvalifikace o WSM ligu, sny o postupu ale vyhasly už ve čtvrtfinále. Poté, co v osmifinále Baník vyřadil Dvůr Králové narazil na Moravské Budějovice, které se ukázaly jako konečná stanice západočechů. Ti sice vyhráli první zápas, poté prohráli třikrát vřadě. Nutno ale podotknout, že poslední dvě prohry byly až v prodloužení.

Před sezónou tým posílila řada nových hráčů. Pro příklad třeba Martin Čurda z Kobry Praha a z Karlových Varů Jan Tomeček a Marek Švec. Z Kladna poté přišel Vincent Keszi, který v minulé sezóně nastoupil ke 12 zápasům v dresu Řisut. Naopak tým opustili Ondřej Kuchař, Martin Weinhold, Tomáš Harkabus či Václav Rezek. Změna nastala také na lavičce, kde skončil Michal Jäger, kterého nahradil Karel Mlejnek.

Bilance HC Baník Sokolov v přípravě: 5 – 1 – 0 – 3

V přípravném období Sokolov změřil síly s řadou soupeřů, včetně jednoho německého. Navíc hned pět z devíti přátelských zápasů bylo odehráno proti týmům, která působí v českých vyšších soutěžích. Proti těmto týmům si Baník nevedl špatně, třikrát vyhrál, prohrál s prvoligovým Ústím nad Labem a také s staronově extraligovou Energií Karlovy Vary. Mimo to porazil v prodloužení německý Landshut, dvakrát zvítězil nad Kadaní, prohrál a vyhrál s Klatovy a porazil Most.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák