HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Generálka na novou sezónu v Bílině

K poslednímu zápasu přípravy, takzvané generálce, se postaví hokejisté Řisut trochu nezvykle už ve čtvrtek, kdy zajíždějí na led Bíliny. Zápas začíná v 18:00, do utkání zasáhne sestava, která by se měla představit i na prvním zápase v Sokolově.

Bílinští v loňské sezóně skončili na sedmé pozici, tedy předposlední, která jim zajistila postup do vyřazovací části. Tam narazili na Jablonec, se kterým se rvali statečně, nakonec ale prohráli 1:3 na zápasy.

Ještě před začátkem přípravy muselo vedení severočechů řešit problémy. Nováček ve druhé lize, tým MOSTEČTÍ LVI týmu totiž vyfoukl řadu hráčů. Patří mezi ně například Miroslav Polák, Miroslav Kuncl, Roman Fučík, Lukáš Hrdlička, Vladimír Kýhos, Milan Böhm a hlavně František Mála, který v minulé sezóně posbíral mezi základní části a playoff 61 bodů za 41 zápasů.

Bílina nakonec složila tým na přípravu a mohla začít hrát zápasy. A právě v prvním utkání na Draky čekali MOSTEČTÍ LVI, v čele s bývalými hvězdami právě Bíliny. Ta po první třetině prohrávala 0:5 a vůbec to s ní nevypadalo dobře, její hráči se ale vzpamatovali a statečně se snažili o zvrácení skóre, to se jim ale nepodařilo a prohráli 5:8.

Děčína poté Draci odjeli s těsnou prohrou. Ze začátku třetí třetiny prohrávali 2:5, poté se trefili Urban s Remněvem a znovu tak sahali alespoň po prodloužení. Ani tentokrát jim to ale nevyšlo a nakonec prohráli 4:5.

Následoval zápas ve Slaném proti Řisutům. Ty měly celé utkání pod kontrolou a zvítězily tak 5:1, čímž si připsaly první výhru v přípravě. Bílina utkání nezvládla a hráčům tekly nervy, což vyústilo v několik vyostřených momentů. Jediný gól v tomto zápase dal Hanuš Petržílka, který si vloni připsal několik startů v dresu Řisut.

Znovu na domácím ledě Draci přivítali v pomyslné odvetě znovu tým MOSTEČTÍ LVI. Po druhé třetině prohrávali 2:5, tým ale předvedl, že není na odpis a zvítězil 7:5.

K zatím poslednímu zápasu nastoupili znovu na domácím ledě proti HC Děčín. Ten vyhrával po dvou dějstvích 7:5, ale Bílina znovu skóre obrátila. Už v první polovině třetí třetiny dokázala skóre otočit na konečných 8:7.

Generálka na novou sezónu začíná ve čtvrtek v 18:00 na zimním stadionu v Bílině.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák